Havuz Ürünleri

Havuz ürünleri oldukça detaylı ve geniş bir alana sahiptir. Yalnız havuz malzemelerini değil havuz sonrası kullanılan ürünleri de kapsamaktadır. Her parçasıyla detaylı ve incelikle düşünülmüş ürünlerden oluşan havuz malzemeleri; havuzun genel bakımı, temizliği, havuz materyallerinin yanı sıra havuz çevresinde kullanılabilecek ürünleri kapsar. Havuz bakım malzemeleri ile evlerinizdeki veya işletmelerinizdeki havuzunuz için gerekli malzemelerin neler olabileceğini görebilir ve sizin için önemli olan ürünleri satın alabilirsiniz. Havuz ürünleri belli başlı unsurlardan oluşur. Bunların başında, bir havuzun yapım aşamasında alınması gereken teknik malzemeler gelmektedir. Ardından sağlık açısından daha hijyenik bir havuza sahip olunması için kullanılan ürünler yer almaktadır. Ayrıca havuzun çevresinde kullanılabilecek dekoratif ürünler de bu bölümde yer almaktadır. Tüm bu ürünler dört temel başlık altında kategorilendirilmiştir: Temizlik malzemeleri, havuz kimyalları, havuz dekorasyonları ve aydınlatmadır. Bu kategoriler de yine kendi içlerinde çeşitli ürünlerden oluşur. Dilediğiniz kategorideki ürünleri Hepsiburada’dan pratik bir şekilde seçerek alışverişinizin keyfine varabilirsiniz.

  • Havuz Temizlik Malzemeleri

Havuz temizliği, hijyenik bir alanda yüzme keyfi sağlaması açısından önemli bir unsurdur. Bir yerin temiz tutulabilmesi için genel rutin temizliğinin yapılması gerekmektedir. Aksi halde özellikle bir suda mikroorganizmaların üreyerek çoğalması kolaylaşır. Havuz temizlik malzemeleri suya dayanıklı yapısıyla kısa sürede bir temizlik sağlamaktadır. Havuz temizlik malzemelerinin içinde en güçlü ürünlerden biri ise temizleme fırçalarıdır. Pek çok alanda kullanılan bu ürün havuzunuz boşken kullanabileceğiniz bir üründür. Sert kıllardan oluşan başlıkları ile fayanslardaki tortuları yok etmeyi sağlarken uygun ölçülere sahip teleskopik borularla kullanabilmek için de uygundur. Böylece havuzun iç temizliğinin ve fayans temizliğinin yapılmasını kolaylaştırmaktadır.

Havuz temizliği için pratik ürünlerden biri ise farklı ebat ve boylardan oluşan kepçelerdir. Günlük rutin temizlikler için kullanılabilecek kepçelerle su içerisindeki katı maddeleri kolayca alabilirsiniz. Havuza düşen yaprakları kepçenin su geçiren ancak katı cisim geçirmeyen filesi sayesinde toplayabilirsiniz. Uzun boruları sayesinde suya girmeden pratik bir temizlik sağlayabilirsiniz. Havuz temizliği için kullanılan ürünlerden biri de havuz süpürgeleridir. Uzun süreli bir temizlik sağlayan bu süpürgelerle havuz suyu çekilerek kum filtresinden geçer ve temizlenen su yeniden havuza aktarılır. Burada önemli olan unsur havuz süpürgesi ve havuz hortumunun havuz devir daim sistemine entegre edilmesidir. 

Havuz süpürge sistemi altında bulunan fırçaları sayesinde havuzun dipleri kolayca temizlenir. Yosunlaşma başlangıcını ortadan kaldıran sert fırçaların işlevi dip temizliğini verimli hale getirir. Ancak yosun önlemek için havuz süpürgesinin yanı sıra yosun fırçaları ve duvar fırçaları da kullanılarak havuz temizliği sağlanabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra havuzunuzun giderleri çin de süzgeç modellerinden kullanabilirsiniz. Bu süzgeçler yabancı maddelerin boruları tıkanmasını engelleyerek gider deliklerinin aktif bir şekilde kullanılmasını sağlar. Yabancı cisimlerin boru hatlarına takılmadan kolayca çıkarılabilmesi sağlanır. 

  • Havuz Kimyasalları

Havuz bakım malzemelerinin başında gelen ürünler sağlık açısından zaruri parçaları kapsamaktadır. En yoğun ve en çok bulunan ürünler de bunlardır. Bu ürünlerin başında ise “klor” gelmektedir. “Klor” havuzda sağlık açısından en önemli faktördür. Çünkü havuz suyunda oluşan veya oluşma ihtimali olan bakterileri ve mikropları dezenfekte ederek havuz suyunun temizlenmesine yardımcı olur. Klor; sıvı, toz ve tablet olmak üzere üç ayrı şekilde muadili bulunmakta ve bunların farklı kilolarda tedarik edilebilmektedir. Ekonomik açıdan rahatlığı ve kolay muhafaza edilebilmesi açısından en yaygın kullanıma sahip klor, toz klordur. Toz klor, günlük dezenfeksiyon için tercih edilirken tablet klor ise genellikle geç çözüldüğü için uzun süreli bir hijyen için tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra sıvı klor, suya hızlı karıştığı için kolay bir kullanım sağlamaktadır. 

Sağlık açısından tercih edilen ürünlerden biri de pH ölçüm kitleri ve pH düşürücü kimyasallardır. Havuz suyundaki pH değerinin dengede tutulması sağlık açısından önem taşımaktadır. pH değerinin yüksek olması cildinizde ve gözlerinizde kötü yönde etki edilirken pH değerinin düşük olması havuzda lekelere, kireçlenmeye, bulanıklaşmaya ve başka sorunlara da yol açabilir. pH düşürücü kimyasallar, pH  düşürmek için kullanılan toz ve sıvı ürünlerdir. 

Havuz kullanımında sorun teşkil eden unsurlardan biri de yosun oluşumudur. Yosun oluşumu başlamış havuzlarda bakteri üreme hızı artar. Bakteriler ve mikroorganizmalar yosun yüzeylerinde tutunur ve yuvalanmaya başlar. Yosun oluşumunu engellemek için de kullanılan belli başlı ürünler bulunmaktadır. Doğrudan doğruya kullanılan ürünlerin başında “yosun önleyici” bulunmaktadır. Ayrıca “bakır sülfat” ve “yosun öldürücü” de yüzme havuzlarında yosun giderici bir temizleyici olarak kullanılan ürünlerdendir.

  • Havuz Dekorasyon Ürünleri

Havuz dekorasyon ürünleri bireylerin havuz deneyimlerini daha keyifli hale getirmeye yarayan ürünlerdir. Havuz dekorasyon ürünleri ile kendinize istediğiniz gibi bir ortam oluşturabilir ve dilediğiniz gibi bu anların tadını çıkarabilirsiniz. Bu noktada ürünler iki ana kategoride oluşmaktadır: süs havuzu ve yüzme havuzu. Burada alınacak ürünler de buna göre şekillenir. Süs havuzu için kullanılabilecek dekoratif ürünlerin başında fıskiyeler gelmektedir. Havuzunuzda fıskiyelerle beraber güzel bir görüntü sağlayabilir ve istediğiniz ölçüde ürünler alabilirsiniz. Ayrıca süs havuzunun içine yahut çevresine yerleştireceğiniz dekoratif ürünlerle havuzda canlı bir görünüm sağlayabilirsiniz. Süs havuzları için tercih edilebilecek şelale modelleri de bulunmaktadır. Hem yüzme havuzu için hem de süs havuzu için kullanabileceğiniz bu ürün bir taraftan keyifli bir görüntü sunarken bir taraftan da yüzme deneyimine alternatif sağlamaktadır. Havuzun etrafına yerleştirebileceğiniz küçük taşlar yahut su yollu gibi ürünlerle doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca havuzunuzun içine yerleştirebileceğiniz aydınlatma ürünleri ve havuzun üzerine koyabileceğiniz dekoratif nilüferlerle doğal bir ortam sağlayabilirsiniz. 

Süs havuzu ve yüzme havuzlarının yanı sıra havuz dekorasyon ürünleri sauna ürünlerini de kapsamaktadır. Sauna ürünleri özellikle kış aylarının vazgeçilmezleridir. Sauna sobaları ile kış aylarında sıcak bir alan yaratabilir ve kapalı bir alanda hem havuz hem sauna keyfi sağlayabilirsiniz. Sauna kapıları, şezlonglar, ahşap yastıklar bu alanda tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. Bahçe havuzlarında kullanılan tüm ürünleri kapalı havuzlarda da tercih ederek alana renk katabilirsiniz. İster açık havuz olsun ister kapalı yahut bahçenizdeki bir süs havuzu dekoratif ürünlerle bulunuğunuz alanı canlandırabilir böylece keyifli sohbetlerin, eğlenceli gecelerin ve partilerin tadını çıkarabilirsiniz. 

  • Havuz Aydınlatma Ürünleri

Havuz aydınlatmaları havuzunuzun hem içinde hem de dışında kullanabileceğiniz ürünlerden oluşmaktadır. Dekoratif açıdan şık ürünler arasında yer alan bu malzemeler görüntü kirliliği yaratmadan hoş bir ortam sağlamaktadırlar. Havuzun renkli ve aydınlık bir alana kavuşması ve gece saatlerinde yüzme deneyimi sağlaması açısından önemli araçlardır. Yüksek bir aydınlatma ve görüş imkanı sağlayan bu ürünlerle aydınlatmaları istediğiniz gibi ayarlayabilir ve dilediğiniz ortama kavuşabilirsiniz. Yüzme deneyimini keyifli hale getirmesinin yanı sıra havuz başı sohbetlerin olmazsa olmaz parçaları arasında yer almaktadırlar. Hem ıslak alanda hem de kuru alanda kullanılabilecek bu ürünleri kendi zevkinize göre tercih edebilir ve alana ışık ve canlılık katabilirsiniz. 

Havuz Bakım Malzemelerini Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havuz bakım malzemeleri alırken dikkat edilmesi gereken belli başlı unsurlar vardır. Öncelikle müşterilerin bir ürün alırken bu ürünü hangi kategoriden alacaklarını tespit etmeleri ve buna göre araştırma yapmaları önem arz etmektedir. Böylece yapacakları alışverişleri daha pratik ve doğru tercihlerle yapma imkanı sağlayabilirler. Dört temel kategoriden oluşan havuz ürünlerinde en çok kullanılan ürünler havuz kimyasallarıdır. Sürekli bitip temin edilmesi gereken bu ürünleri uygun fiyatlara daha çok kilolarla temin edebilirsiniz. Aynı zamanda uygun indirimleri takip ederek birden fazla ürün alabilir ve uzun süreli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunun dışında kalan tüm ürünler ise sizin keyfinize ve nasıl bir havuz deneyimi yaşamak istediğinize göre tercih yapabileceğiniz ürünlerden oluşmaktadır. Burada elde edeceğiniz ürünler bir kere alındıktan sonra uzun yıllar kullanma imkanı sunmaktadırlar. Havuz dekorasyon ürünleri ve aydınlatmalar havuzunuzunda daha keyifli bir zaman geçirmeniz için oluşturulmuş kategorilerdir. 

Havuz dekorasyonlarının içinde pek çok ürün yer almaktayken aydınlatma da sadece aydınlatma ürünleri yer almaktadır. Aydınlatma ürünlerine baktığınızda da oldukça kapsamlı ve çeşitli ürünlerin yer aldığı görülmektedir. Havuz temizlik malzemeleri ise hem genel temizlik ürünlerinden hem de günlük rutin temizlik ürünlerinden oluşmaktadır. Bir taraftan havuzun suyunun temizlenip yeniden boşaltılması için havuz süpürgeleri bir taraftan havuz boşken kullanılabilecek fırçalar bir taraftan da havuza düşen katı cisimlerin toplanmasında birebir olan fileler bulunmaktadır. Bu ürünlerle havuzun hijyeni sağlanmakta ve daha kullanışlı bir alan oluşturulmaktadır. Ayrıca hem havuz temizliğinde kullanılan hem de havuz kimyasalları içinde yer alan yosun önleyiciler de havuzların temizliği için önemli ürünlerdir. Havuzda biriken mikroorganizmalar sonucunda oluşan yosunlar yüzme zevkini düşüren durumlardır. Yosun önleyiciler ile bu sorun ortadan kalkar ve daha hijyenik bir alan oluşturulması sağlanır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken unsurların başında da havuz hijyeni ve kimyasal ürünler gelmektedir. Havuzun pH değerlerinin sabitlenmesi, klor dengesinin ayarlanması sağlık açısından önemli unsurlardır. Bunlar kullanılırken de özellikle dikkat edilmesi ve yeterli miktardan fazla veya az kullanılmaması gerekmektedir. 

Havuz Malzemelerinin Fiyatları

Havuz malzemelerinin fiyatları alınacak ürünün kategorisine göre şekillenmektedir. Bunun yanı sıra her kategorinin içinde de yüksek değişen aralıklarda seyretmektedir. Tüm bu fiyat skalası ürünün performansı, kullanılan materyaller, dayanıklılık ve ürünün kullanım alanına göre şekillenmektedir. Havuz temizlik ürünlerinin fiyat performansı oldukça uygun ve uzun süreli kullanım sağlayan ürünlerdir. Her bütçeye uyum sağlayan fiyatlarla dilediğiniz ürünü alabilir ve temizliğinizi kolayca yapabilirsiniz. Bu ürünlerin en önemli unsuru ise uzun süreli kullanım imkanı sağlamasıdır. Havuz kimyasallarının fiyatları ise ürünün ne olduğuna ve kilosuna göre değişiklik göstermektedir. Dilediğiniz ürünü bütçenize uygun fiyatlı kilolardan alabilmeniz mümkündür. Bu ürünlerin sağlık açısından önemli ve gerekli olması sebebiyle uygun indirimleri takip edebilir ve toplu alımlardan yararlanabilirsiniz. Havuz dekorasyon ürünleri ise her bütçeye uygun çeşitli ürünlerden oluşmaktadır. Bütçenize uygun azami ürünlerle yaşadığınız alanı düzenleyebilir ve canlı bir ortam sağlayabilirsiniz. Bunlar için çok fazla ürün temin etmektense küçük dokunuşlarla havuz keyfinize renk katmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca aydınlatma ürünlerinde de önceden ne istediğinize ve ne kadar istediğinize karar vermeniz önemlidir. Ürünleri hangi amaçla ve nerelerde kullanacağınızı belirlemek size daha az maliyetle daha kullanışlı bir ürün performansı sağlayacaktır. Her bütçeye uygun fiyatlı ürünlerin bulunabildiği aydınlatmaların özellikleri ile fiyat performansı eşdeğer özellikler göstermektedir. Bu yüzden fiyat performansından önce aradığınız ürünün özelliklerine dikkat etmeniz önemlidir. Yüzme havuzlarında ve süs havuzlarında kullanacağınız tüm ürünlere Hepsiburada üzerinden rahatça erişebilir ve uygun fiyatlara elde edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Havuz Ürünleri

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Bahçe
Bahçe
Havuz Ürünleri
Havuz Ürünleri
Havuz Dekorasyonu
Havuz Dekorasyonu
Havuz Temizlik Malzemeleri
Havuz Temizlik Malzemeleri
Havuz Kimyasalları
Havuz Kimyasalları
Temizlik Makineleri
Temizlik Makineleri
Havuz Aydınlatma
Havuz Aydınlatma
Havuz Kenar Ekipmanları
Havuz Kenar Ekipmanları
Dezenfeksiyon Ürünleri
Dezenfeksiyon Ürünleri
Havuz Isıtma Ekipmanları
Havuz Isıtma Ekipmanları
Havuz Pompaları
Havuz Pompaları
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001195