Havuz Aydınlatma

Havuz aydınlatma ürünleri havuz içinde ve dışında kullanabileceğiniz, dekoratif açıdan da son derece estetik ve şık olan ürünler arasında yer alır. Havuzun zarif bir görünüme kavuşması ve gece saatlerinde de yüzme aktivitelerinizi gerçekleştirebilmeniz için havuz aydınlatmaları oldukça önemlidir. Yüksek bir parlaklık ve daha net bir görüş imkanı sunan havuz aydınlatmaları sayesinde siz de havuz keyfinizi yalnızca gündüz değil dilediğiniz her an yaşayabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte daha konforlu ve güvenli bir havuz deneyimi için havuz aydınlatmalarını sipariş edebilirsiniz.

İşlevsel ve Dekoratif Havuz Aydınlatmaları

Havuz aydınlatma sistemleri havuza giriş ve çıkışlarınızı güvenli bir hale getiren önemli bir sistemdir. Aydınlatma ürünleri bu alanda temelde ikiye ayrılır. Söz konusu sistemler ıslak ve kuru oyuk uygulama yöntemleri olarak da adlandırılır.

Islak oyuk olan aydınlatma türünü uygulayabilmek için havuzun duvarlarına gömülü olarak kullanılan ayınlatma armatürleri tercih edilir. Havuzlar için doğru bir aydınlatma yöntemi tercih etmeden önce mutlaka dekorasyon stilinizi de göz önünde bulundurmalısınız.

Hayalinizdeki eşsiz stile ulaşabilmek ve dekorasyon tarzınızla uyumlu olabilen havuz aydınlatma yöntemleri arasında alttan ve yan kısımlardan aydınlatma yapabileceğiniz seçenekler de vardır. Aydınlatma yöntemine karar verdikten sonra buna uygun olabilecek ürünler seçmeniz yeterlidir.

Havuz Aydınlatma Fiyatları

Aydınlatmayı oluşturacak oyuklar havuz içerisine enlemesine ve boylamasına olacak şekilde açılacak olan aydınlatma armatürleri içerisine entegre edilir. İç yansımalar sonucu su yüzeyinin en yüksek oranda ortaya çıkarılabilmesi amacıyla aydınlatma armatürleri suyun yüzey kısmının 1 milimetre kadar altına yerleştirilir. Ancak aydınlatmanın uygulanacağı havuzlar derin ya da dalış havuzuysa su yüzeyinden 3 milimetre alta ikinci bir aydınlatma alanı daha konulması gerekir.

Havuzlarda aydınlatma için kullanılan ampul modelleri kadar bu ampullerin beslenmesinde kullanılacak elektrik sisteminin de önemli bir yeri vardır. Aynı zamanda topraklama işlemine de dikkat edilmelidir. Havuz aydınlatma ürünleri arasında her kişinin ihtiyaçlarına ve dekorasyon stiline uyum sağlayabilecek farklı seçenekler vardır.

Havuz aydınlatma ürünü fiyatları ürünlerin markası, modeli, boyutu, teknik özellikleri ve üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişebilir. Enerji tasarruflu olarak da kullanabileceğiniz aydınlatma ürünleri aynı zamanda uzun kullanım ömrüne de sahip olduğu için sık sık değiştirmek zorunda kalmazsınız ve bu açıdan avantajlı duruma geçmiş olursunuz.

Soru 1: Havuz içi aydınlatması yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Cevap 1: Havuz içi aydınlatması yaparken dikkat etmeniz gereken unsurların başında havuz içindeki ortamın güvenliğinin sağlanması yer alır. Havuzunuzda kullanacağınız armatürlerin havuza uygun olması ve doğru yerlere yerleştirilmesi de son derece önemlidir. Bunların yanı sıra havuzun etrafına koyacağınız aydınlatmalarla da yansıma sorununu en aza indirerek havuz içi gece görüşünüzü artırabilirsiniz.

Soru 2: Havuz aydınlatmasında ampul seçimi nasıl yapılır?

Cevap 2: Havuz armatürlerinden olan aydınlatma armatürlerinde kendi zevkinize uygun farklı ampul seçeneklerini tercih edebilirsiniz. En sık kullanılan havuz ampulleri arasında halojen ampuller ve led ampuller bulunur. Havuz içini istediğiniz renklerde aydınlatabilmek için sıva üstü havuz aydınlatmalarını deneyebilirsiniz.

Soru 3: Led havuz aydınlatmalarından en yüksek verimi alabilmek için ne yapmak gerekir?

Cevap 3: Led havuz aydınlatmalarını verimli ve tasarruflu bir şekilde kullanabilmeniz için havuz içi alt yapı uygulamalarını gereken sayıda ve havuzunuza uygun ölçülerde kullanmaya özen göstermelisiniz. Tasarruflu ampulleri tercih edeceğiniz bir havuz içi aydınlatma ile enerji israfından kaçınabilirsiniz. Alt yapıda kullanılan malzemelerin kalitesi de havuz içi aydınlatmanızın kullanım süresini belirleyen bir diğer önemli unsurdur. Kaliteli malzemelerle tasarlanan alt yapı ürünlerini tercih ederek siz de uzun ömürlü bir kullanım elde edebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Havuz Aydınlatma

.
.
Toplam 24 / 452 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001195/60003006