Temizlik Makineleri

Havuz temizliğini düzenli bir şekilde yapmanız gerekir. Havuz temizliğini sadece kimyasallarla değil aynı zamanda havuzu diplerine kadar temizlemeniz gerekir. Bazen yapmamız gereken işleri erteleriz. Havuz temizliği de ertelenen bu işler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Havuzunuzun eskisi kadar berrak ve parlak kalabilmesi için düzenli olarak temizliğini yapmanız gerekir. Bu hem görünüş bakımından hem de sağlık ve hijyen açısından büyük önem teşkil eder. Bu bağlamda yapılan en büyük hatalardan biri havuzun temizliğinin kimyasal ilaçlarla yapıp geçiştirmektir. Ama elbette havuzun temizliğinin ve bakımının detaylı bir şekilde yapılması gerekir ve eğer sadece kimyasallarla bu işi halletmeye çalışırsanız sonrasında havuz temizliğine çok masraf yapmanız gerekecektir. Havuz temizliğinde en çok kullanılan kimyasallardan biri klordur. Ancak klor sadece havuzun suyunu temiz tutmaya ve mikroplardan arınmasına yardımcı olur. Klor ve bromun gibi kimyasallar havuz suyunu temiz tutsada yüzeyi ve havuz kenarlarını temizleyemez. Eğer havuzunuzu sadece kimyasallarla temizlemeye çalışırsanız daha sonra havuzda yosun oluşumu görülebilir ve hatta yaprak ve böcekler istila edebilir. 

Havuzun temizliği sağlık açısından çok önemlidir çünkü eğer düzgün ve kapsamlı bir temizliği yapılmadığında havuzda hastalık yapıcı mikroorganizmalar oluşabilir. Havuzda bulunan magnezyum da havuzda kireçlenmeye ve yosun oluşumuna neden olabilir. Bu yüzden hen kendi sağlığınızı hem de aile sağlığını korumak için havuzun temizliğini düzenli ve kapsamlı olarak yapmanız gerekir. Özellikle halka açık havuzları kullanırken çok dikkatli olmanız gerekir. Havuzun temizliğinin ne zaman yapıldığına dair belgelere bakmanızda fayda vardır. Halka açık havuzlarda temizliğin düzgün ve iyi bir şekilde yapılmadığı takdirde hastalık kapmak çok daha kolaydır. Bu yüzden halka açık havuzları kullanırken her zamankinden daha dikkatli olmanız gerekir. Ayrıca halka açık havuzları kullanırken bu havuzların sağlık müdürlüğünce kontrol edilip edilmediğine bakmanız gerekir. Halka açık havuzlarda temizliğin kapsamlı ve detaylı bir şekilde yapılmaması halk sağlığını olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

Havuzunuzun temizliğini sadece klor ve ozon gibi kimyasal maddelerle yapmanız sadece suyu mikroplardan arındırmaya yardımcı olacaktır. Bu tür kimyasallar sadece havuz suyunu temizler ancak havuzun yüzeyinde biriken deri, saç, oje kalıntıları gibi maddeleri temizleyemezler. Ayrıca bu tür kimyasallar sadece kısa süreli etki eder uzun vadede kullanamazsınız. Bu yüzden havuz temizliğine kimyasallara ek olarak filtre işlemini de eklemelisiniz. Havuz suyunu düzenli olarak filtrelemeniz ve bu tür kalıntıları havuzdan temizlemeniz gerekir. Havuz filtrelerin kullanımı havuzun boyutuna ve havuzu kullanan kişi sayısına göre değişir. Eğer havuzunuz büyük ve çok kişi tarafından kullanılıyorsa sürekli olarak filtre edilmeli ve havuz yüzeyinde oluşan kalıntılardan kurtulmalısınız. Ayrıca havuz filtresinin içindeki kıl veya saç tutucu hazne haftada bir ya da iki defa çıkartılıp temizlenmelidir. Havuz suyunun berraklığı havuzun ne kadar temiz olduğunu gösterir. Kimyasallar ve filtre işleminin yanı sıra havuz suyunu biraz boşaltıp havuzun kenarlarını temizledikten sonra havuzu tekrar su ile doldurabilirsiniz. Bu sayede hem havuz suyu daha temiz olacak hem de havuzun kenarlarında bakteri oluşumuna engel olmuş olacaksınız. 

Havuz temizliği yaparken tüm bu işlemlerin dışında ayrıca havuz suyunun ph değeri de sürekli olarak kontrol edilmelidir. Havuz suyunun ph değeri normal olarak 7.2 ve 7.8 arasında tutulmalıdır. Bu yüzden ph düşürücü her zaman yanınızda olmalı ve havuz suyunun ph değerini kontrol etmeniz gerekir. Havuz suyunun ph değerinin düşmesi veya  artması sonucunda bakteri ve zararlı mikroorganizmalar oluşabilir. Havuzun zemininde eğer ayağınız kayıyorsa bu yosun oluşumuna işaret eder. Bu sorunu yosun giderici aletlerle kolayca halledebilirsiniz. Havuz temizliğinde kimyasal kullanımından genellikle insanlar kaçınır ancak klor gibi kimyasalların havuz temizliğinde bir zararı yoktur. Bu kimyasallar deriyle direkt temas halinde zarar veririler. Kimyasalları kullanırken çok dikkatli olmanız gerekir. Bu yüzden eğer bir havuzunuz varsa havuzun 6 aylık ve yıllık detaylı ve kapsamlı bakımlarını kesinlikle yaptırmalısınız. Ayrıca klor, ozon gibi kimyasal maddeleri, havuz temizleyici filtreleri, havuz temizleme robotu ve havuz temizliği için gerekli olan malzemeleri her zaman hazır bulundurmanız gerekir.

Havuz Temizleme Robotu

Havuz temizliği hijyen ve sağlık açısından büyük önem arz eder. Bu yüzden havuz temizliğinin sürekli ve düzenli olarak yapılması ve havuzun bakımının aksatılmadan yapılması gerekir. Bu anlamda herkesin kullandığı ve büyük fayda sağlayan yöntemlerden biri ve en etkilisi de havuz temizleme robotu kullanımıdır. Bu robotlar elektrik enerjisi kullanarak çalışırlar. Bu robotların havuz temizleme mantığı elektrikli süpürgelere benzer. Tüm havuzun kenarlarını, tabanını ve her yerini fırçaları sayesinde temizler ve tüm bakteri, kir ve atıklardan havuzu arındırır. Ayrıca havuz temizleme robotları tüm bu işlemleri ortalama 3 saat gibi bir sürede tamamlarlar. Bu robotların parçaları sökülüp temizlenebilir. Bu robotların bazı modellerinde olan ve boyları 20-25 metreye kadar uzanan kabloları sayesinde tüm havuzu rahatça dolaşıp temizleyebilirler. Havuz temizleme robotlarının kullanım yeri, amacı ve boyutuna göre farklı modelleri bulunur. Bu robotların kullanımının pek çok avantajı ve faydası bulunur. İlk olarak bu robotlarla her boyutta ve şekilde havuzun temizliğini rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu robotlar bakteri ve zararlı mikroorganizmaların oluşumunu engellediğinden çevre ve insan sağlığını korurlar. Bu sayede ailenizle birlikte güvenle havuzun keyfini çıkarabilirsiniz. Havuz temizleme robotları zamandan ve iş gücünden tasarruf etmeyi sağlarlar. İstediğiniz zaman havuz temizleme robotlarını kullanabilir ve kısa sürede tüm havuzun temizliğini rahatlıkla yapabilirsiniz. Havuz temizleme robotları sayesinde kimyasal kullanımından ve havuz temizliğinden büyük tasarruf yapmış olursunuz. Bu robotlar sadece havuz kenarlarını ve tabanını değil aynı zamanda filtreleme sistemleri sayesinde havuz suyunu da temizler ve bakteri, kir ve kalıntılardan arındırabilirler. Havuz temizleme robotları sayesinde havuzda yüksek kalitede ve standartta temizlik yapmış olursunuz ve böylelikle hem insan ve çevre sağlığını korur hem de uygun fiyatlı oldukları için maddi açıdan tasarruf etmiş olursunuz. Ayrıca farklı modelleri bulunan havuz temizleme robotları ile farklı boyut ve şekillerdeki tüm havuzları temizleyebilirsiniz. İster evlerde ister de kamusal yerlerde sağladıkları zaman ve maliyetten tasarruflarıyla havuz temizleme robotlarının kullanımı son yıllarda oldukça arttı ve tercih edilmeye başladı.

Havuz Temizleme Filesi

Havuz temizliği denildiğinde akla ilk gelen malzemelerden biri havuz temizleme filesi olur. Bu fileler sağladıkları temizlik kullanımı dışında ayrıca güvenlik amaçlı da kullanılabilir. Su parkları, küçük ya da geniş boyutlu havuzlar, kapalı ya da halka açık havuzlar, otel havuzları ve tesisler gibi pek çok yerde havuz temizleme filesi kullanılabilir. Bu fileler bazen tedbir amaçlı da kullanılabiliyor. Özellikle bu fileyle üstü kapatılan havuzlarda küçük çocukların havuza düşmesini engelliyor. Özellikle bu amaç için halka açık havuzlarda ve otel havuzlarında bu filelerin kullanımı oldukça yaygındır. Bu havuz temizleme filelerinin ister yazın ister de kışın rahatlıkla kullanabilirsiniz. Genellikle bu fileler açık havuzlarda havuz kapama için kullanılır. Böylelikle olası kazaların ve istenmeyen durumların önüne geçilmesi hedeflenir. Bu filelerin farklı markalar tarafından üretilen farklı ve çeşitli modelleri bulunur. Fakat genelde havuz sahipleri file göz aralıklarının daha sık olduğu modelleri tercih ederler. Bunun başlıca nedeni ise havuza istenmeyen cisimlerin girmesini engellemek ve olası kazaların önüne geçip tedbir almaktır. Havuz temizleme filelerinin havuz güvenlik filesi, havuz üstü kapama filesi, havuz yanı koruma filesi ve havuz çevresi koruma filesi gibi pek çok çeşidi bulunur. Havuz temizleme filesi güvenlik özelliğinin yanı sıra temizlik için de harika bir malzemedir. Özellikle sonbahar aylarında havuzun üstünü bu filelerle kaplamak havuza yaprak, dal gibi cisimlerin girmesini engeller. Ayrıca havuz temizleme filesi sayesinde sonbahar ve kış aylarında havuza hayvanların düşmesi engellenebilir. Havuzlar her ne kadar eğlenceli olsalarda özellikle yüzme bilmeyen insanlar ve küçük çocuklar için büyük tehlike kaynağı olabiliyorlar. Küçük çocuklar havuz kenarında oynarken havuza düşebiliyor. Bu nedenle havuz temizleme filesini genelde çocuklu aileler daha çok kullanır ve tercih ederler. Çünkü her an çocuklarına göz kulak olamazlar ve herhangi bir kazanın yaşanmasını engellemek için havuz temizleme filesi kullanmayı tercih ederler. Bu bağlamda genelde sık göz aralıklarına sahip olan ve kumaşı daha sert ve kaliteli ürünleri tercih ediyorlar. Bu fileler hem temizlik hem de güvenlik açısından tam bir hayat kurtarıcı oluyor.

Havuz Temizleme İlacı

Havuz suyunun temiz, berrak ve parlak olması hem insan sağlığı hem de çevre açısından büyük önem arz eder. Temizliği yapılmadığı takdirde havuzda bakteri, kir ve hastalık yapıcı zararlı organizmalar oluşabilir. Bu oluşumların önüne geçmek için havuz temizliğinin ve bakımının düzenli olarak yapılması gerekir. Havuz temizliğini yaparken en çok dikkat edilmesi gereken husus tabi ki de havuz suyunun temizliği ve berraklığı olmalıdır. Havuz suyunu temizlerken daha çok kimyasal maddeler kullanılır. Havuz temizleme ilacı kullanmadan önce doğaya ve insan sağlığına zararlı olmayan ve güvenilir ürünler kullanılmalıdır. Bu bağlamda klor en çok kullanılan kimyasal maddelerden biridir. Klor havuzda yosun oluşumunu engeller. Havuzda oluşan yosunlar zamanla kötü koku oluşumuna neden olur ve bu yosunlar havuz filtrelerinin de tıkanmasına yol açabilirler. Ayrıca havuzda oluşan bu yosunlar zamanla havuz suyunun berraklığını giderir ve havuzun estetik görünümünü bozar. Bu yosunlar ayrıca zararlı bakteriler ve organizmalar için yuva görevi görür ve bu organizmaların üremesi ve çoğalması için ortam yaratırlar. Klor ve yelken göz taşı sülfat yosun oluşumunu engeller ve tüm bu sorunların yaşanmasını da engeller. Özellikle halka açık havuzlarda sağlık bakanlığınca söylenen uygulamaların yapılması ve toplum sağlığını riske atmanın önüne geçilmesi gerekir. Çünkü havuzlar temizliği düzgün yapılmadığı takdirde hastalık oluşumuna ve hatta salgın hastalıkların oluşup yayılmasına bile neden olabilir. Klor aynı zamanda havuzda kireç oluşumunu da engeller ve havuz suyunun daha berrak görünmesini sağlar. Havuz temizliğinde kullanılan bir diğer etkili ve temizleyici madde de yelken göztaşı sülfattır. Bakır sülfat olarak da bilinen bu madde havuzlarda yosun oluşumunu engelleyen bir maddedir. Yelken göztaşı sülfat mavi renktedir ve uygun fiyatlıdır. Su borularının işgalci bitkilerden arındırılması gibi daha pek çok amaçla kullanılır. Yelken göz taşı sülfat havuz temizliğinde yosun oluşumunu engellemek için kullanılan ve klordan bu anlamda daha etkili olan bir maddedir. Yelken göz taşı sülfat sayesinde havuz suyunun temizleyebilir ve uygun bir fiyatla havuzda yosun oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Temizlik Makineleri

744 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 744 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?