Dezenfeksiyon Ürünleri

Dezenfeksiyon Ürünleri

Havuzları hijyenik hale getirmek sağlığınız için oldukça önemlidir. Güneş yağı ve kozmetik ürünler havuz suyuna taşınarak bakteri oluşumuna neden olabilir. Çevreden gelen yosun tohumları ve tozlar da havuz suyunda birikerek mikroorganizmaların üremesini sağlar ve hijyenik ortam bozulur. Bu nedenle havuzların uygun ürünlerle düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Havuz dezenfeksiyon ürünleri ile virüs, bakteri ve diğer mikroorganizmaları havuzdan uzaklaştırabilirsiniz.

Oksitleyici Dezenfeksiyon Ürünleri Kullanılabilir

Havuz dezenfeksiyonu için tercih edilen kimyasalların etkili olabilmesi için oksitleyici olmaları gerekir. Bu dezenfeksiyon ürünleri, serbest oksijen moleküllerinin açığa çıkmasını sağlayarak bakteri ve diğer mikroorganizmalara etki eder. Uzun süre etkili dezenfeksiyon ürünleri ile az maliyetle gerekli havuz hijyenini sağlayabilirsiniz. Suya tat, koku ve zehirli atık madde bırakmayan dezenfeksiyon ürünleri sayesinde sağlıklı havuz ortamları yaratabilirsiniz. Havuz tabanını ve diğer yüzeyleri temizlemek için yüzey dezenfektanları tercih edebilirsiniz. 1 ve 5 kg gibi farklı ürün boyutlarından yararlanarak mantar, spor, bakteri ve virüslerden kurtulabilirsiniz.

Klor Çeşitleriyle Etkili Dezenfeksiyon

Havuz suyunu hijyenik ve sağlıklı hale getirmek için suda hızlı bir şekilde çözünen klor çeşitlerini kullanabilirsiniz. Stabilizörlü klorlar, şok klorlama uygulamasında da etkilidir. Dip yosunlarını temizlemek için suda yavaş çözünen stabilizörlü klorlar idealdir. Sıvı, tablet ya da granül formunda klor çeşitleri bulunur. Sodyum Hipoklorit olarak da bilinen sıvı klorlar sıklıkla kullanılır. Tablet klorlar, daha uzun süreli dezenfeksiyon gereken alanlarda uygulanabilir. Granül klorlar ise sağladığı hijyenin yanı sıra derz aşınması gibi problemlerin de önüne geçer.

pH Dengeleyici Ürünlerden Yararlanın

Havuz suyunun ideal pH değeri 7,2-7,6 arasındadır. Bu referans değerinden daha düşük pH değerine sahip havuz sularında dezenfektan olarak kullanılan klor pek çok soruna neden olur. Sudaki azot bileşikleriyle etkileşime girerek rahatsız edici kokular ile cilt ve göz tahrişine neden olur. Asidik su yapısı, havuz ekipmanlarında da aşınma yaratır. Düşük pH’lı havuz ortamında etkili bir dezenfeksiyon ve çöktürme uygulaması yapılamaz. Yüksek pH değerleri de göz yanması ve cilt problemleri yaratır. Havuz suyu yüksek oranda bazik hale geldiğinde klor etkisi azalır ve su bulanıklaşır. Sodyum Bisülfat içerikli ürünlerle suyun pH değeri düşürülebilir. pH düzenleyici ürünlerden yararlanarak havuz dezenfeksiyonunun sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz. Havuzlar için özel olarak üretilen pH test kitleri, havuz suyunun içeriğini dengelemeniz için etkili bir yol göstericidir.

Yardımcı Aksesuarlarla Kalıntılar Temizlenebilir

Uygun kimyasallarla havuz dezenfeksiyonu sağlandıktan sonra havuz fırçası ve süpürgeleriyle yosun ve toz kalıntılarını kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Dezenfeksiyonun son aşamasında kalıntıları temizleyen bu ürünler, liner ve beton havuzlar gibi farklı havuz çeşitlerinde kullanılabilir. Fırçalardaki hortum bağlantısı sayesinde yapışan kalıntılar pratik bir şekilde temizlenebilir.

Soru 1: Havuz dezenfeksiyonu gerekli midir?

Cevap 1: Sağlıklı ve hijyenik bir havuz ortamı yaratmak için havuz dezenfeksiyonu gerekli bir işlemdir. Aksi halde zararlı mikroorganizmalar göz ve ciltte tahriş problemi yaratabilir.

Soru 2: Dezenfeksiyonda kullanılan kimyasallar virüsleri de yok eder mi?

Cevap 2: Havuz dezenfeksiyonunda kullanılan ürünler virüsleri etkili bir şekilde yok eder. Virüslerin yanı sıra bakteri ve diğer organizmaların da havuzdan uzaklaştırılmasını sağlayarak sağlıklı bir ortam oluşturur. Dezenfeksiyon ürünleri ile toz ve yosunları da temizleyebilirsiniz.

Soru 3: Havuz suyunun pH değerini nasıl öğrenebilirim?

Cevap 3: Havuzlar için özel olarak üretilmiş pH kitlerine havuz suyundan örnek alıp ekleyebilirsiniz. Kit, havuz suyunun pH değerini göstermektedir. pH dengeleyici ürünler ile suyu sağlıklı değerlere ayarlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dezenfeksiyon Ürünleri

665 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 38 / 665 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?