Yaratıcı fikirlerinizi keşfetmenizi sağlamayı hedefleyen Huion, hedeflerinizi gerçekleştirebilmeniz için gerekli bütün desteği sunar. Ürünlerini ideal performans göstermesi amacıyla son teknolojik detaylarla donatan Huion, dijital kalem ve esnek kalem uçlarıyla, tasarımları sanal ortama aktarmayı kolaylaştırır. 

Huion, sadece bir taslağın bile bir ürünün gelişiminde önemli bir yer kaplayabileceğini göz önünde bulundurur. Huion müşteri desteği, hangi ülkede olduğunuz, hangi dili konuştuğunuz fark etmeksizin günün her saati hizmet verir. Huion sadece teknik destek açısından değil, yaratıcılık sancıları ile mücadele için de çözüm önerileri sunar.

Dünya'nın dört bir yanında sanatçılara ilham kaynağı olan Huion grafik tablet, ihtiyaçlarınıza göre özelleşmiş modelleriyle, yaratıcılığınızı aktarmanın en kolay yolunu sunar. 

Çizim Tableti Nedir?

Grafik tabletler, sanatçı ve tasarımcıların, çizim yapmak ve fotoğrafları düzenlemek amacıyla kullandıkları, android işletim sistemi destekli teknoloji araçlarıdır. Grafik tabletlerde imleç, bir fare desteğiyle değil de kalem aracılığıyla yönlendirilir. Huion, grafik teknolojilerinde gerçek zamanlı aktarım sağlanarak, kağıt hissinin tatminiyle dijital tasarımların fonksiyonelliğini bir arada sunar. Tabletlerde kullanılan kalem aracına stylus adı verilir ve mouselara kıyasla çok daha hızlı aktarım yapar. 

Çizim Tabletinin Kullanım Alanları 

Bu teknolojik çizim aracının kullanım alanlarını kabaca çizim, fotoğraf düzenleme, karskter oluşturma, 3 boyutlu tasarım gibi ana başlıklarda incelenebilir. Çizim alanında bu grafik araçlarının program çeşitliği geniştir. Son zamanlarda bilgisayar oyunlarından, animasyon film tasarımlarına pek çok işlem bu tabletler vasıtasıyla hazırlanır. Bu işlemlerde kağıt üzeri çalışmalardan, dijital ortama geçiş ciddi oranda vakit ve malzeme tasarrufu sağlar. Mousetan daha hassas ve kolay kullanım sunan stylus aracı, fotoğraf düzenleme işleminde zamandan ciddi miktarda tasarruf etmenizi kolaylaştırır.  

Grafik Çizim Padlerinin Avantajları 

  • Bu çizim tabletlerinin kalemleri, elin doğal duruşuyla tam uyum sağladığı için, dijital ortamda tasarım yapanların meslek hastalığı carpal tunnel sendromunun önüne geçer.
  • Çizim projelerinde bu grafik aracının kullanımı, klasik kağıt kalemle yapılan tasarımlarla kıyaslanması gerekirse, ciddi zaman tasarrufu sağlar. Klasik yöntemde tasarım içinde en ufak bir değişiklik yapıldığında projenin baştan çizilmesi gerekirken, bu dijital araçla, değiştirilmesi gereken yerler çok daha kolay seçilerek işaretlenir. 
  • Çizim padleri üzerinde yapılan tasarımlar, mouse ile yapılanlarla kıyaslandığında, daha kolay ve hızlı seçim / değişiklik yapma imkanı sunar.
  • Bu tasarım aracında çizgiler vektör olarak aktarılabildiği için CAD ya da Adobe tasarım programlarında aktif olarak kullanılabilir. ​​​
  • Bu çizim aracı malzeme israfını engellemesiyle de klasik yöntem çizimlerin önüne geçer. Kağıt, kalem ve boya tüketimini sıfıra indirgeyen sistem, çevre dostu olma özelliğiyle ön plana çıkar. 

Huion Grafik Tablet Nasıl Kullanılır?

Huion grafik çizim tableti modelleri, bir girdi birimi olarak kullanılabilir. Bu bağlamda monitörde görüntülenen proje, tablet üzerinde stylus yardımı ile şekillenir. Tablet kullanılmadan çizim yaparken, mouse hareketlerini, monitör üzerinden takip edebildiğiniz gibi, bu çizim aracında da aktarılan tasarımları, monitör üzerinden takip edebilirsiniz. 

Çizim Tableti Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çizimlerinizde tablet fonksiyonelliğine geçiş yapmak istiyorsanız ihtiyaçlarınıza en uygun modeli seçerek, daha hızlı ve verimli çalışma sürecine geçiş sağlayabilirsiniz. En yüksek verimle çalışacağınız çizim padi seçiminde şu özelliklere dikkat etmeniz faydalı olabilir.

  • Ölçü: tablet modelinize karar vermek adına ilk belirleyeceğiniz nokta, tabletin boyutlarıdır. Büyük boyutlar her zaman en iyi performans anlamına gelmeyebilir. Tasarımlarınızda ihtiyaç duyduğunuz alana uygun seçim yapmak, en verimli sonucu elde etmenizi sağlar. Tablet boyutları küçüldükçe, kalem hareketlerinin ekrana yansıması büyür. Çok detaylı ve profesyonel çizimler için daha büyük tabletler tercih edebilirsiniz. Büyük tabletlerin avantajı; daha ayrıntılı çizim yapma opsiyonu sunmakken, dezavantajı da geniş alana ve zor hareketlere ihtiyaç duymasıdır. 
  • Hassasiyet tanım olarak; stylus yardımıyla uygulanan basıncın, pad tarafından algılanmasını ve reaksiyonunu belirtir. Basınç hassasiyeti, hem pad yüzeyiyle, hem de stylusun özellikleriyle şekillenir. Hassasiyet oranı yükseldikçe, daha gerçekçi ve detaylı tasarımların, monitöre aktarımı sağlanabilir. Genel olarak çizim tabletlerinin hassasiyeti 128 ve 2048 birim arasında yer alır.
  • Raporlama hızı; girdilerin, tablet üzerinden bilgisayar ortamına geçiş hızını belirleyen bir tanımdır. Bu aktarım hızı arttıkça görüntü titreşimi minimum düzeye iner, bu da algıladığımız görselin kalitesini daha üst düzeye çıkarır. 
  • Çözünürlük; monitörlerin çözünürlük tanımlarıyla benzer özellikler taşır. Çözünürlük arttıkça hareket algısı sağlayan noktaların sayısı artar. Bu durum yüksek kaliteli bir çizim deneyimi yaşamanıza imkan tanır.

Huion Çizim Tableti Modelleri

Tasarım teknolojilerinin önde gelen firması Huion, yaratıcı ruhların ihtiyaçlarına uygun olarak özelleşmiş, geniş ürün yelpazesi ile hızlı ve kolay çizim opsiyonu sunar. Markanın başlıca tablet modelleri arasında;

Huion 420; küçük boyutlarıyla her yere taşıyabileceğiniz bu model, 4000 LPI çözünürlük ve 2048 stylus basınç hassasiyetine sahiptir. Doğal kalem kağıt hissiyatıyla, dijital ortamın fonksiyonelliğini bir arada sunan grafik padi, yeni başlayanlar ve yarı profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamakta başarılı bir modeldir.

Huion 430 çizim tableti 188.66 cm x 13.92 cm boyutlarına sahip olup, taşıması ve kullanılması kolay bir modeldir. 4096 stylus basınç hassasiyetine sahiptir. Photoshop, AutoCad, Illustrator gibi programlarda kullanılmaya uygundur. Windows ve MAC Os işletim sistemlerine uyumlu bu tablet, sadece 135 gr ağırlığındadır.

Huion Insproy; bu model grafik padinin android sistemle de destekleniyor olması, modeli tablet ve akıllı telefonlarda kullanıma uygun hale getirir. İncelik ve hafifliğiyle mobilitesi yüksek model, 6.3 x 3.9 çalışma alanı boyutuyla, yeterli alanı minimum yer kaplayacak şekilde sunar. Şarj gerektirmeyen kalem pratik kullanım sağlar. Windows ve MAC işletim sistemleriyle uyumlu çalışan tablet, çizim ve fotoğraf düzenleme programlarıyla uyumlu olarak çalışır. 233 pps rapor oranı ile hızlı aktarım yapan, 5080 LPI ekran çözünürlüğü, 8192 kalem basınç hassasiyet oranıyla, profesyonel tasarımcıların hayallerini, dijital ortama aktarır. 

Huion HS64 çizim padi, android sistemlerle uyumlu olarak çalışmasıyla ön plana çıkar. Bu özellik profesyonel tasarımcıların her ortamda çalışabilmelerine olanak sağlar. Akıllı telefon aracılığıyla tasarımlarınızı dijital ortama aktarabilmeniz, ilham geldiği anda değerlendirmenizde yardımcı olur. Bataryasız kalem özelliği daha pratik bir kullanım sağlarken, değiştirilebilir çalışma alanı her cihazda maksimum performans ile çalışmanızı sağlar. PC için 160 cm x 102 cm  boyutunda çalışma alanı kullanabilir, android telefonlar için ise bu alan 102 cm x 63.8 cmdir. Bu grafik padi Android, Windows ve MAC işletim sistemleriyle yüksek performansla çalışır.

Huion New 1060 Plus, hafifliğinin yanında büyük aktif çalışma alanı sunmasıyla çok detaylı tasarımlarda yüksek performans gösterir. 233 pps raporlama hızıyla pcye hızlı aktarım sağlayan tablet, gerçek kağıt kalem hissiyatıyla sanatçı yaratıcılığını destekler. Şarj edilebilir stylus 8192 basınç hassasiyetiyle ön plana çıkar.

Huion Giano, geniş çalışma yüzeyiyle, en detaylı tasarımlar için maksimum performans sağlar. Yaratıcılığınızın sınırlarını özgür bırakan tablet esnek çizim deneyimi sağlar. Sağ ve sol elle kullanıma uygun olan çizim aracının stylusu, 2048 basınç hassasiyetine sahiptir. 40 saat pil ömrü, ilham perisi geldiğinde bölünmeden çalışmanızı sağlar. Windows ve MAC işletim sistemleriyle uyumlu olarak çalışır.

Huion Kanvas, çizim tableti ayarlanabilir açısıyla elin ergonomisiyle tam uyum sağlar. Yüksek çözünürlük ve yüksek raporlama hızıyla profesyonel tasarımcıların tüm ihtiyaçlarını karşılar. Tablet monitöre sahip bu grafik aracını ihtiyaç duyduğunuz her alanda kullanabilirsiniz. Grafik aracı Windows ve MAC işletim sistemleriyle uyumlu çalışır.

Huion'un farklı özellikler donatılmış grafik araçlarıyla, tasarımlarınıza en uygun, işinizi kolaylaştıracak modellere göz atarak, seçim yapabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Huion Grafik Tablet

67 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fiyat Aralığı
Toplam 36 / 67 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?