Bilgisayar işlemcisi söz konusu olduğunda akıllara ilk gelen markaların başında yer alan Intel, her bütçe ve ihtiyaca uygun çözümleriyle teknoloji sektörünün büyük markalarından biri oluyor. Grafik tasarımından oyun oynama süreçlerine, internet gezintilerinden çoklu ortam içeriklerinin takibine kadar sayısız alanda yüksek performans göstererek, kullanıcıların takdirini kazanan Intel işlemci modelleri, özelliklerine göre kendi içinde çeşitlilik gösteriyor.

Ürün gamını, performansları doğrultusunda; Celeron, Pentium, Core i3, Core i5, Core i7 ve Core X Serisi biçiminde isimlendiren Intel, kullanıcıların seçimlerini kolayca gerçekleştirebilmelerine yardım ediyor. Çekirdek sayısı, çalışma frekansı, önbellek boyutu, beraberinde getirdiği teknolojiler ve yonga seti noktasında büyük farklılık sergileyen Intel işlemciler, Hyper-Threading adı verilen teknolojiyle öne çıkıyor. Çoklu çekirdek ve izleklerden yararlanan oyun ve uygulamaların normalden daha performanslı çalışmasını, bu teknolojiyle mümkün kılan Intel işlemci modelleri, daha düşük saat frekanslarında daha yüksek başarım sergileyebiliyor. Core serisi işlemcilerinin bazılarına K son ekini ilave ederek, ilgili işlemcilerin overclock (hız aşırtma) yöntemiyle çalışma frekanslarının yükseltilebileceğini belirten Intel, edindiği işlemcinin potansiyelini sonuna kadar kullanmak isteyenleri memnun ediyor. Gelişmiş anakartlara konumlandırıldığında voltaj değerlerinden işlemci çarpanına, temel frekansından (base clock) entegre grafik işlemci frekansına kadar birçok değeri değiştirilebilen Intel işlemciler, özellikle oyun tutkunlarının öncelikli tercihi oluyor.

Intel, işlemcilerinin birçoğunda dahili grafik işlemcisine yer vererek, kullanıcıların anakartlarına harici bir ekran kartı takmadan da monitör, televizyon, projeksiyon cihazı gibi birimlerden görüntü alabilmelerini sağlıyor. İki boyutlu oyunların ve yüksek grafik işlem gücü gerektirmeyen üç boyutlu oyunların, tatmin edici performansla oynanabilmesini de temin eden entegre grafik çözümleri, birçok kullanıcı için yeterlilik gösteriyor.

Her yeni nesil işlemcisinde üretim verimliliğini ve üretim teknolojisini (litografi) ileri taşıyan Intel, bu sayede işlemcilerin düşük enerji tüketerek yüksek performans sergilemesini ve yoğun yük altında daha az ısınmasını mümkün hale getiriyor. Yeterli düzeyde soğutma sağlanamaması ya da işlemci fanında yaşanabilecek aksaklıklarda işlemciler, çalışma frekanslarını ve akım değerlerini düşürerek kendilerini korumaya alıyor. Hızını, uygulamaların yük durumlarına göre otomatik değiştirebilen işlemciler, Turbo Boost teknolojisinden aldığı güçle tek çekirdek ya da çoklu çekirdeklerde tavan frekansın üzerine çıkabiliyor.

Modern Intel işlemci modelleri içerisinde bulunan Optane bellek desteği, bilgisayarlarına performans kazandırmayı hedefleyenlerin beklentilerini karşılıyor. Bilgisayarında sanal işletim sistemi kullanarak çeşitli yazılım testleri ya da eğitim çalışmaları gerçekleştirmek isteyenleri, sanallaştırma teknolojileriyle karşılayan ürünlerin bazıları, aynı zamanda vPro teknolojisini de destekliyor. IT yöneticilerinin arızalı bilgisayarlara uzaktan erişebilmelerine imkân tanıyan teknoloji, birçok işlemcinin tercih edilme nedeni olmayı başarıyor.

Intel İşlemci Fiyatları

Intel’e özgü; OS Guard, Software Guard Extensions, Trusted Execution, Disable Bit gibi teknolojilerle zenginleştirilen işlemciler, kaynağı bilinmeyen yazılımların ve virüs gibi zararlı yazılımların çalıştırılmasını otomatik olarak engelliyor. Teknoloji meraklılarının, bilgisayarlarını güvenle kullanabilmelerine olanak verirken, tüm bilgisayar bileşenlerinin uyumlu ve yüksek performanslı çalışmasına zemin hazırlayan Intel işlemci çeşitleri, ev ve iş yerleri için uygunluk gösteriyor.

Video düzenleme yazılımlarını, üç boyutlu tasarım uygulamalarını, karmaşık matematik hesaplamalarını ya da yeni nesil oyunları, üst düzey performansla çalıştıran Intel işlemciler, bilgisayarların genel hızını da doğrudan etkiliyor. İşlemci kaynaklı performans darboğazı yaşayan ve bu nedenle iş akışı veya eğlence süreci sekteye uğrayan teknoloji tutkunlarının gönül rahatlığıyla edinebilecekleri modeller, yüksek frekansları ve önbellek miktarlarıyla güncel uygulamaları sorunsuz çalıştırıyor. Yeni bir bilgisayar hazırlayan ya da halihazırda kullandığı bilgisayarının temel bileşenlerini değiştirmek isteyenlerin alışveriş listelerine giren ürünler, tercih edilen modelin özelliklerine göre farklılık arz eden Intel işlemci fiyatları üzerinden edinilebiliyor.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Intel İşlemci Fiyatları

44 ürün var
 1. Markalar
  1. Intel
  2. AMD
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. İşlemci Teknolojisi
  1. Core i5
  2. Core i7
  3. Core i9
  4. Core i3
  5. Celeron
  6. Pentium
  7. Pentium Dual Core
 6. Soket Yapısı
  1. 1151 Pin
  2. 1200 Pin
  3. 2066
  4. 1150 Pin
  5. 1155 Pin
  6. 2011 Pin
 7. İşlemci Hızı A-Z
 8. Satıcı A-Z
 • Marka Intel
DSACategoryId/2147483646/8/46/intel
Başa dön