Karate ve Kempo Malzemeleri

Uzak Doğu Asya’dan çıkıp dünya genelinde popüler olmayı başarmış olan, savunma ve saldırı hamlelerine dayalı karate ve kempo dövüş sporlarının geleneksel ve modern türleri bulunuyor. Her dövüş sporunda olduğu gibi karate ve kempo türlerini yaparken de çeşitli malzemelerden yararlanmak, son derece önem arz ediyor. Kurallar gereği dövüş elbisesi ve kuşak gibi bazı malzemeler, antrenman ve müsabaka anında zorunlu olarak kullanılıyor.

Dövüş müsabakası esnasında sporcuların federasyonlar tarafından standartları belirtilmiş olan dövüş elbiselerinden giymeleri ve bel bölgelerine yaptıkları sporun hangi seviyesinde olduklarını gösteren bir kuşak bağlamaları gerekiyor. Elbise ve kuşaklardan antrenman yaparken de faydalanılabiliyor. Sporcular, çeşitli spor malzeme üreticisi markanın üretmiş olduğu karate ve kempo malzemeleri arasından kendileri için uygun alternatiflerde karar kılabiliyor.

Her Bedene Uygun Karate ve Kempo Elbisesi Alternatifleri

Karate ve kempo dövüş sporlarını yapabilmek için herhangi bir cinsiyet, boy ve kilo sınırlaması bulunmuyor. Dolayısıyla birçok farklı beden tipi için uygun dövüş elbisesi modeli ihtiyacı ortaya çıkıyor. 110 ile 190 cm boy arasında değişen sporcular için dizayn edilmiş olan dövüş elbisesi model alternatifleri, kişilere vücut ölçü ve uzunluklarına göre seçim yapma şansı sunuyor.

Üst ve alt kısım olmak üzere iki parçadan meydana gelen karate ve kempo elbiseleri, bol kesim olarak üretiliyor. Her iki kısmın üzerinde de herhangi bir baskı bulunmaması gerekiyor. Elbiselerin ön tarafı açık ve bağlantı noktası bulunmayan üst kısımları, sporcunun kuşağıyla bağlanıyor.

Kaliteli Karate Do ve Kempo Malzemeleri Sayesinde Ekstra Performans

Karate do ve kempo ürünleri, nefes alan ve teri dışarı atan yapıda oldukları için viskon, polyester, pamuk ve gabardin gibi malzemeler kullanılarak üretiliyor. Malzemelerin hangi oranda kullanıldıkları modele göre değişkenlik gösteriyor.

Hareketliliğin ve esnekliğin fazlasıyla önem taşıdığı karate do ve kempo dövüş sporlarında elbiselerin sağladığı konfor, sporcu performansını doğrudan etkiliyor. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olan ürünler, yarattıkları hareket özgürlüğü sayesinde sporcunun ekstra performans sergilemesine olanak sağlıyor.

Farklı Seviyelere Özel Renkte Karate ve Kempo Kuşakları

Karate ve kempo kuşakları, iç dolgularında ham bez malzeme, dış yüzeylerinde ise çeşitli oranlarda pamuk, polyester ve gabardin gibi malzemeler kullanılarak üretiliyor. Kuşakların genişlik, boy ve ağırlıkları, her model özelinde değişkenlik gösterebiliyor. Sporcunun bel genişliğine göre kuşak boyu seçimi yapma şansı bulunuyor.

Başlangıç aşamasından ustalığa kadar uzanan karate ve kempo gibi dövüş sporlarında kuşak renkleri sporcunun bulunduğu seviyeyi ifade ediyor. Beyaz, sarı, turuncu, yeşil, mavi, kahverengi ve siyah olmak üzere toplamda yedi adet kuşak bulunuyor. Üst seviyeye ulaşan sporcu, eski kuşağını çıkarıp yeni renkte bir kuşak giymeye başlıyor. Nadir sporcunun edinebildiği kırmızı kuşak ise özel stil geliştirmiş olan ustalara sunuluyor. Spor malzemesi üreten markalar, ürün yelpazelerinde tüm seviyelerin kuşaklarına yer veriyor.

Çocuklar İçin Dizayn Edilmiş Olan Karate ve Kempo Malzemeleri

Yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için tasarlanmış olan karate ve kempo malzeme alternatifleri de bulunuyor. Çocuk bedenleri göz önünde bulundurularak dizayn edilmiş olan elbise ve kuşak modelleri, farklı yaş gruplarından çocuklara ilgi duydukları dövüş sporunu yaparken rahat bir şekilde hareket etme olanağı sağlıyor.

Her iki spor dalında da bol kesimli dövüş elbiseleri kullanılmakta olduğu için gelişim çağında olmalarından dolayı hızlı şekilde büyüyen çocuklar, daralan elbise problemiyle karşı karşıya kalmıyor. Dayanıklı malzemelerden üretilen elbiseler, hareketli çocukları da içerisine alacak şekilde kullanıcılara uzun ömürlü bir kullanım fırsatı veriyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Karate ve Kempo Malzemeleri

63 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 63 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?