Kask ve Korumalıklar

Bisiklet, paten ve kaykay son dönemlerde kullanılan ulaşım araçlarıdır. Kısa zamanda gitmek istediğiniz yere ulaşmanın en keyifli yollarından biridir. Ancak araba ve toplu taşıma gibi araçlardan daha tehlikeli olduğu için kendinizi fazlasıyla korumanız gerekir. Kaykay, paten ve bisiklet sürücüleri kask, dizlik, bileklik, ellik ve dirseklik gibi çeşitli aksesuarlar giyerek kazalara ve sakatlanmalara karşı kendilerini korumalıdır. Giyeceğiniz koruyucular ile birlikte kaskınıza takacağınız aynalar da sizi öngörülen kazalara karşı korur. Paten, bisiklet ya da kaykay sürücüsüyseniz, bilinçli bir şekilde koruma setlerinizi kullanmalı ve önlemler almalısınız. 

Kask Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Kaykay, paten ya da bisiklet gibi herhangi bir araçla birlikte spor yaparken sizi kazalara, sakatlanmalara ve hatta ölümlere karşı koruyacak olan kaskları mutlaka kullanmalısınız. Bir araçtaki emniyet kemeri ve hava yastığının görevini üstlenen kasklar güvenliğiniz için son derece önemlidir. Olabilme ihtimali yüksek kazalarda çarpma riskinizin en fazla olduğu yer baş bölgeniz olduğu için mesafenin uzunluğuna bakmaksızın kask takmanızda fayda vardır. Kasklar gerek yetişkinler gerekse de çocuklar için farklı özelliklere sahiptir. Bu yüzden, kask seçiminizi gerçekleştirirken bazı kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle, tercih edeceğiniz kaskın gerekli standartlara ve güvenlik açısından uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bir diğer önemli nokta, satın alacağınız kaskın kafanıza tam olarak uyması gerekmektedir. Kulaklarınızın tam üstünden baş çevrenizi ölçtüğünüzde, ortaya çıkan sonuca göre kaskınızı seçmelisiniz. Kasınızı uzun vadede giyerim diye düşünerek almamalısınız. Çünkü kaskınızın kafanıza büyük ya da küçük gelmesi tehlikeli kazalara yol açar. Ayrıca, kaskı seçerken alnınızın açık kalmamasına özen gösteriniz. Kask türleri farklı işlevlere sahip olduğu için kullanacağınız araca göre seçmelisiniz. Paten kaskları sürücü dengesini kaybedip arkaya doğru düşme ihtimali yüksek olduğu için enseye doğru iner. Bisiklet kaskları ise kullanacağınız bisiklete göre tercih edilmelidir. Yol, dağ, downhill ve bmx bisiklet kasklarının yapısı ile dayanıklılığı birbirinden farklıdır.

Koruyucu Setlerin Faydaları Nelerdir?

Bisiklet, paten ya da kaykay sürerken çocuğunuz ve siz koruyucu setler sayesinde kendinizi olası kazalara ve sakatlanmalara karşı korursunuz. Koruyucu setler bileklik, dirseklik ve dizlikten oluşur. Cırt cırtlı bandı sayesinde, ürünleri taktığınız bölgeye göre ayarlayabilirsiniz. Koruyucu setler, esnek bir yapıya sahip oldukları için düşme sırasında eklemlerinizi kolaylıkla korur. Koruyucu setlerin içerisindeki dizlik, bileklik ve dirseklikler darbelere karşı dayanıklı olduğu gibi sıcak ve soğuk havalarda kıyafetlerinizin üzerine rahatlıkla giyebileceğiniz malzemelerden üretilmiştir. Dizlikler üretildikleri likra kumaşı sayesinde, dizinizi kavrayarak korumasını artırır. Bileğinizi ve avuç içlerinizi koruyan destek ürünleri nitelikleri ile darbeleri dağıtma performansı, aşınmaya karşı dayanıklılık, kısıtlama sistemleri rahatlık ve güvenlik sağlar. Koruyucu destek setleri sizin ve çocuklarınızın güvenliği düşünülerek tasarlandığı için ölümcül kazalara karşı korunmanız için giymeniz gerekir. 

Kask Aynalarının Özellikleri Nelerdir?

Bisiklet, paten ve kaykay ulaşım aracı olarak görüldüğü için trafikte sorun yaşanmaması açısından bazı aksesuarlar kullanılmalıdır. Kask ve koruyucu setler ile birlikte kullanacağınız kask aynası trafiği izlemeniz için oldukça önemlidir. Kaskın her iki tarafında da monte edilebilen aynalar, kırılmaz ABS krom malzemeden üretildikleri için düşmelerde tehlikeli sorunlar oluşturmaz. Kask aynalarının bazı modelleri tasarımı sayesinde ayarlanabilirdir. Arkadan gelen aracı ya da yayayı rahatlıkla takip edebilmeniz için istediğiniz yöne döndürmeniz gerekir. Kask aynaları, sizin ve diğer araçların güvenliğini sağlamakla birlikte kaskınıza estetik bir görüntü de katar. Aksesuarlarınız, kıyafetleriniz ve aracınız ile birlikte yollarda uyumlu bir bütünlük oluşturarak seyahat edebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kask ve Korumalıklar

874 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 874 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19050/368031