Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kayıp Sembol - Dan Brown

Altın Kitaplar
155,00 TL %38
96,05 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (61)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

99,00 TL
99,90 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501717
Kayıp Sembol - Dan Brown

Dan Brown tarafından kaleme alınan Da Vinci Şifresi ile Şeytanlar ve Melekler'in ardından gelen 3. kitap Kayıp Sembol, Robert Langdon'ın yaşadığı polisiye macerayı konu alıyor. Bir devam kitabı niteliği taşıyan eser, basıldığı ilk haftadan itibaren ABD'de en çok satanlar listesine girmeyi de başarıyor. Türkçe'ye Petek Demir tarafından çevrilen eser, Türkiye'de ilk kez Altın Kitaplar Yayınevi tarafından basıma hazırlanarak okuyucusu ile buluşuyor. Dünya'da çok ses getiren ilk iki kitabın ardından gelen Kayıp Sembol, ilk kez 2009'da yayımlanıyor.

Geçmiş Zamanlardan Günümüze Ulaşan Gizemler

Harvard Üniversitesinde simgebilim dalında profesör olarak görev yapan Robert Langdon, yine sürükleyici bir macera ile hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıyor. Masonluğun ve geçmişte kalmış ezoterik sırların arasında kaybolmadan yolunu bulmaya çalışan Profesör Langdon, gizemlerle dolu kayıp bir tarihin kapısını aralayarak gerçeğe ulaşmaya çalışıyor. Antik çağlarda kalmış geleneksel bir ritüelle davet alan profesör, kayıp arkadaşını bulmak için bu daveti mecburen kabul ediyor. Ancak, takip ettiği izler, onu bambaşka bir gerçeğe götürürken, şimdiye kadar gizli kalmış bilgilere de ulaşıyor. ABD'nin başkenti Washington'ın kuruluşu ile bağlantılı olan bu fantastik kurgu roman, tarihi gerçekler ile harmanlanarak okuyucuyu yepyeni ve farklı bir dünyada âdeta şaşkına çeviriyor.

Ezoterik Kültlerden Beslenen Yazar

Dan Brown, 1964'te ABD, New Hampshire'da doğmuştur. Amherst Üniversitesinde İspanyolca ve İngilizce eğitimi gören yazar, bir süre İspanyolca öğretmenliği yapmıştır. Eşi ile tanıştığında müzikle de ilgilenen Dan Brown, eşi ile birlikte ilk müzik albümleri "Da Vinci'nin Şifresi"ni çıkarmıştır. Fazla ilgi görmeyen albüm, daha sonra yayımlanacak ilk kitabının ismine ilham kaynağı olmuştur. İlk kitabı Da Vinci'nin Şifresi ile satış rekorları kıran yazar, Profesör Robert Langdon'ın maceralarına ara vermemiş; art arda Şeytanlar ve Melekler, Kayıp Sembol ve Cehennem kitaplarını yazmıştır.Dan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar''dan sonra Kayıp Sembol’de insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde... Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası''nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington''a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur. Kongre Binası’na bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomon''ın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdon''ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir. Antikçağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir. Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Artık cevaplanması gereken sorular vardır: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?...


Başkanlık Ödülü''nü kazanmış bir matematik profesörü ile ilahiyat müzisyeni bir annenin oğlu olan Dan Brown, bilim ve din gibi paradoksal felsefelerin egemen olduğu bir ortamda büyüdü. Son zamanlarda simgeciliği konu alan gerilimler yazan Brown''ın diğer kitapları arasında Dijital Kale, Melekler ve Şeytanlar ve Da Vinci Şifresi bulunmaktadır. Yazar, eşiyle birlikte New England''da yaşamaktadır.

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Dan Brown
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KALTIN600
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön