Keçe Motifler

Son yıllarda aileler; yeni bebek, düğün, kına gecesi, sünnet ve doğum günü gibi kutlamalar için nikah şekeri, bebek şekeri, buzdolabı magneti gibi misafirlere verilecek hediyelik ürünleri, malzemelerini temin ederek kendileri hazırlamayı tercih etmektedirler. Özel kalıplarla, rengarenk keçelerden özenle kesilmiş sevimli motifler, bu nedenle çokça talep görmektedir. Broş, kapı süsü, kitap ayracı, anahtarlık ve yılbaşı süsü olarak da kullanımı oldukça yaygın olan keçe motifler, bir miktar yapıştırıcı ile oldukça dekoratif etkiler yaratabilmektedir. Ayrıca kıyafetlerde kullanılabilen ve dikişe gerek duymadan her tür kumaşa ütüyle sabitlenen, yıkanabilir sentetik keçe motifleri de özellikle runner dikmekten hoşlananların ve erkek çocuk annelerinin gözdesi olmaya adaydır. Sık sık pantolanlarının dizlerinde incelmeler ve delikler oluşan erkek çocukları için biçilmez kaftan olan bu tür keçe motifleri sayesinde, kıyafetler daha uzun süre kullanılabilmektedir.

Hediye paketlerinde ve çiçekçilerin buketlerinde kullanılan keçe motiflerinden kalp ve çiçek şeklinde olanlar daha çok evlilik yıldönümü, doğum günü ve sevgililer gününde; kar tanesi, geyik, penguen, noel baba ve kardan adam şeklindeki keçe motifleri ise genellikle yılbaşında ve kışı aylarında hediye paketlerinde tercih edilmektedir. Kültürümüzdeki yeri nedeniyle de çokça sevilen nazar boncuğu şeklindeki keçe motifler, hem yeni bebek heyecanı taşıyan ailelerin misafirler için hazırladığı dekoratif hediyelerde, hem de çiçekçilerden alınan geçmiş olsun buketlerinde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Sevimli hayvanlar ve yiyecekler şeklindeki keçe motiflerinin sıcacık bir not ile eklendiği doğum günü hediyeleri de git gide yaygınlaşan bir alışkanlığa dönüşmeye başlamıştır. Ayrıca bisiklet, gitar, keman, tenis raketi gibi hediye verilen kişi için anlamı olan ya da o kişinin özelliklerini yansıtan bir keçe figürünün, hediye paketi ya da çiçek buketi süsü olarak seçilmesi de ince düşünülmüş bir dokunuş olarak hatıralarda yerini alacaktır.

Keçe Motif Fiyatları

Keçe motif fiyatlarında motiflerin boyutları belirleyici olabilmektedir. Genelde hediye paketlerinde ve çiçek buketlerinde kullanılan küçük motifler daha uygun fiyatlarla satışa sunulurken, bebek odaları için hazırlanan kapı süsü ve dönencelerde kullanılan büyük keçe motiflerinde fiyat da artmaktadır.

Ayrıca tek bir figür üzerinde bir kaç farklı keçe ile çalışılan motiflerin detaylandırılmış olmaları da fiyatlara yansıyan unsurlardandır. Örneğin kelebekli bir keçe motifinde kelebeğin beneklerinin, anteninin farklı renk keçelerden yapılması ya da runnerlar için hazırlanmış girintili çıkıntılı motifler biraz daha yüksek fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Buna rağmen genellikle 50 ve 100 adet motif içeren paketler halinde satılmaları; keçe motiflerinin oldukça uygun fiyatlara temin edilebilmesini olanaklı kılmaktadır.Özetle, fiyatları piyasa koşullarına göre değişiklik göstermekle birlikte, keçe motiflerinin 10'luk, 50'lik ve 100'lük paketler halinde alınmaları oldukça karlı olmaktadır.

Yıldızlar, meyveler, geometrik şekiller, sayılar ve hayvan şeklindeki keçe motifler; anaokulu ve kreşlerde; özellikle yaratıcılığın ve el kaslarının gelişimini destekleyici aktivitelerde çocukların yapıştırıcı ile kolayca uygulayabildikleri ve oldukça ilgilerini çeken görsel ögeler arasındadır. Anne ve babalar da bu tarz motifleri çocukların evde yapabilecekleri el işi faaliyetlerinde kullanmaları için temin etmektedir.

Değişik figürler olarak karşılaşılabilen keçe motifleri, hastane ve apartmanlardaki kapılara eğlenceli ve renkli dokunuşlar katmak için birebirdir. Ayrıca bebek odaları dekorasyonlarında da daha çok bebeğin adı, arabalar, balerinler ve sevimli hayvan figürlerinden oluşan keçe motiflerinin yer aldığı kapı süslerini, yeni nesil anneler kendileri hazırlamakta ya da kurdeleler ve keçe motifleri sayesinde çok kısa sürede yapılabilen bu kapı süsleri, bebeğin yakınları tarafından hevesle hazırlanarak hediye edilmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Keçe Motifler

417 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 37 / 417 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?