Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kızıl Elma Peşinde Bir Ömür - Fatih Sultan Mehmed - Mustafa Armağan

Hümayun Yayınları
152,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (11)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

152,00 TL
174,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510777

Fatih’in İçinde Yanan Kor’a Doğru Bir Seyahat

İçinden kayıklar geçiyor bu kitabın, ilim adamlarıyla dolu. Coğrafyaları bir gerdanlık gibi birbirine rapteden altın halkaları tespit ediyor. Harita tutkusuyla iç dünya teknolojisini bir araya getiren engin bir ufka yelken açıyor. Yazar için Fatih’in ve fethinin maddesi kadar, belki de daha fazla, ifade ettiği mana önemli.

Ne arıyordu bu genç Sultan, Bizans İmparatoru’nun efsanevî kütüphanesinde? Ya Delfi mabedinin kâhini Plutark’ın biyografi kitabını neden istinsah ettirmişti? Yaptırdığı onlarca Füsûsu’l-Hikem şerhindeki hikmetlerin, içindeki hangi boşluğa deva olacağını bekliyordu? Bunları yeterince bilmiyoruz. Bildiğimiz şey, onun içinde bir korun yanmakta olduğu.

Bu kitap, okurunu o kor’a bir adım olsun yaklaştırabilirse vazifesini büyük ölçüde yerine getirmiş sayacaktır.

Yayın Tarihi 2021
Yazar Mustafa Armağan
Sayfa Sayısı 256
Basım Dili Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz
Boyut Normal Boy
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000SQY08
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Atatürk’e Suikast Ve Sadakat - Ali Satan Türklerin Tarihi 2 - İlber Ortaylı Ayaklı Kütüphaneler - Dursun Gürlek Balfour Deklarasyonu - Yahudi Devletinin Kökenleri - İsmail Ediz Bu Vatan Böyle Kurtuldu(Midi Boy) - Erol Mütercimler Kısa Çin Tarihi - Linda Jaivin Osmanlı’ya Bakmak - İlber Ortaylı Bozkırın Kağanlıkları (Hunlar, Tabgaçlar, Göktürkler, Uygurlar) - Ahmet Taşağıl Osmanlı Tarihinde Efsaneler Ve Gerçekler - Halil İnalcık Abdülaziz Niçin Intihar Etti Kısa Osmanlı Tarihi - Osmanlı Imparatorluğu Tarihine Kuşbakışı - Halil İnalcık Osmanlı'da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit - Yavuz Bahadıroğlu Kayı I - Ertuğrul'un Ocağı - Ahmet Şimşirgil Osmanlı'da Köleliğin Sonu Bilinmeyen Yönleriyle Ismet Inönü Gerçeği - Mustafa Armağan Osmanlı Devleti’nin Diplomasi Tarihi Makaleler-1 Kayı IV - Ufukların Padişahı: Kanunî - Ahmet Şimşirgil Babam Sultan Abdülhamid - Ayşe Osmanoğlu Otağ Iv: Hindistan Fatihi Gazneli Mahmud - Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil Fâtih Sultan Mehemmed Han İki Karanın Sultanı, İki Denizin Hakanı, Kâyseri Rûm - Halil İnalcık Defterimden Portreler - Tarihten ve Günümüzden - İlber Ortaylı Osmanlıda Milliyetçiliğin Toplumsal Temelleri Osmanlıda Devlet Hukuk Ve Adalet - Halil İnalcık Büyük Mübadele - Kemal Arı Modern Yaşamda Kişilik Bozuklukları - Theodore Millon Millî Mücadele Tarihi - Halil İnalcık Anadolu’da Paganizm - Şinasi Gündüz Altay Türklerinde Ölüm - Jean-Paul Roux İmparatorluğun Batış Yılları - Falih Rıfkı Atay Osmanlı Gerçekleri: Sorularla Osmanlı'yı Anlamak - Ahmet Şimşirgil
Başa dön