Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kuranın Kalbine Yolculuk - Yasin Pişgin

Timaş Yayınları
150,35 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 2
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (26)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

214,50 TL
182,50 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196010/213897
Kuranın Kalbine Yolculuk - Yasin Pişgin
Kur'an; Azîz olan izzet sahibi, Rahîm olan rahmet sahibi Allah’ın indirdiği hikmet yüklü bir kitaptır.
Kur’an; bir hakikat çağrısı, bir hidayet rehberidir. Bu kitap Allah’ın sesidir, nefesidir; Allah’ın kelamıdır. İnsan, Kur'an'la ne kadar iç içe girerse Allah’ın sesini, nefesini, soluğunu o kadar içinde, iliklerinde hisseder. O soluk insanı pişirir; olgunlaştırır…
Kur’an; arayış içindeki insanı esfel-i safilinden, bataklığın dibinden alıp Allah’ın rızasının istikametine sevk etmek için indirilmiş bir kitaptır. 
Kur’an hatırlatır... İnsanın fıtratından gelen devasa sorulara, arayışlarına cevap verir. İnsanın ruhuna, benliğinin derinliklerine hitap eder. Yeter ki insan içindeki o sese kulak verebilsin.
Kur'an Peygamberimizin kalbine inmiştir; şahsiyetine ve benliğine inmiştir. Onu yemesiyle, içmesiyle, oturmasıyla, kalkmasıyla yaşayan Kur'an yapmıştır.
Kur’an müminin de kalbine inmeli çünkü kalp, insanın şahsiyetinin, karakterinin, benliğinin merkezi ve başkentidir.
Yasin Pişgin, Yasin Suresi tefsiri olarak hazırlanan Kur'an'ın Kalbine Yolculuk’ta Kur'an'dan mü'minin kalbine; mü'minin kalbinden Refîk-i âlâya uzanan yola işaret ediyor. Kur'an'ın Kalbine Yolculuk bu yolda gidenleri Kur’an’ın derinliklerine daldırıyor. Ta ki Kur'an'ın sırları gönüllere aşikâr olsun.Yazar Hakkında

1976 yılında İskenderun’da doğdu İlk, orta ve lise tahsilini İskenderun’da tamamladıktan sonra 1999 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesin’den mezun oldu. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim dalında “Kur’an’a Göre Hz. Peygamber’in Beşerî ve Nebevî Konumu” adlı tez çalışmasıyla 2002 yılında yüksek lisansını tamamladı. 2001-2003 yılları arasında Ankara’da İmam-Hatip olarak görev aldıktan sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Konya Selçuk Dinî Yüksek İhtisas Merkezi’nde aldığı müftülük/vaizlik eğitimini 2004 yılında tamamladı. 2005-2007 yılları arasında Eskişehir ili Sivrihisar ilçesinde “Vaiz” olarak görev yaptı. 2007-2010 yılları arasında Kayseri Dinî Yüksek İhtisas Merkezi’nde “Eğitim Görevlisi” olarak çalıştı. Bu süre zarfında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim dalında doktora yapmaya başladı ve “Kur’an’a Göre Akıl ve Akılcılığın Kur’an Tefsirine Etkisi” adlı tez çalışmasıyla 2008 yılında doktorasını tamamladı. 2010-2011 yılları arası Bitlis ili “Adilcevaz İlçe Müftüsü” olarak görev yaptı. Halen Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde “Öğretim Üyesi” olarak görev yapmaktadır.  
 ve yurtdışında binlerce konferans verdi, radyo programı düzenledi, TV programına katıldı. Yoğun bir şekilde faaliyetlerine devam eden yazar evli ve iki çocuk babasıdır.
Basım Dili Türkçe
Yayın Tarihi 2020
Cilt Durumu Ciltsiz
Boyut Normal Boy
Yazar Yasin Pişgin
Sayfa Sayısı 336
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000TKWNL
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön