Ulusal ve uluslararası arenada 1982 yılından beri söz sahibi olan Timaş Yayınları; siyasi taraf tutma, temel inançlara karşıtlık ve genel ahlak kurallarına aykırılık içeren metinler haricinde her türlü fikre kapılarını açtığı yayınlarla okuyucuyu buluşturmuştur. Bu ilkesinden taviz vermeden edebiyat, tarih, kültür, düşünce, politika, aile, inanç ve ibadet, çocuk ve genç başlıkları altında tüm edebi türleri bünyesinde barındırmaktadır. Doğru yayınları seçmesiyle tanınan ve okurlarının çok güvendiği bir yayınevi olarak öne çıkan Timaş Yayınları, "en çok satanlar" listesinden düşmeyen kitaplarıyla çokça tercih edilen ve tanınan yayınevlerinden biridir. Bu güçlü yayınevi, her evin kütüphanesinde en az bir tane bulunan kitapların yayıncısı olarak farkını ortaya koymaktadır. 

Bilinirliği En Yüksek Yayınevi: Timaş 

Bağımsız araştırma şirketleri tarafından yapılan anketlerde ilk akla gelen 3 yayınevinden biri olarak adından söz ettiren Timaş, yayın sektörünün lokomotifi olarak öne çıkmaktadır. İlber Ortaylı, Nazan Bekiroğlu, Münevver Ayaşlı, Sibel Erarslan, Ahmed Günbay Yıldız gibi büyük yazarları bünyesinde barındıran yayınevi, 4000’i aşan kitap külliyatı ile sektörde öncü olarak varlığını sürdürmektedir. 

Tarihin Bilinmeyenleri 

"Tarihini bilmeyen geleceğini inşa edemez." düsturuyla tarih yayıncılığına önem veren Timaş; İlber Ortaylı, Halil İnancık ve Taha Uğurluel gibi önemli tarihçileri bünyesinde barındırmaktadır. Osmanlı tarihinden Selçuklu tarihine, İslam tarihinden dünya tarihine kadar birçok konunun işlendiği kitaplarla tarihin gerçeklerini gün yüzüne çıkarmaktadır. Tarihi sevdiren yayınevi olarak bilinen Timaş, çocuklara yönelik hazırladığı özel tarih serileriyle basit ve eğlenceli bir dille tarihi anlatan kitaplar yayımlamaktadır. 

Eğlenceli Görselleriyle Öne Çıkan Çocuk Kitapları 

Çocuklar için özel olarak seçilmiş temaları, kullandığı dil ve karakterleri ile çocuk edebiyatının en önemli yayıncılarından biri olarak öne çıkan Timaş, çocukların ruhsal ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik konularıyla dikkat çekmektedir. Yayına hazırladığı çocuk kitaplarıyla çocukların kendilerini ve çevrelerini tanımalarını sağlamak, hayal gücünü harekete geçirmek, ana dilinin doğasını anlamak gibi çocuk edebiyatının temel işlevlerini gerçekleştirmeye özen göstermektedir. 

Çocukların Dünyasına Adım Atmak İçin: Masallar 

Çocuklara kitap okumayı sevdiren, kelime haznelerini ve hayal güçlerini geliştiren masal kitapları, Timaş’ın deneyimli çocuk edebiyatı kadrosunun elinden benzersiz çizimlerle ortaya çıkmaktadır. İçeriğine uygun olarak üstün yetenekli çizerler tarafından tasarlanan çizimler, çocukların ilgisini çekerken hayal dünyasını geliştirmelerine de yardımcı olur. Okul öncesi ve okul çağı çocuklarının kişisel gelişimlerini tamamlamak için büyük önem arz eden masallar, yetişkinlerin de çocukların dünyasına kapı aralamasına olanak verir. 

Dünya Edebiyatının Eşsiz Örnekleri 

Her zaman güncelliğini koruyan klasikler, Timaş ayrıcalığı ile raflarda yerini almaktadır. Gerek dünya edebiyatının gerek Türk edebiyatının mutlaka okunması gereken klasik eserlerini okuyucularıyla buluşturan Timaş Yayınları; özenli, uzman çevirmenler ile çalışarak edebiyat zevkinin doruğa çıktığı eserler yayımlamaktadır. Kütüphanelerin baş köşesini alan bu klasikler, kapak tasarımları ve dizaynlarıyla okuyucunun göz zevkine de hitap etmektedir. Carpe Diem markası altında genç okuyucuyu hedefleyen yayınevi, Antik Dünya markası altında dünya klasiklerini, Timaş Okul markası altında okul kitapları, Sincap Kitap markası altında da eğitici çocuk kitapları yayımlamaktadır.  

Aylık Tasavvuf Dergisi: Keşkül 

Merkezinde tasavvuf yer alan, ayrıca kültür ve sanata da yer veren Keşkül Dergisi, Timaş'ın süreli yayınları arasında yer almaktadır. Anadolu kültürünün yetiştirdiği İbnü’l Arabî Hz.Mevlânâ, Hacı Bayram-ı Velî, Akşemseddin-i Velî gibi büyük zatların oluşturduğu tasavvuf kültürünü aktarmayı düstur edinen dergi, bunu yaparken de her türlü meşrebi gözetip kuşatmayı hedeflemiştir. Yayınevi; aydın yazar kadrosu, zengin içeriği ve estetik tasarımı ile her ay okuyucu kitlesini arttırarak yayın hayatına devam etmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Timaş Yayınları

2077 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Kitap Film Müzik
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler