Alarm

Motosiklet alarmları motosikletinizin korunmasını ve güvenli bir şekilde park edilebilmesini sağlar. Teknolojideki ilerlemelerle birlikte, motosiklet alarmları motosikletinizi ve değerli eşyalarınızı korumak için sayısız özelliğe sahip hale gelmektedir. Temel olarak, tüm alarmların ortak özelliği belirli bir desibelde gürültü yaratan bir sirendir. Siren sistemi hırsızın motosikletinize müdahale etmesi durumunda sizi uyarır.

En İyi Motosiklet Alarmı Seçenekleri

Motosiklet alarmları genellikle fren diskine ya da gidona sabitlenen alarmlardan oluşur. Fren diskinde kullanılan kilitler motosikletin frenindeki deliklere kelepçelenir ve bisikleti sabitler. Gidon alarm kilitleri, gidonların sol veya sağ tarafına takılabilir. Bu kilitler, motosikletin vitese takılmasını önlemek için ön freni ve gazı kavrar. Aynı temel işleve sahip olmasına rağmen, birçok yönden farklı olan bir dizi alarm seçeneği ile karşılaşabilirsiniz. İyi bir motosiklet alarmının sahip olması gereken başlıca özellikler; kolay kurulum, erişilebilirlik ve taşınabilirliktir. Bu özellikler sıradan görünebilir, ancak sektördeki en iyi motosiklet alarmlarının önemli özelliklerinden bazılarıdır. Alarm sistemi kurulumundan işletimine kadar kullanıcı dostu olmalıdır. Alarmı etkinleştirmek, parametreleri ayarlamak, alarm zil sesini seçmek ve ünitenin ses seviyesini ve hassasiyetini ayarlamak söz konusu olduğunda, kablosuz uzaktan kumanda veya Bluetooth uyumluluğu ile birlikte gelen modeller işlevsel olabilir. Pil ömrü, saatlerce hizmet sunacak güvenilir bir alarm sistemi için önemlidir. En iyi üniteler, aylar boyunca şarj gerektirmeyen özel piller kullanır.

Motosiklet Alarmı Özellikleri

Alarmların hepsi aynı özelliğe sahip olmakla birlikte, motosiklete müdahale edilmesi durumunda nasıl tepki verdikleri farklı olabilir. Alarmların uyarı sistemleri siren, çevre sensörü veya bir GPS izleme sistemi içerebilir. Siren, motosiklet sahiplerini uyarmanın en yaygın şeklidir. En iyi motosiklet alarmlarından bazıları bu özelliği kullanır. Sensör, herhangi bir tür titreşim tespit ettiğinde yüksek bir uyarı sesi ve ardından tiz bir ses çıkarır. Bu sayede yoldan geçenleri uyarır, hırsızı korkutur ve motosiklet sahibini bilgilendirir. Çevre sensörleri, adından da anlaşılacağı gibi, kapalı bir çevrenin mekanizması üzerinde çalıştığı için kalabalık alanlar veya otoparklar için en iyi seçeneklerden biri değildir. Herhangi bir tehdit unsuru belirtilen bölgeye girdiğinde bir alarm verir. Kişi, motosiklete çok yaklaştığında alarm daha yüksek sesli bir alarma dönüşür. Başka bir seçenek etkili bir GPS izleme sistemidir. Kullanımı siren alarmı kadar yaygın olmasa da aynı derecede etkilidir. Bu alarmlarda sesli uyarı sistemi bulunmadığından hırsızlığa anında yanıt vermez. Sistemin temel amacı motosikletin yerini içeren verileri anlık olarak sahibine iletmektir.

Motosiklet Alarmı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Dayanıklılık, güvenlik sistemleri performansının en önemli faktörüdür. Dayanıklılık büyük ölçüde alarmın malzemesine ve tasarımına bağlıdır.
  • Ses güvenlik sisteminin caydırıcılığını yakından etkiler. Bu nedenle iyi bir motosiklet alarmının sesi en az 100 dB'nin üzerinde olmalıdır.
  • Alarmların çoğu benzer boyutlara sahiptir. Motosikletiniz için iyi bir güvenlik alarmı 7 ila 9 mm arasında bir pim boyutuna sahip olmalıdır. Bazı alarmlarda pim boyutu 15 mm civarında olabilir.
  • Disk kilidinizi unutursanız, motosikletinize zarar verebilirsiniz. Bir hatırlatma kablosu bu tür durumlardan kaçınmanıza yardımcı olur.

Neden Motosiklet Alarmı Almalısınız?

  • Değerli bir yatırım olan motosikletiniz hırsızlar için önemli bir hedeftir. Motosikletinizi veya bisikletinizi korumanın en iyi yolu, en yumuşak dokunuşla bile tetiklenen yüksek hassasiyete sahip bir alarm sistemi satın almaktır.
  • Motosikletiniz ne kadar yeni olursa, o kadar değerli olacaktır. Ayrıca, Honda, Yamaha, Suzuki, Harley-Davidson ve Kawasaki gibi bilinirliği yüksek bazı markalar hırsızlığa diğerlerinden daha yatkındır. Hırsızların çoğu için alarm ve güvenlik kilidi bulunan bir motosikletler caydırıcı özelliğe sahiptir.
  • Güvenlik önlemi alınmamış bir motosikleti çalmak bir kamyonete yüklemek kadar kolay olabilir. Bununla birlikte, motosikletin herhangi bir hareketi, özellikle her bir tekerleğe yerleştirilmiş bir disk kilidi alarmını tetikleyebilir.
  • Bazı motosiklet alarm sistemleri, hırsızın alarmı etkisiz hale getirmeyi başarması durumunda motosikletinizi izlemenizi sağlayan GPS izleyicilere sahiptir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motorsiklet Alarmları

171 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 171 ürün
DSACategoryId/60002705/60008737/20029247/20029254