Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sola Kidz Çocuklar İçin Ödüller! - Dr. Virginia M. Shiller ve Meg F. Schneider

Sola Kidz
300,00 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (10)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

257,83 TL
269,56 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/60001735/9935

 

Çocuklar İçin Ödüller!” çocukları olumlu davranışa teşvik etmeyi hem yapıcı hem de eğlenceli hâle getiriyor!

 

Erken çocukluk dönemi ve ilkokul çağındaki çocukları azarlamadan, tehdit etmeden veya rüşvete başvurmadan iyi davranmaya teşvik etmenin bir yolunu bulmak ebeveynlerin yaşadığı en büyük zorluktur. Alanında deneyimli psikolog ve çocuk gelişimi uzmanı Dr. Virginia M. Shiller bu kitabında, çocukları iyi bir şey yapmaya teşvik etmenin, zamanında olumlu ve net geri bildirimler vermenin neden işe yaradığını ayrıntılı bir şekilde açıklıyor.

 

Dr. Shiller, ebeveynlere çocukların davranışlarını geliştirmelerine yardımcı olmak için çeşitli çocuk dostu çizelgeleri ve diğer araçları nasıl kullanacaklarını gösteriyor. Bu kanıtlanmış pozitif ebeveynlik tekniği; çocukların yatma vaktini erteleme, ev işleri yapma, kardeşler veya arkadaşlarla iyi geçinme, okula ve diğer etkinliklere zamanında hazırlanma ve ev ödevlerini sorunsuz tamamlama gibi konularda yaygın davranış sorunlarının üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için kullanılıyor.

 

Kitapta bahsedilen açık ve kolay adımlar sayesinde ebeveynler, çocuklarının yeni başarılar deneyimleyerek kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olacak bireyselleştirilmiş planlar kullanıyorlar. Çocuklarının problemli davranışlarını değiştirmenin yaratıcı yollarını öğreniyorlar. Bu süreç boyunca Dr. Shiller ebeveynlere, çocukların ihtiyaçları ve onlarla etkileşime geçmenin birçok yolu hakkında fikir veriyor.

 

Kitapta çok sayıda koparılabilir takip çizelgeleri, ödüller ve sertifikalar farklı yaşlardaki çocuklara hitap edecek ve çok çeşitli şekilde tasarlanmıştır. Çocuklar bunları fotoğraflar, çıkartmalar ve boyalar ile renklendirip süsleyerek kişiselleştirilebilir.

 

Dr. Virginia M. Shiller, çocuk ve aile terapisinde uzmanlaşmış lisanslı bir klinik psikologdur. Harvard Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü'nde klinik psikoloji ve Yale Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Sosyal Politika Merkezi'nde doktora sonrası eğitimini burslu bir şekilde tamamladı. Halen Yale Çocuk Çalışmaları Merkezi'nde öğretim üyesi olarak çalışıyor ve özel bir muayenehanesi var.


Dr. Shiller, çocukların ihtiyaçları hakkında yazmanın yanı sıra çocuklar hakkında politik savunuculuk yaparak da onları aktif bir şekilde desteklemektedir. Connecticut Psikoloji Derneği Çocuk ve Gençlik Komitesi başkanı olarak derneğin 2002 Olağanüstü Hizmet Ödülü'nü almıştır. Dr. Shiller, iki oğlunun ebeveyni olmaktan gurur duymakta ve kocası Robert ile Connecticut, New Haven'da yaşamaktadır.

 

Yayın Tarihi 2022
Yazar Kolektif
Sayfa Sayısı 224
Basım Dili Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz
Boyut Normal Boy
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV000018QCZN
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön