1891 yılından bu yana dünyanın dört bir yanında keyifle oynanan basketbol, eğlendirici yönünün yanı sıra, takım olarak oynandığı için takım yeteneği kadar bireysel yeteneklerin de sergilenebildiği bir spor türüdür. Basketbol oynarken kullanılacak ayakkabı ve giysiler kadar, basketbol topu da büyük önem taşır. Bu noktada, Sportive’in geliştirdiği basketbol topları gereksinimlerinizi karşılayabilir.

Sportive Basketbol Topu

Türkiye’de, spor alanında 1980 yılından beri üstlendiği pek çok distribütörlüğün yanı sıra kendi markasını taşıyan spor malzemelerini de geliştiren Sportive, basketbol severler için çok çeşitli basketbol topuna imza atmıştır. Eğer siz de basketbolla ilgiliyseniz ya da sık sık basketbol oynuyorsanız, Sportive basketbol toplarından birini alarak maçlarınızda daha etkin roller üstlenebilirsiniz.

Ürünlerinde sıklıkla kauçuk kullanan Sportive, bazı basketbol toplarında ise kompozit deri kullanarak kavrayış açısından oldukça verimli basketbol toplarını sizlere sunar. Amatör karşılaşmalarda, okul turnuvalarında ya da arkadaşlarınızla stres atmak için oynayacağınız basketbol müsabakalarında gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz Sportive basketbol topları, birbirinden farklı tasarımlarıyla da göz dolduruyor.

Her yaştan oyuncuya hitap edebilecek nitelikte üretilen Sportive basketbol topları, 5, 6 ve 7 numaralara sahiptir. Bu numaralar, basketbol toplarının boyutlarını ve ağırlıklarını temsil eder; örneğin 7 numara basketbol topları 13 yaş üzeri basketbol oyuncularının kullanabileceği ürünlerdir. Ayrıca profesyonel erkek basketbol liglerinde de bu numaraya sahip basketbol topları kullanılır.

Almayı planladığınız basketbol toplarının uzun süreler boyunca, herhangi bir dış etkenden kaynaklanan çatlama veya yırtılmalara maruz kalmasını istemiyorsanız, tercih edeceğiniz ürünlerin kullanım alanlarını belirlemeniz uygun olur. Sportive’in geliştirdiği basketbol toplarının bir kısmı dış mekân, bir kısmı ise iç mekân olarak sınıflandırılmıştır. Eğer basketbol maçlarınızı okul, açık hava basketbol sahası gibi beton ya da asfalt zeminli yerlerde oynayacaksanız, dış mekân (outdoor) olarak sınıflandırılan ürünlere yönelmeniz gerekir. Basketbol müsabakalarınızı kapalı basketbol sahalarında gerçekleştiriyorsanız, yönelmeniz gereken basketbol topları, iç mekân (indoor) şeklinde sınıflandırılan ürünler olmalıdır. Böylelikle edindiğiniz ürünler, hem sizin için daha verimli olabilir hem de daha uzun ömürlü olabilirler.

Sportive Basketbol Topu Fiyatları

Çocukların ve gençlerin heyecanla takip ettikleri basketbol karşılaşmalarından sonra, okullarında ya da kapalı spor salonlarında, etkili bir şekilde basketbol oynayabilmeleri için kullandıkları ekipmanların ve basketbol toplarının kendilerine uygun olması gerekir. İdol olarak belirlenen pek çok basketbol oyuncusu, bu spor için uygun ayakkabı, kıyafet ve basketbol toplarıyla kariyerlerine başlamışlardır. Hatta kimi oyuncuların özel olarak tasarlanan ağırlıklı basketbol toplarıyla kas ve eklem güçlendirme çalışmaları yaptığı bilinir.

Sportive basketbol toplarıyla antrenman veya müsabaka fark etmeksizin her türlü basketbol aktivitesi gerçekleştirilebilir. Eğer sık sık basketbol oynuyorsanız ve kaslarınızın bir süre sonra dayanıksız hale geldiğini düşünüyorsanız, Sportive basketbol toplarından 7 numara yerine 6 numara olanlarını tercih ederek daha seri maçlar gerçekleştirebilir, böylelikle maç sonrasındaki kas yorulmalarından kurtulabilirsiniz. Zira bu iki numara arasında boyut farkının yanı sıra tercih edeceğiniz ürüne göre 100 gramdan fazla fark bulunabilir. Bu da maç sırasında etkisini gözlemleyebileceğiniz bir farktır.

Takım oyunu olması dolayısıyla, çocuklarda bedensel ve ruhsal gelişime büyük katkı sağlayan basketbol, eğlenceli bir oynanış sunmasının yanında, maç sırasında birçok kas grubunun bir arada kullanılması gereken bir spor türü olduğu için şişmanlık gibi rahatsızlıkların ortadan kaldırılmasında etkilidir.

Tercih edeceğiniz Sportive basketbol toplarının fiyatları; ürünlerin numaraları, kullanım alanları ve tasarımlarına göre değişiklik arz edebilir. Bu noktada yaşınızı ve basketbol oynayacağınız saha türünü göz önünde bulundurarak seçiminizi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Sportive Basketbol Topu Fiyatları

7 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Sportive
  2. Spalding
  3. Nike
  4. Molten
  5. Voit
  6. Selex
  7. Adidas
  8. Wilson
  9. Altis
  10. Avessa
  11. Slazenger
  12. Lescon
  13. Jordan
  14. Lotto
  15. Busso
  16. Sportica
  17. Delta
  18. InterSpor
  19. KIPSTA
  20. Pure
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
 • Marka Sportive
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19002/19020/sportive
BAŞA DÖN