İnternete bağlı olmayan bir bilgisayar işlevsel olarak çok yönlü bir şekilde kullanılma imkânına sahip olamıyor. Bu yüzden kullanıcılar bilgisayarlarını internete bağlayabilmesi için ya kablolu bir ethernet hattına ihtiyaç duyuyor. Ya da wi-fi ağı ile internete bağlanma imkânına sahip olabiliyor. Wi-fi adaptörü yani diğer bir deyişle wireless adaptör bilgisayarın ethernet kablosuna ihtiyaç duymaksızın internete bağlanmasına imkan tanıyan bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Bilgisayarınızda kablosuz ağ bağdaştırıcı herhangi bir kart bulunmuyorsa wireless adaptör devreye giriyor. Bilgisayarınızın internete bağlanmasında yardımcı oluyor. Wi-fi adaptörleri iki kısma ayrılıyor. Bunlar dahili ve harici olarak iki ayrı kategoride, aynı işlevi farklı şekilde uygulama imkânına sahip oluyor. Dahili olan wi-fi adaptörleri bilgisayarın ana kartına doğrudan entegre edilerek işlevselliğini gösteriyor. Harici wifi adaptörleri ise usb giriş kısmı ile desteklenerek interneti cihaza tanımlayabilir. Aynı zamanda wireless adaptör, televizyonlarında internete bağlanmasına olanak sağlıyor. Özellikle bazı televizyonlar wi-fi ağını desteklemiyor. Böyle bir televizyona sahip olan kişiler, adaptör sayesinde televizyonlarına bu işlevi kazandırabilir. Ancak televizyona internet işlevini kazandırma olanağına sahip olabilmeniz için birkaç koşulu yerine getirmeniz gerekiyor. Bunlardan biri televizyonun muhakkak kablosuz adaptör desteğini sağlayacak bir özelliğe sahip olması gerekiyor. Yani usb girişi destekli olması büyük önem arz ediyor. Bu önemli detayın yanı sıra aynı zamanda televizyonun yazılımı da önemli bir kritik nokta oluyor. Televizyonun yazılımının satın alınan adaptör ile uyumlu olabilmesi  önem püf noktalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Wireless adaptör ile televizyonun yazılımları uyumlu olduğu takdirde televizyonunuza internet bağlayarak çeşitli dijital içerikleri izlemeniz veya görüntülemeniz mümkün kılınıyor. 

Wireless adaptörler taşınabilir şekilde olduğu için kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Sadece televizyon ya da bilgisayarlarda değil son teknolojilerle birlikte adaptörleri birçok alanda kullanma imkanına sahip olunuyor. Son teknolojik alt yapıyla desteklenen beyaz eşyalarda, cep telefonlarında, oyun konsollarında ya da akıllı evlerde kullanıma hazır hale getiriliyor. Akıllı evden kastedilen şey, her türlü teknolojik altyapı ile döşenmiş evler anlatılmak isteniyor. Bu akıllı evlerde wireless adaptörü kullanma olanağına sahip olunuyor.  Wireless adaptörlerin pek çok çeşidi bulunuyor. Bunlardan biri de TP Link wireless adaptör şeklinde karşımıza çıkıyor. 

Harici donanıma sahip olan wireless adaptörler değişen megapiksel oranlarına göre interneti kullanma hızını değiştirebiliyor. 150 megabit, 300 megabit ve 600 megabit şeklinde birçok farklı çeşitleri bulunan adaptörler kullanıcıların imkanı sunuluyor. Aynı zamanda usb teknolojisi de veri aktarım hızını etkileyen bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor. Usb 2.0 teknolojisine sahip bir wireless adaptörün internet hız kapasitesi 480 megabit seviyesine kadar ulaşıyor. Ancak usb 3.0 modelinde bir wireless adaptörün veri aktarım hızı gigabit seviyelerinde kapasitesini gösteriyor. Wireless adaptörleri kullanım amacınıza ve beklentilerinize farklılık gösterir. Bilgisayarınızın modeline ve internet hızındab ne kadar kapasite beklediğinize göre çeşitli modellerden birini Hepsiburada ile tercih edebilirsiniz. 

Wireless Adaptörlerin Kurulumu Nasıl Gerçekleşir?

Wireless adaptörün kurulumu nasıl gerçekleşir sorusu birçok kullanıcının zihnini meşgul eden sorulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Wireless adaptörün hangi markaya ait olduğu bilgisi de önemli bir nokta oluyor. Her wireless adaptör markasının kendisine ait bir drive CD'si bulunuyor. Bu da wireless adaptör kurulumu etkileyen ve farklılaştıran unsurlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak basit adımlar doğrultusunda adaptörün kurulumunu gerçekleştirmek mümkün oluyor. Donanımın yani bilgisayarın wi-fi ağı ile desteklenebilir olması için bir yazılıma ihtiyaç duyduğu bilinen bir gerçektir. Bundan dolayı sipariş edilen adaptörü bir yazılımla yani driver CD'si ile birlikte teslim edilmektedir. Bu driver CD'si kurulumunu, bilgisayara uygulamak önemli kritik noktalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Driver CD'sini bilgisayara taktıktan sonra CD'deki yönlendirmeleri takip etmeniz gerekiyor. Bilgisayarınız üzerinden CD'deki dosyaya çift tıklama gerçekleştirerek girmeniz gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra karşınıza iki seçenek beliriyor. Bu iki seçenekten biri "bilgisayarı yeniden başlat" şeklinde oluyor. Diğer bir seçenek ise "daha sonra" şeklinde bir karşılık buluyor. Bilgisayarı yeniden başlatarak wi-fi ağlarının bulunduğu arayüze tıklamanız bir diğer önemli adım olarak karşımıza çıkıyor. Bahsi geçen işlemi gerçekleştirirken adaptörü usb vasıtasıyla bilgisayarınıza taktığınızdan emin olmanız gerekiyor. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra wifi arayüzünden kablosuz ağınıza girerek gerekli talimatları uygulamanız gerekiyor. Kullanıcı adı ve şifre gibi yönlendirmeler doğrultusunda  işlemleri uygulamanız önemli noktalardan biri oluyor. Tüm bu yönergeleri gerçekleştirdiğiniz takdirde internetinizi bilgisayara tanımlamanız mümkün oluyor.

Wireless Adaptör Nerelerde Kullanılır ?

Wireless adaptörler masaüstü bilgisayarlarda ya da internete girmesine olanak vermeyen dizüstü bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Kullanım amaçlarından biri kablosuz bir şekilde harici bir adaptör vasıtasıyla bilgisayarınıza interneti tanımlayabilmek oluyor. Bir diğer kullanım amacı ise internetinizin sinyal gücünü artırması oluyor. Wireless adaptörleri sayesinde daha kesintisiz ve hızlı bir internet deneyiminin gerçekleşmesine olanak sağlanıyor. Wireless adaptörler, bilgisayarların yanı sıra televizyonlar içinde kullanım imkanı gösteriyor. Bazı plazma televizyonları internet destekli olmayabiliyor. Kullanıcılar sırf internet destekli olabilmesi için televizyonlarının modelini yükseltmeye çalışıyorlar.  Wireless adaptörler buna gerek kalmadan televizyonun internete erişim yapmasına kolaylık sağlıyor. Ancak bunu yapabilmek için bağlantının gerçekleştirileceği televizyonun usb girişi bulunması gerekiyor. Bunun yanı sıra televizyonun yazılımının araştırılıp iyi bilinmesi önemli bir unsur oluyor. Bu püf noktaları doğrultusunda buna uygun bir wireless  adaptör seçimi yapmak gerekiyor. İlgili doğrultular gerçekleştiği takdirde televizyonunuz internet kullanımına açık bir hale geliyor. Bu şekilde istediğiniz dijital içerikleri kullanmanıza olanak sağlanıyor. Wireless adaptörler son teknolojiye sahip eşyalarda da kullanılabiliyor. Adaptörler internet çağının hakim olduğu 21 yüzyılda internetin her yerde kullanabilmesine imkan tanıyor. Wireless adaptörler boyut olarak küçük ancak etkisi büyük önemli teknolojik ürünlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Tp Link Hakkında Kısa Bir Bilgi  

Ama o Jianjun ile Ama o Jiaxing tarafından kurulan bu şirket, ağ ve bilgisayar donanımı üzerinden hizmet veriyor. Çin'in Shenzhen şehrinde merkez üssü bulunan bu şirket 1996 yılında kuruluyor. Tp Link şirketinin açılımı Twisted Pair Link şeklinde oluyor. Bu şirket isminin anlamı çift burgulu ağ şeklinde bir karşılığa sahip oluyor. Geniş ürün yelpazesiyle dünya genelinde network ağına sahip bu şirket ürünleriyle kullanıcılar tarafından talep görmeye devam ediyor. Ağ ve bilgisayar donanım üzerine birçok firmaya öncülük etmesi neticesinde önemli bir konuma sahip olduğu söylenebilir. Hem bilgisayar donanımıyla ilgili hem de ağ donanımıyla ilgili çeşitli yetkinlikte ürünleri piyasaya sunuyor. Bu şirketin ağ donanım ürünlerinden biri olan wireless adaptör modelleri karşımıza çıkıyor. Sunduğu yüksek kalite ve verdiği güvence neticesinde önemli bir noktada bulunuyor. Son kullanıcı arayüzleri destekleyerek gelişen çoğu ağ donanım ürünleri, Tp Link şirketinin çatısı altında piyasa değeri görüyor.  

Tp Link Wireless Adaptör Özellikleri 

Yıllardır ağ ve bilgisayar donanımı  alanında hizmet veren Tp link şirketi, güçlü bir network ağına sahiptir. Bu özelliğinin yanı sıra ürünlerinde sağladığı yüksek kalite ve garanti güvencesi kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Her insanın kullanım amacına ve talebine göre ürünlerini ortaya koyması önem arz ediyor. Bu da şirketin adaptörlerinin kullanıcıları cezbetmesinin nedenlerinden bir diğer unsur olarak karşımıza çıkıyor. Wireless adaptörler antenli ve antensiz olmak üzere iki ayrı kategoride incelenir. Eğer modem internet sinyali açısından yeterli seviyede değilse ve bilgisayarla modem arasındaki uzaklık fazlaysa antenli wireless adaptörler tercih ediliyor. Gigabit seviyesinde yüksek hızda bir internet deneyimi yaşamak isteyen kullanıcı TP Link wireless adaptör çeşitlerini tercih ediyor. Bu adaptörler masaüstü bilgisayarlarına bağlanarak kullanılma imkanına sağlanıyor. Wireless adaptörlerinin çeşitli frekans bantlarında modelleri bulunuyor. Eğer veri kaybı yaşamak istemezseniz 5Ghz bandında adaptörleri tercih etmeniz sizin için kolaylık sağlar. Kendi içinde birçok farklı seri numarasıyla modelleri bulunuyor. Tp link wireless adaptörler insanların taleplerine göre hizmete sunuluyor. Özellikle standart model olan AC1900 seri nolu wireless adaptörler 5Ghz frekans ile kullanıcılara hızlı ve verimli bir internet deneyimi yaşatıyor. Bu frekans bandıyla 1300 megabit hıza varan internet kullanımı sağlanıyor. Tp link wireless adaptör, kullanıcıların taleplerine hitap eden ürünler hizmete sunuyor. Wireless adaptörler arasında model ve kalite farkı yaşanıyor. Ancak uygun fiyatlı wireless adaptörler dahi kullanıcılar tarafından tam not alıyor. Piyasaya sunduğu her wireless adaptör modeli, ile tam bir fiyat performans ürünü olarak kabul görüyor. Taşınabilir wireless adaptörler, istenilen her yerde güçlü sinyal gücü sağlayarak kullanıcılardan olumlu dönüşler sağlanıyor. 

Tp Link Wireless Adaptör Modelleri 

Tp-link wireless adaptör modelleri çok fazla çeşitlilik gösteriyor. Bazı wireless adaptörler flash bellek boyutunda olabiliyor. Bazıları ise madeni para görünümünde piyasaya sunuluyor. Megabit seviyelerine göre farklı modellere ayrılan wireless adaptörler, kullanım amaçlarına göre kategorize ediliyor. Megabit hızlarına göre kalite farkı da ortaya çıkıyor. 300 megabit seviyeye sahip wireless adaptörler, kullanıcı yorumlarına göre cızırtı yapabiliyor. Bu da kullanıcıların istemediği durumlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Kablosuz wireless adaptörler, taşınabilir olması sebebiyle insanlar tarafından daha çok tercih ediliyor. Ancak sabit wireless adaptörler bu dezavantajına rağmen sahip olduğu antenler neticesinde internetin sinyal gücünü artırıyor. Bu da kullanıcıların internet hızını olumlu yönde etki eden unsurlardan biri oluyor. İnternetten verim alma gücü kuvvetleniyor. Tp link Wireless Adaptör modellerinde antenler takıp çıkarılabilir özellikte olması neticesinde ayrıcalıklı bir konuma sahip oluyor. Bu tür modeller diğerlerine nazaran daha fazla verimli internet kullanımını sağlıyor. Tp link Wireless adaptör kurulumu oldukça basit bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. Yapılması gereken birkaç yönerge ile kurulum gerçekleşiyor. Tp link wireless adaptör driver sürücüsü ile birlikte gelerek bazı yönergeleri koşullandırıyor. Bu yönergeleri takip eden kullanıcılar Tp link wireless adaptörlerini kullanmak istedikleri cihaza bağlıyor. Tp link wireless adaptörler kullanım hizmetleri doğrultusunda farklı modelleri ayrılsa da genellikle kullanıcılarda memnuniyet yaratıyor. Cihazlarınıza internet bağlamak ya da internet sinyal gücünü arttırmak isterseniz Tp link wireless adaptörlerinin tercih edebilirsiniz.

Tp Link Wireless Adaptör Satın Alırken Neye Dikkat Etmeli 

Tp-link Wireless Adaptör satın alırken öncelikle adaptörün megabit hızına dikkat etmek gerekiyor. Bu megabit oranı internetin sinyal gücüne doğrudan etki ediyor. Aynı zamanda antenli tp link wireless adaptörlerin kaç tane antene sahip olduğu da sinyal gücüne etki eden unsurlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bir wireless adaptörü ne kadar iyi sinyal gücüne sahipse o kadar az internet kesintisi oluyor. Ayrıca interneti kullanma hızlı da bu doğrultuda farklılık gösteriyor. Wireless adaptörler ne kadar çok megabit hızına sahip ise kullanıcılar için o kadar çok fayda sağlanmış oluyor.  Aynı zamanda usb varyasyonlarının da gelişmişlik düzeyi de önemli bir unsur oluyor. Wireless adaptörleri kullanırken birkaç şeye dikkat etmek önem arz ediyor. Adaptörlerin soğukluk ve sıcaklık oranları önemli kritik nokta olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle ürünü kullanırken ürünün depolama sıcaklığı minimum 40 derece ile maksimum 70 derece arasında olması önemli püf noktalardan biri oluyor. Wireless adaptörlerinin çalışma sıcaklığı ise maksimum 40 dereceye kadar ulaşılabiliyor. Bu derecelerde artış veya düşüş yaşandığı takdirde üründe deformeler yaşanabiliyor. Wireless adaptörlerinin uzun ve sağlıklı bir ömre sahip olabilmesi için depolama sıcaklık oranları ile nem oranları arasında derece farklarına dikkat etmek gerekiyor. Bu unsurlara dikkat edildiği sürece Tp Link wireless adaptör, uzun süreli kullanımlarda dayanıklılığını koruyor. 

Tp Link Wireless Adaptör Fiyatları 

Tp Link wireless adaptör fiyatları, ürünün kalitesine göre çeşitlilik gösteriyor. Bir Tp link wireless adaptörünün çekim gücü ne kadar kuvvetli ise fiyat oranı da o kadar yüksek olabilir. Aynı zamanda wireless adaptörün bağlantı hızı da fiyat aralığına etki eden unsurlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Wireless adaptörün antenli ya da antensiz oluşları da kritik nokta oluyor. Antenli wireless adaptör çeşitleri daha yüksek çekim gücüne sahip oluyor. Bu doğrultuda ücretlendirmeler değişiklik gösterebiliyor. Hepsiburada, bütçenize uygun TP Link wireless adaptörlerini görüntülemenize olanak sağlıyor. Aynı zamanda bu sitelerde bulunan fiyat aralığı kısmında ödeyebileceğiniz minimum ve maksimum ücreti girerek filtreleme yapabilirsiniz. Bu özellik ile istediğiniz fiyat aralığında adaptörler bilgisayar ya da telefon ekranınızda düşebilir. İstediğiniz fiyat aralığında ekranınıza gelen wireless adaptörlerini inceleyebilirsiniz. İçinize sinen bir ürünle karşılaştırdığınızda onu sipariş ederek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Tp Link Wireless Adaptör Tavsiyeler ve Yorumlar

Tp-link wireless adaptörler hakkında yapılan tavsiye ve yorumlar ürünün satışı için belirleyici unsurlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Önceden satın alma işlemini gerçekleştiren kullanıcılar ürünle ilgili olumlu ya da olumsuz düşüncelerini beyan ediyor. Bu yorumlar ile karşılaşan kullanıcılar, ürünle ilgili bir fikir sahibi oluyor. Ürünle ilgili genellikle olumlu dönüşler varsa yeni kullanıcılar, bu doğrultuda ürün siparişi yapabiliyor. Yeni kullanıcıların karar mercii mekanizmasını oluşturan tavsiye ve yorumlar kısmı, ürünle ilgili detaylı bilgiler de sunabiliyor. Tp link wireless adaptörler yüksek çekim gücüne ve garanti güvencesine sahip olduğu için kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda kişinin bütçesine ve talebine uygun çok fazla model çeşidi sunuyor. Hepsiburada ile markanın sunduğu geniş ürün yelpazesini değerlendirebilirsiniz.

Tp Link Wireless Adaptör İndirim ve Kampanyaları 

Mağazalarda özel indirim günlerinde Tp link wireless adaptör fiyatlarında düşüş olabilir. Kargo avantajlarını takip ederek de çok daha avantajlı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca ürünler, birbiriyle eleştirilerek de uygun fiyatlandırma üzerinden piyasaya sunulabilir. İndirim ve kampanyalardan haberdar olmak için Hepsiburada’ya üye olabilirsiniz. Aynı zamanda üyeliğiniz gerçekleştikten sonraki süreçlerde sistemin sunduğu kolaylıkların avantajlarını yaşayabilirsiniz. 

Hepsiburada ile kullanıcılar, ürün satın alırken bütçeden etkili şekilde  tasarruf sağlayabilir. Özlelikle yapılan bu tür indirim ve kampanyalar daha fazla kullanıcının avantajlı olanı bulmasını kolay kılıyor. Tp link wireless adaptörler satın almak işten kullanıcılar, indirim ve kampanyaları takip edebilir. Bu avantajlar hususunda kullanıcılar, istediği adaptörü sipariş ederek satın alma işlemini gerçekleştirebilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

TP-LINK Wireless Adaptör Fiyatları

52 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Kablosuz Bağlantı Hızı
Toplam 36 / 52 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?