Yaratıcılığınızı hayatınızın her anında değerlendirmek ve geleneksel yöntemlerle, modern görünümlü objeler oluşturmak istiyorsanız, yün keçelerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede yoğun iş hayatının getirdiği stresten kısa sürede uzaklaşabilir, ortaya koyduğunuz birbirinden güzel ve kullanışlı ürünleri ister kendiniz kullanabilir, isterseniz sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Farklı markalar tarafından geliştirilen yün keçe çeşitleri arasından dilediklerinizi seçerek hayalinizdeki objeleri hemen üretmeye başlayabilirsiniz.

Yün Keçe Çeşitleri

Koyun, keçi, tavşan, deve gibi canlıların yünleri kullanılarak elde edilen yün keçenin farklı kullanım alanları bulunur. Özellikle son dönemde hayli popüler hale gelen oyuncak bebek yapımında ve çeşitli süs eşyalarının üretiminde değerlendirilen yün keçe çeşitleri, renk çeşitlilikleri sayesinde hemen her türlü objenin üretiminde kullanılabilir. Uç kısımları normal iğnelerden farklı olarak tırtıklı yapıdaki keçe iğneleri yardımıyla şekil kazandırılan ürünler, keçe kalıplarından yardım alınarak daha muntazam hale getirilebilirler.

Geleneksel tasarımlar arasında yer alan; yolluk, seccade, çorap gibi eşya ve giysilerin üretiminde yer verebileceğiniz yün keçe ile çocuklarınıza sevimli bitki ve hayvan figürleri tasarlayabilir, onların bu yolla yeni oyuncaklara sahip olmalarını sağlayabilirsiniz. Alanında uzmanlaşan kimi sanatçılar tarafından profesyonel işlerde de kullanılan ürünler, kullanım noktasında serbesti tanımasıyla ön plana çıkar ve etkili tekniklerle kısa sürede şekillendirilebilir.

Tamamen doğal yapıya sahip olan ürünler, ev içi nem dengesinin korunmasında etkili rol oynar. Yün keçe ile oluşturacağınız dekoratif ürünler, odalarınızın şıklığını artırırken, nem oranını da kolaylıkla dengeleyebilir.

Yün Keçe Fiyatları

Gerçekleştireceğiniz aktivite ya da ortaya çıkaracağınız yaratıcı eserlerinizde başvuracağınız yün keçeler, çeşitli koşullara göre farklı fiyat aralıklarında yer alır. Bu noktada gereksinimlerinizi karşılayan yün keçe fiyatları, seçeceğiniz ürünün markası, rengi ve boyutlarına göre değişiklik arz eder. Dekoratif eşya üretiminden giysi süslemeye kadar çok sayıda alanda kullanabileceğiniz yün keçe çeşitleri, düz renklerin yanı sıra ebruli formda da sunulur. Özel çalışmalarınızda ya da görsel yönü kuvvetli temalarla geliştireceğiniz motiflerde etkili olan ürünleri, tek renkli modellerle destekleyerek çalışmalarınıza canlılık kazandırabilirsiniz.

Çocuklarınıza yün keçe ile üretim yapma sürecini öğreterek, onların da kendi hayal dünyalarında kurguladıkları görselleri gerçeğe dönüştürmelerine yardım edebilirsiniz. Özellikle çocukların odaları için üretebilecekleri kukla, duvar süsü, çiçek, sevimli hayvan figürleri ve bebekler, onların yaratıcılıklarını geliştirirken, geleneksel bir el sanatını da kolaylıkla öğrenmiş ve uygulamış olurlar. Bunun yanı sıra arkadaşları ve ebeveynleriyle bu tür aktivitelere katılan çocuklar, güven duygusu ve başarma hissine sahip olarak ilerleyen yaşlarında daha sağlıklı bireyler olabilirler.

Panç kalemi ve keçe iğnesinden yardım alarak ortaya koyabileceğiniz eserleri, kısa boyutlarda kesilmiş yün keçe ile oluşturmanız uygun olur. Ayrıca ıslak keçeleme yöntemiyle çeşitli renk ve boyutlarda kumaşlar elde edebilir, bu kumaşlara, sayısız dekorasyon malzemesinde yer verebilirsiniz. Deneme yanılma yöntemiyle zaman içerisinde el yeteneğinizin artması mümkün olan yün keçe üretimi noktasında sabırlı olmanız ve mümkün mertebe doğru renklerdeki keçeleri kullanmanız gerekir.

Keçe çeşitleri ile oluşturduğunuz ürünlerin temizlikleri konusunda özenli olmanız ve yıkama esnasında soğuk ya da ılık su kullanmanız doğru olur. Keçeyle oluşturduğunuz kumaş veya eşyaların dokularının bozulmaması ve renklerinin birbirlerinin üzerine gelmemesi için bu ürünleri herhangi bir şekilde silmemelisiniz. Yıkama süresince çamaşır suyu, beyazlatıcı ve benzeri kimyasallardan uzak tutmanız gereken keçe çeşitlerini, aynı zamanda doğrudan güneş ışığında kurutmamanız, ürünlerin ilk günkü renk ve dokularını koruması açısından önemlidir. Islak keçeleme yöntemi ile kumaş formuna dönüştürdüğünüz keçeleri ütülemek arzusundaysanız, ütünüzü narin kumaş ayarına getirmeniz ve ütüleme sırasında keçenin üzerine tülbent benzeri ince bir örtü örtmeniz, ütünün keçeye zarar vermesini engeller.

Yün Keçe

5 ürün var
 1. Markalar
  1. ByOzras
  2. Nako
  3. Nova
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/60005936/60007981/60007984
BAŞA DÖN