2006 yılında Sudoku ve Hobi kitaplarıyla faaliyete geçen Mikado Yayınları, ürün yelpazesini çocuk, aile ve çocuk gelişimi kitapları olarak genişletiyor. Bu ürün serileri içerisindeki en önemli setlerden birisi de “Adım Adım Eğitim Setleri” serisi oluyor. Bu seri, 0-4 yaş çocukları için uzman pedagog ve psikologlar tarafından hazırlanıyor ve çocukların aylık gelişim değerlerine göre ailelere sunuluyor. Adım Adım Eğitim Setleri, ebeveynlerin çocukları ile beraber geçirdikleri zamanı daha kaliteli kullanmaları ve çocukların gelişimi için gerekli materyallerin daha etkin kullanılmasını hedefliyor.

Çocuklar, 0-3 yaş arası dönemde beyin gelişimlerinin %80’ini tamamlıyor. Duygusal, sosyal, dil ve zihinsel gelişimleri bu dönemde belirleniyor. Bu nedenle uzmanlar, bu yaş aralığını çocuk zekâsının desteklenmesi gereken ve öğrenme becerilerinin geliştirileceği dönem olarak düşünüyor. Tam da bu noktada Adım Adım Eğitim Setleri, anne ve babaların bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamalarında yardımcı oluyor.

Adım Adım Eğitim Setleri İçeriği

Çocuğunuzun 9. ayından itibaren alabileceğiniz bu setler özel kutusu içerisinde size ulaşıyor. Setlerin içinde “Aktivite Kitabı”, “Gelişim Tablosu”, “Oyun Malzemeleri”, “Ebeveyn-Çocuk Kitapları”, “Hikâyeler”, “Çocuk Şarkıları” ve “Makaleler” bulunuyor. Anne babalara rehberlik edecek bu setler, ilgili resmi kurumların, pedagogların testlerinden ve onayından geçiyor. Çocuklar için kesinlikle zararlı maddeler içermeyecek şekilde üretiliyor.

Adım Adım Eğitim Setlerinin Çocuğunuza ve Size Kazandırdıkları

Eğlenerek öğrenmek ilkesinden yola çıkarak hazırlanan bu setler sayesinde, çocuklarınızın aylık gelişimlerini yakından izleyebilirsiniz ve gelişimlerini destekleyebilirsiniz. Öğrenme sürecini daha eğlenceli bir hale dönüştüren setlerin içindeki kitaplar, çocukların erken yaşta okuma alışkanlığı edinmesini sağlıyor ve anne babalarıyla daha kuvvetli ilişkiler kurabilmesinde etkili oluyor. Kitap üzerinde yapılan aktiviteler öğrenmeyi günlük hayatın içine sokuyor ve çocuğunuzun bireysel gelişimini yakından takip etmenize yardımcı oluyor. Aylık olarak hazırlanan eğitim setleri o yaş grubunun gelişim özellikleri temel alınarak hazırlanıyor. Bu nedenle çocuğunuzun bireysel özelliklerini, gelişmeye açık ve güçlü yönlerini, farklılıklarını, zorlandığı alanları tespit etmenizde ve bunlara yönelik destekleyici çalışmalar yapmanızda size yol gösteriyor.

Hayal Gücünün Çocuk Gelişimindeki Önemi

Hayal gücü ve yaratıcılık çocuklarda oyun gelişimi ile paralel şekilde ortaya çıkıyor. Bebeklikten iki yaşına kadar geçen süreçte çocuklar fiziksel büyüme aşamalarına dayanan hareketleri ve oyunları oynamayı tercih ediyor. İki - üç yaşından itibaren ise hayal gücünün devreye girmesi, dil gelişiminin artması ve belli bir olgunluğa gelinmesi nedeniyle çocukta soyut düşünme becerisi gelişmeye başlıyor. Elektronik aletlere ve TV’ye karşı aşırı ilgi, sürekli çizgi film izlemek gibi çocuğun gelişimine olumsuz etkisi olan birçok aktivite çocuğun günlük rutini haline dönüşüyor. Adım Adım Eğitim Seti, işte bu durumu en aza indirebileceğiniz, çocuğunuzun yeteneklerini keşfedebileceğiniz ve gelişimini en doğru şekilde yönlendirebileceğiniz bir gelişim seti olarak size yol gösteriyor. Hayal gücü, çocuklarda zekâ gelişimini geliştiren en önemli itici güç olarak öne çıkıyor. Çocukların hayal gücünü geliştiren, onların içinde uyumakta olan yaratıcı gücün ortaya çıkmasında yardımcı olan bu setler; en büyük gücünü çocuk gelişimi ve eğitiminde uzmanlaşmış psikolog ve pedagog kadrosundan, alanında yetkin müzisyen ve çizer ekibinden alıyor.

9’uncu aydan 48’inci aya kadar hazırlanan tüm Adım Adım Eğitim Setleri, uzmanlarca bilimsel bilgiler ışığında, özenilerek hazırlanıyor; müzikler, hikâyeler ve çizimler çocuk gelişimi gözetilerek oluşturuluyor. Mikado Yayıncılık tarafından hazırlanan Adım Adım Eğitim Setleri, bir yandan çocukların okuma alışkanlıklarını geliştirmeyi hedeflerken öte yandan sorumlu yayıncılık ilkesi ile çocukların bedensel, zihinsel ve duygusal değişimlerini destekleyerek eğitimlerine katkıda bulunuyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Adım Adım Eğitim Setleri

4 ürün var
 1. Ürün Çeşidi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Yazar
 5. Yaş Grubu
 6. Basım Dili
 7. Boyut
 8. Satıcı
 9. Kelime Filtresi
Yarın KapındaKonumuna uygun Yarın Kapında ürünleri bulunamadı.
Konum:
seçilmedi
Başa dön