ARA
Giriş Yap
0Sepetim
Destek Yayınları
Aeden (Bir Dünya Hikayesi) - Akilah Azra Kohen

Aeden (Bir Dünya Hikayesi) - Akilah Azra Kohen

Destek Yayınları
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/1501702/1501713
Aeden (Bir Dünya Hikayesi) - Akilah Azra Kohen
Fi, Çi, Pi serisiyle tanınan Akillah, yani Azra Kohen'in son kitabı Aeden; Kasım 2016'da Destek Yayınları imzasıyla okuyucusuyla buluştu. Yazarın büyük ses getiren üçleme serisindeki kitaplarda da Aeden'in 2016 yılında yayımlanacağına dair sinyaller ve kitaptan paragraflar bulunuyor. Bu ayrıntı dikkate alındığında yazarın diğer kitaplarında Aeden' i okura daha iyi sunmak için alt zemin oluşturduğu görülüyor. 

Farklı bir gezegeni ele alan kitap, 616 sayfadan oluşuyor. "Bir Dünya Hikâyesi" başlığıyla yayınlanan kitabın editörlüğünü Funda Acar, kapak tasarımını ise İlknur Muştu üstleniyor.Fantastik özellikler taşımasının yanı sıra felsefik bir yana da sahip olan Aeden'de Azra Kohen, kusursuz bir gezegene karşı, Dünya gezegenin kusurlarını ortaya çıkarıyor. Okurların Aeden sayesinde yaşadıkları gezegeni daha yakından görmeleri ve dünyaya daha doğal, gerçek gözlerle bakarak kusurları görmeleri mümkün oluyor. Yazar, Dünya gezegeninin sorunlarını açıkça ortaya dökerken; aslında okura dünya adına bir mesaj da vermek istiyor.Kitaba adını veren Aeden, henüz keşfedilmemiş gezegenlerden biri. Fakat bu gezegende her şey çok daha farklı. Tüm oluşum ve sistemler kusursuzca çalışıyor. Varlıkların tümünde okura yansıtılan bir mükemmellik görülüyor. Dolayısıyla Aeden gezegenini diğer gezegenlerden ayıran özellik de bu kusursuz mükemmelliği oluyor. Gezegende iletişim, konuşmak ile değil de telepati yoluyla kuruluyor.

Teknolojinin bilimin ileri seviyede gelişmişlik gösterdiği gezegenin Güneş'i dahi diğer gezegenlerden farklı olarak mor rengini taşıyor. Gezegenin en önemli niteliklerinden biri de yapaylık yerine doğada saf bulunan her şeyi hayatlarına dâhil etmeleri oluyor. Tüm bu özellikler, okura bir masal gibi geleceğinden, Azra Kohen, kitabın başında okuru, şu cümlelerle uyarıyor: "Romandaki kurgu masal gibi gelebilir. Ama o kurgu; gerçeklerin kelime kelime örülmüş halidir. Masalla gerçeği ayırt edebilecek olan okurlara…" Aynı uyarı, kitabın arka kapağında da "Gerçeğin Masalıdır Aeden" cümlesiyle yapılıyor.Romanın kurgusunda öne çıkan iki karakter, Numi ve Sonje; Aeden gezegeninde yaşamına devam eden iki canlı olarak okuru karşılıyor. Numi'nin Sonje'nin ailesine katılması ile romanın işleyişinde bazı hareketlenmeler meydana geliyor. Numi, gezegendeki diğer canlılar gibi bronz tenli olmak yerine bembeyaz bir ten taşıyor.

Gezegendekilerden yalnızca fiziksel görüntüsüyle de değil; hareketleriyle de ayrılıyor. Bunun nedeni ise Numi'nin annesinin Dünya gezegeninde yaşıyor olmasına bağlanıyor. Sonje ve Numi'nin uzun uğraşlar sonucunda Dünya gezegenine giderek Numi'nin annesini aramaya başlamalarıyla romanın ana hatları şekilleniyor.Dünya gezegenine indiklerinde; gördükleri her şey onları son derece şaşırtıyor. Öncelikle kötü havadan ötürü nefes almaları dahi zorlaşıyor. Hayvanlara yapılan işkenceler, yapaylıklar; onlara çok ürkütücü geliyor. Azra Kohen, iki karakteri dünyada dolaştırırken dünyadaki kusurları da ortaya çıkartarak gerçekleri göstermek istiyor. Aeden gezegenindeki mükemmellik ile Dünya gezegenindeki çirkinlikler kıyaslanarak, okura farklı bir bakış açısı sunuluyor.

Dünya gezegeninin halini gören Sonja ve Numi, geldiklerine pişman olarak geri dönmeye çalışıyorlar fakat ne yazık ki Aeden'e geri dönmeyi başaramıyorlar. Sonja, bu duruma çok sinirleniyor ve Numi ile Sonje'in yolları burada ayrılıyor. Artık birbirlerinden ayrı bir şekilde Dünya gezegeninde yaşarken pek çok uzun ve zorlu yoldan geçiyorlar. Sonje, Dünya'yı değiştirmeyi ve kötülüklerden arındırmayı kendine bir görev edinmişken; Numi ölüm tehlikesiyle dolu zor zamanlar geçiriyor. Olayların sonunda ikisi buluşarak ayrı kaldıkları zaman sonrasında paylaşacak ne çok duyguları olduklarını düşünüyorlar.

Okuru zaman zaman heyecanlandıran, zaman zaman yaşadıkları gezegeni sorgulatan, zaman zaman bazı mesajlar sunan Aeden romanında Azra Kohen; hayalindeki gezegeni ve kendi kurduğu ütopyayı sergilerken dünyadaki sorunlara ve bunlara dair çözüm önerilerine değinmeyi de ihmal etmiyor.Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Yazar Akilah - Azra Kohen
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000002E0RU
Aeden (Bir Dünya Hikayesi) - Akilah Azra Kohen Değerlendirmeleri
Tüm değerlendirmeler (126)
Aeden (Bir Dünya Hikayesi) - Akilah Azra Kohen
Çok İyi
(87)
Çok İyi (87)
%70
İyi
(17)
İyi (17)
%13
Ne İyi / Ne Kötü
(15)
Ne İyi / Ne Kötü (15)
%12
Kötü
(3)
Kötü (3)
%2
Çok Kötü
(4)
Çok Kötü (4)
%3
Ortalama Puan
4,4
Değerlendirme yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Filtrele
Ürün Puanı
Satıcı
Sadece satın alanlar (117)
Fotoğraflı değerlendirmeler (0)
Bu ürün ile ilgili 126 değerlendirme var.
Sırala
Varsayılan
Bu ürün ile ilgili 126 değerlendirme var.
ÇA
ÇA
|
(32) - Tekirdağ
" Aeden " Aeden de nedir ya dediğinizi duyar gibiyim? ben de önce böyle tepki verdim sonra Azra Kohen'nin Fi dizisine uyarlanan kitabıyla ilgili röportajına denk geldim. konuşmasının içeriği beni çok etkiledi. sonra dedim ki böyle konuşan bir kadın kitapta kim bilir neler anlatmıştır meraktan sırf meraktan aldım kitabı iyiki de almışım. fantastik gibi görünümlü bilim kurgu donanımlı gerçek kişilerden oluşan bir macera romanı. Aeden, Usta diye bilinen bir kurucu tarafından dizayn edilmiş içerisinde farklı ırklar bulunan kendini sürekli gelişmeye yenilenmeye adamış bir gezegendir. bu gezegende insan ırkından olan Numi annesini aramak için Aedenli Sonje ile beraber dünyaya gelirler. dünya hiç de onların yaşadığı gezene benzememektedir. gördükleri ve karşılaştıkları olaylar onlar için şok etkisi yapmaktadır. o kadar çok altını çizdiğim nokta var ki hangisini yazsam bilemedim. biz dünyada yaşayan insansılar neden çocuklarımıza durmadan yapay şeker olan çikolatayı yedirip duruyoruz, teknoloji bu kadar gelişmişken internet ile her yere bağlanırken kendi aramızda neden telepati yapamıyoruz, kadınlar neden sürekli cinsel istismara uğrayıp sakınan suçlu duruma düşüyor, doğal madenlerimizden yararlanmak yerine neden petrolü parayla satıp savaşlar çıkartıp bitiriyoruz, doğal olan ne varsa dünyada yıkıp yakıp nefesimizi kesiyoruz. dünya bize muhtaç değil yaşamak için biz ona muhtacız. hayvanlar üzerinde denen kozmetik ürünlerin onlara nasıl zarar verdiğini, hamileyken ve bebeğimiz doğduğunda yapılan aşıların onların sendromlu doğmasına sebep olduğunu biliyor muydunuz? ve bu aşıların bilerek piyasaya sürüldüğünü, kanser hücrelerinin son zamanda kanser hastalarından kazanılan paradan dolayı daha da arttığını. okulların bir hapisane gibi olup eğitime başlayan cocuklarımızın daha küçükten kölelik zihniyeti ile yetiştirildiğini, organları için kaçırılan çocuklar, zevk için kaçırılan çocuklar .... ve daha bir sürü şey ve bu yüzden biz dünyada yaşayan insansılar olarak bir gün insan o
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
7
1

Teşekkür Ederiz.
AA
AA
|
- Manisa
Azra Kohen'i Fİ-Çİ-Pİ serisinden tanıyorum. Yazar konusunda ve haliyle kitap konusunda güvenim tam.ancak Aras Kargo ve yüklenici firma K12 KİTAP KIRTASİYE BİRSEN ÇETİN'e çok teşekkür ederim. dün öğlen saatlerinde verilen siparişim bugün saat 14'te bana ulaştı.
Kullanıcı bu ürünü jokerucuzluk satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
1
0

Teşekkür Ederiz.
UD
UD
|
(41) - Ankara
Kitap hakkında birşey diyemem, çünkü gelir gelmez okumadım :) Zaten burada istenen de bu değil sanırım. Ürün çok hızlı geldi, express olsa bile başka şehire bu kadar hızlı gelebileceğini düşünmezdim. Paketleme güzeldi. Hepsiburada'ya teşekkür ederim.
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
2
0

Teşekkür Ederiz.
SY
SY
|
(43) - Ankara
Kalemine , bilgine ve yüreğine sağlık Azra Kohen. Hayal gücünü gerçeklerle harman etmiş çok güzel bir kitap çıkarmış.
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
4
1

Teşekkür Ederiz.
SK
SK
|
(42) - İstanbul
ürün çok çabuk geldi.Gönderdikleri ürünün kapağı yıpranmış biraz onun dışında kitabı tam okumadım ama şimdilik güzel gidiyo Azra Koheni herkesin okumasını tavsiye ederim.
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
1
0

Teşekkür Ederiz.
BY
BY
|
(25) - Niğde
Kargodan dolayı biraz yıpranmış geldi, kitaplar kargolanırken direkt kutunun içine atılmasa çok daha güzel olur
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
4
0

Teşekkür Ederiz.
|
- Manisa
Oncelikle h.b. sorunsuz hizli bir sekilde urunu gonderdikleri icin tesekkur ederim. Senelerdir alisveris ediyorum burdan ancak hic kitap almamistim. Artik kitaplari burdan aliyorum hem indirim oluyor hemde sorunsuz hizmet. Kitaba gelince ilk sayfasindan son sayfasina kadar kusursuzdu hic bitmesin istedim ama aldigimdan 4 gun sonra bitti. Gercekten insanin dusuncelerine hayatina ufuk olcak sekilde yalin ve surukleyici bir anlatim var kitapta. Azra hanimin ilk kitabini okudum ve internette yaptiklatini dusuncelerini arastirdim. Dikkatimi en cok ceken ve Ozetleyen cumlesi " Hayata katkisi olmasi dilegiyle..." Gercektende yazara katiliyorum hayata katkisi olmasi dilegiyle...
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
2
0

Teşekkür Ederiz.
AD
AD
|
- İzmir
Çok güzel bir kitap tavsiye ederim. Kargo da çok hızlıydı 😊
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
0
0

Teşekkür Ederiz.
FY
FY
|
- Kahramanmaraş
Çok güzel bir kitap o kadar akıcı ki okumaktan kendimi alamadım... Site de harika teşekkür ediyorum
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
4
2

Teşekkür Ederiz.
|
- İstanbul
ilk başladığım da adende geçen kısmı beni biraz sıkmıştı ama sonra elimden bırakamadım sonje ve numinin başına neler geldiğini öğrenmek için sabırsızlandım tebrikler azra kohen
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
6
0

Teşekkür Ederiz.
ŞÇ
ŞÇ
|
(38) - İstanbul
Okudugum en iyi kitap!
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
5
0

Teşekkür Ederiz.
ND
ND
|
- Kocaeli
kitap çok güzel, kargo çok hızlı kitaplar kaliteli
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
2
0

Teşekkür Ederiz.
EA
EA
|
(49) - Kocaeli
Hepsi burada kitap kargosu süper ertesi gün elimize geçiyor tebrikler kitap güzel bence tereddütsüz okuyup kitaplığınizda bulunduracaginiz bir eser yazarı tebrik ediyorum farklı bir bakış açısı
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
4
0

Teşekkür Ederiz.
YS
YS
|
- Manisa
Kitap elime deformasyonsuz düzgün bir şekilde ulaştı. Teşekkürler hepsiburada
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
0
0

Teşekkür Ederiz.
KS
KS
|
- Gaziantep
cana kıymetin onemsizlestigi bugunumuzde . bir canın herşeyden önce kıymetini bilmek gerekeceğini açıklayan bir baş yapıt , böyle eserler sadece roman diye geçilmemesi gerekir...
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
4
0

Teşekkür Ederiz.
ÜA
ÜA
|
(41) - Isparta
Teslimat hızlı, kitap gayet güzel bilim kurgu, yaşadığımız hayatın gerçekleri var içinde tavsiye ederim.
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
1
0

Teşekkür Ederiz.
EY
EY
|
(42) - İzmir
okudugum halde bir daha okumak istiyorum avatar gibi bir dünya hayal edin ve icine girin okuyun kesinlikle.
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
3
0

Teşekkür Ederiz.
ÜS
ÜS
|
(38) - İstanbul
Tesekkurler elime kisa surede ulasti
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
1
1

Teşekkür Ederiz.
|
- Yalova
Beklentimin oldukça üzerinde harika bir kurgu gerçeklik ...
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
4
0

Teşekkür Ederiz.
MG
MG
|
(48) - Sakarya
Heyecan dolu ve sürükleyici. Asla pişman olmazsınız.... Ayrıca hızlı teslimat için Hepsiburada.com'a teşekkür ederim.
Kullanıcı bu ürünü Hepsiburada satıcısından aldı.
Bu değerlendirme faydalı mı?
2
0

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Aeden (Bir Dünya Hikayesi) - Akilah Azra Kohen ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar
Aeden (Bir Dünya Hikayesi) - Akilah Azra Kohen
Deniz Duası - Khaled Hosseini
Kitap Alışverişlerinde Deniz Duası Kitabı 5 TL!
0 TL
indirim
9,86 TL 9,86 TL
Başa dön