Aerobik-Egzersiz Aletleri

İnsanların gündelik çalışmalarına zaman ayırırken, yoğun tempo içerisinde kaybolması spor yapamamalarına ve hareketsiz kalmalarına sebep olmaktadır. Düzenli şekilde sportif egzersizlerde bulunulmamasından dolayı da, kalp ve damar rahatsızlıkları başta olmak üzere, pek çok sağlık problemi oluşabilmektedir. Fonksiyonel ve ergonomik tasarıma sahip aerobik egzersiz aletleri, spor yapmaya vakit ayıramayan insanların günlük hareket ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilir. Uygun bir egzersiz programı doğrultusunda, evinizde, iş yerinizde ya da sokakta kolaylıkla kullanabileceğiniz aerobik egzersiz aletleri vasıtasıyla, dolaşım sistemi için son derece önemli olan hareket ihtiyacını maksimum düzeyde karşılayabilirsiniz. 

Aerobik Egzersiz Aletlerinin Sağladığı Faydalar

Vücudun farklı bölgelerini ve kas gruplarını çeşitli hareket serileriyle çalıştırabilen egzersiz aletlerinin temel işlevi, beden için gerekli olan hareketliliği sağlayarak, genel zindelik düzeyini üst seviyede tutmaktır. Bunu yaparken, kilolarca ağırlığa ya da komplike spor ekipmanlarına ihtiyaç duymadan, çalışma prensibi son derece basit egzersiz aletlerini, hareket kurallarına uygun şekilde kullanmanız yeterlidir. Çalışmalarınız esnasında, gerçekleştirdiğiniz hareketin niteliğine göre set ve tekrar sayılarını fiziksel düzeyinize uygun şekilde ayarlayarak, son derece verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca, biyomekanik kurallara uygun şekilde yapacağınız hareket uygulamalarıyla, yalnızca profesyonel spor ekipmanlarından alabileceğiniz etkiyi sağlayabilirsiniz. 

Aerobik egzersiz aletleriyle yaptığınız çalışmalar esnasında, vücudunuzda birtakım fizyolojik reaksiyonlar meydana gelir. Öncelikli olarak kalp atım hızınız artmaya başlar ve buna bağlı olarak vücut ısınız da artış gösterir. Egzersizleriniz esnasında kalp atım hızınızı belirli bir seviyede tuttuğunuzda, ortaya çıkan enerji gereksinimini karşılamak adına vücudunuz bir süre sonra yağ rezervlerini devreye sokar ve "yağ yakımı" olarak tabir edilen evre başlar. Hem bölgesel hem de genel yağlanma problemine sahip bireyler için son derece önemli olan bu evrede vücut, yağ depolarını yavaş yavaş tüketir. Dolayısıyla, aerobik egzersiz aletleriyle yapılan planlı çalışmalarla beraber, vücudunuzdaki yağlanmalardan kurtularak, hedeflediğiniz vücut tipine ulaşabilirsiniz. 

Aerobik egzersiz aletleri, kilo verip vücudunu forma sokmak isteyen bireylerin kullanımına uygun olduğu gibi, vücudun farklı bölgelerinde bulunan büyük ve küçük kas gruplarını güçlendirmek isteyen bireylerin kullanımı için de son derece uygundur. Vücut tipiniz doğrultusunda hazırlanan bir antrenman programı neticesinde, omuz, göğüs, kol, karın ve bacak kaslarınızı egzersiz aletleriyle rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Vücuttaki farklı kas gruplarını çalıştırmak için, çok yönlü egzersiz aletlerini kullanabileceğiniz gibi, kas gruplarını çalıştırmak için spesifik olarak geliştirilen ürünleri de tercih edebilirsiniz. Düzenli kullanımla beraber, kaslarınızın belirgin olduğu sıkı ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. 

Aerobik Egzersiz Aletleri Nasıl Kullanılır?

Her spor ekipmanı, kendine özgü bir kullanım metoduna sahiptir. Etkili ve doğru sonuç elde edebilmek için, spor ekipmanının kullanım metoduna uygun hareketler yapmak son derece önemlidir. Aerobik egzersiz aletleri, genel olarak basit çalışma prensibine sahiptir. Bu yönüyle her seviyeden kullanıcının, egzersizlerini kolayca gerçekleştirmesine olanak tanır. Egzersiz aletlerini kullanırken, dikkat edilmesi gereken birincil şart, hareket esnasında, aletin çalıştırdığı kas grubundaki kasılmaları ve gevşemeleri hissetmektir. Örneğin, Ab Slider gibi core bölgesini çalıştıran bir spor ekipmanı ile çalışma gerçekleştiriliyorsa, başta karın bölgesi olmak üzere, omuz ve sırt kaslarındaki hareketlilik kullanıcı tarafından hissedilmelidir. 

Çalışmalar esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta, doğru ekipmanla doğru hareketlerin uygulanmasıdır. Yani, sırt bölgesinin etkin bir şekilde çalışmasını istiyorsanız kondisyon küreği kullanarak rowing hareketi, omuz bölgesinin çalışmasını istiyorsanız direnç lastikleriyle shoulder press hareketi ya da göğüs bölgesinin çalışmasını istiyorsanız balance board kullanarak push up hareketi gerçekleştirmelisiniz. Egzersizler esnasında meydana gelebilecek olumsuzlukları minimum seviyede tutmak ve antrenmanlardan sonra kas ağrısı yaşamamanız için de, vücudunuzun genel esnetmesini özenle gerçekleştirmelisiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Aerobik Egzersiz Aletleri

3353 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 43 / 3353 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?