Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Aile Hekimliği Sık Görülen Hastalıklar Reçeteleme Rehberi 2.Baskı

EMA Tıp Kitabevi
440,00 TL
( / adet)
%
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (5)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

440,00 TL
440,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033031/9953
Ülkemizde son on yıldır aile hekimliği uygulaması ülke genelinde uygulanmaktadır. Aile hekimliği uygulaması, birinci basamakta çalışan hekimlere pek çok sorumluluğu da beraberinde getirdi. Aile Hekimleri, kişiye yönelik koruyucu, tanı-tedavi ve rehabilite edici sağlık hizmetini yaş cinsiyet ayırımı yapmaksızın hizmet veren hekimlerdir. Kendilerine kayıtlı nüfusun akut ve kronik sağlık sorunlarından, koruyucu sağlık uygulamalarından sorumludurlar.

Kitabımızı birinci basamakta çalışan hekimlerden gelen öneriler ışığında ihtiyaca yönelik hazırladık. Kitabımızı hazırlarken; yetişkin ve çocuk hastalarda, özel hasta gruplarında tanı-tedavi ve takipte gerekli bilgileri kendi deneyimlerimizi, ülkemiz için oluşturulan kılavuzları, yerli-yabancı kitapları ve metaanalizleri kaynak olarak aldık. Tedavi seçeneklerini aile hekimleri ve aile hekimliği uzmanlarının birinci basamakta kolaylıkla uygulayabilecekleri tarzda belirledik. Kendi deneyimlerimiz ve araştırmalarımız doğrultusunda sık tercih edilen, kolay ulaşılabilinen ilaç ticari isimlerini seçtik.

Kitabımız birinci basamakta çalışan ve sahayı, gereksinimleri bilen ağırlıklı olarak Aile Hekimliği akademisyenleri tarafından yazıldı. Kitabımız reçete kitabı olmasının ötesinde hastalık bilgisini algoritmalarla birinci basamak klinik pratiğine uygun olarak örneklerle vermektedir. Birinci basamakta tanı-tedavi ve sevk kriterleri, akılcı ilaç seçimleri kişiye ve özel hasta gruplarına uygun olarak verilmiştir. Kitabın örnek reçete bölümlerinde daha pratik olması ilaçların piyasa isimlerine mümkün olduğunca 3 örnek verilmeye çalışılmış piyasa isimleri sehven herhangi bir amaç gütmeden seçilmiştir.

Bizim bu kitapta amacımız birinci basamakta sık görülen sağlık sorunlarını günlük pratiğimize uygun olarak, hastaya özgü tedavi modaliteleri ve kılavuzlar eşliğinde yanıt veren bir başucu kaynak oluşturmaktır. Ayrıca tüm literatürlerde olduğu gibi kitabımızdaki bilgilerden yararlanırken hastalık yok hasta var prensibi ile yaklaşılması ve bireylerin özellikleri tedavi planlayıp reçete verirken göz önünde bulundurulmalıdır. Doğru tedavi seçiminde hekim bilgisi, deneyim, literatürler ve hastanın tercihleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu kitabın birinci basamak sağlık çalışanlarına yardımcı bir başucu kaynak olması dileğiyle…

Prof. Dr. Seçil GÜNHER ARICA

Doç. Dr. Güzin ZEREN ÖZTÜRK
Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 450
Yayın Tarihi 2022
Yazar Seçil Günher Arıca
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000V3MLS
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön