Akasa
Akasa Flexa P5 5 Çıkışlı, Özel Kılıflı PWM Çoklayıcı Kablo (AK-CBFA03-45)

Akasa Flexa P5 5 Çıkışlı, Özel Kılıflı PWM Çoklayıcı Kablo (AK-CBFA03-45)

Akasa
%
(Kargo Bedava)
(Kargo Bedava)
Bu yorum ürünü almayı düşünenler için bir rehberdir... (02.01.2018)
Öncelikle ürünün çalışma mantığını anlatayım. Ürün 1 adet 4 pin yani pwm destekli bir fanın özelliklerini bağlantı yapılan diğer 3 pinli fanlara aldatmaca yoluyla iletir. Peki bu nasıl olur? Şimdi ürünün ikinci görselinde görmüş olduğunuz 5 adet bağlantının 1 tanesi 4 pin, 4 tanesi ise 3 pindir, 4 pinli bağlantıya 1 adet pwm fan bağlanır (bu olmazsa olmazdır çünkü işin sırrı bu fanda, anakart bu fana göre hareket eder ve devir ayarlar), diğer 4 bağlantıya ise 3 pinli fanlar bağlanır. Ürünün son görselinde yani son fotoğrafında gördüğünüz 4 pin bağlantı anakarta bağlanır (zaten dikkat ederseniz fotoğrafta 4 pinin sadece ikisi doludur diğer ikisi boştur (buradan sense ve pwm ayarı anakart tarafından otomatik olarak yapılır) diğer molex bağlantı ise (power supply) güç kaynağına bağlanır (buda şarttır çünkü biraz önce bahsettiğim boş olan iki pin nedeniyle anakarttan elektrik alınamaz, sadece sense ve pwm yani devir hızı bilgileri alınır) Şimdi gelelim bu ürün en çok kimlerin işine yarar ve kimler kullanabilir? 1- Anakartında en az 1 adet 4 pinli (pwm destekli) sys fan girişi yada cpu fan girişi olanlar. 2- Elinde en az 1 adet 4 pinli (pwm destekli) kasa fanı olanlar. Eğer bunlara sahip değilseniz bu ürünü hiçbir şekilde kullanamazsınız. Son olarak tavsiyem; 3 pinli bağlanacak fanların (bu aparata max 4 adet bağlayabilirsiniz) hepsinin aynı marka ve devire sahip olması. Çünkü aldatmaca yaparak 3 pinli fanlara devir ayarı yapılmasını sağlayacak olan pwm destekli fan diğer fanları da kendi hızı ile aynı devirde otomatik olaraka döndürecektir (Buna müdahale edemezsiniz. fakat bios üzerinden pwm fanın max dönmesini istediğiniz devrini sabitleyebilirsiniz). Yani örnek vermek gerekirse standart 3 pinli 12 cm bir fan 12 volt ile ortalama 1200 devir sabit olarak döner (markaların %90/ı bu aralıktadır), pwm destekli 12 cm bir fan ise markaya göre 300 ile 2000 devir arası çalışabilmektedir. standart 1200 devir dönmesi gereken fanı pwm destekli 2000 devire kadar çıkarır. devamını göster devamını gizle
Güven KILIÇ (36) - Diyarbakır - Türkiye Tüm Yorumlar (13)
DSACategoryId/2147483646/42/757/105306

Akasa Flexa P5 5 Çıkışlı, Özel Kılıflı PWM Çoklayıcı Kablo (AK-CBFA03-45)

Akasa Flexa P5 5 Çıkışlı, Özel Kılıflı PWM Çoklayıcı Kablo
Kasanızdaki tüm fanları otomatik devirli olarak kullanabilmeniz için Akasa'dan Beşli PWM kablosu


Kasanız İçin Otomatik Fan Kontrolü!
Akasa tek bir PWM çoklayıcı ile kasanızdaki fanların tümünün devir hızını kontrol edebilmeniz için Flexa P5'i tasarladı. Akasa'nın beş çıkışlı Flexa P5 PWM çoklayıcı kablosu sayesinde kasanızdaki 5 ayrı fanın devir hızlarının otomatik ayarlanmasını sağlayabilirsiniz. Fanlarınız PWM kontrolü için gerekli gücü Flexa P5'in Molex güç bağlantısından alacaktır. Fanların devir hızı anakartınız tarafından otomatik olarak kontrol edilecektir.

Bilgisayarınızda Daha Sessiz Çalışma İçin Akasa Flexa P5 PWM Çoklayıcı Kullanın
Herhangi bir fan kontrolcüsü kullanmıyorsanız, kasanız içerisindeki fanlar sürekli olarak maksimum devirde çalışır. Bu sebeple oluşan yüksek ses seviyesi zamanla sizi rahatsız edebilir. Akasa Flexa P5 PWM kablo sayesinde kasanızdaki fanlar sadece işlemci ısısı yükseldiğinde maksimum devirde, diğer durumlarda ise düşük devirde çalışır. Bu sayede bilgisayarınızda yoğun işlem yapmadığınız durumlarda fanlar daha sessiz çalışarak sizi gereksiz fan gürültüsünden kurtarır.

Kılıflı Kablolar ile Şık Görünüm
45cm uzunluğundaki kabloların her biri parlak siyah örgü kumaşla kaplanmıştır. Kumaş kılıf sayesinde kabloların dayanıklılığı artarken kasa içinde görüntü kirliliği oluşmaz.


Yeni Nesil Akasa FC.SIX ve FC.TRIO Fan Kontrolcüler ile Uyumlu
Akasa'nın performans tutkunları için özel olarak dizayn ettiği FC.SIX ve FC.TRIO fan kontrolcüleri ile daha fazla sayıda fanı aynı anda kontrol edebilmeniz için Flexa P5 PWM çoklayıcı kabloyu kullanmanız yeterli!


Teknik Özellikler

 • Kablo Uzunluğu: 45cm
 • Fan Konektörü: 5 adet 4-pin PWM destekli (1 adet anakart veya fan kontrolcü için PWM bağlantı konektörü)
 • Ürün Kodu: AK-CBFA03-45
Akasa Hakkında
1997 yılında Tayvan ve İngiltere ofisleri ile kurulan Akasa, süregelen Kişiselleştirilmiş PC (Custom PC) devrimine 2000 yılında yüksek performanslı soğutucular ve yuvarlatılmış kablolar ile katılmıştır. Bugün 5 ayrı ülkede ofisi bulunan Akasa, Intel "Onaylı Soğutucu Üreticisi" ve AMD "Kalifiye Sistem Ortağı" ünvanlarına sahip olup, "Gelişmiş Dizayn Mühendisliği" sloganıyla kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiş soğutma ve sessizlik ürünlerini kalite ve aksesuar zenginliğinden ödün vermeden üretmeye devam etmektedir.
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurtdışına Satış Yok
Stok kodu BS300043
Akasa Flexa P5 5 Çıkışlı, Özel Kılıflı PWM Çoklayıcı Kablo (AK-CBFA03-45) Yorumları
Tüm yorumları gör (13)
 • Bu yorum ürünü almayı düşünenler için bir rehberdir...

  Öncelikle ürünün çalışma mantığını anlatayım. Ürün 1 adet 4 pin yani pwm destekli bir fanın özelliklerini bağlantı yapılan diğer 3 pinli fanlara aldatmaca yoluyla iletir. Peki bu nasıl olur? Şimdi ürünün ikinci görselinde görmüş olduğunuz 5 adet bağlantının 1 tanesi 4 pin, 4 tanesi ise 3 pindir, 4 pinli bağlantıya 1 adet pwm fan bağlanır (bu olmazsa olmazdır çünkü işin sırrı bu fanda, anakart bu fana göre hareket eder ve devir ayarlar), diğer 4 bağlantıya ise 3 pinli fanlar bağlanır. Ürünün son görselinde yani son fotoğrafında gördüğünüz 4 pin bağlantı anakarta bağlanır (zaten dikkat ederseniz fotoğrafta 4 pinin sadece ikisi doludur diğer ikisi boştur (buradan sense ve pwm ayarı anakart tarafından otomatik olarak yapılır) diğer molex bağlantı ise (power supply) güç kaynağına bağlanır (buda şarttır çünkü biraz önce bahsettiğim boş olan iki pin nedeniyle anakarttan elektrik alınamaz, sadece sense ve pwm yani devir hızı bilgileri alınır) Şimdi gelelim bu ürün en çok kimlerin işine yarar ve kimler kullanabilir? 1- Anakartında en az 1 adet 4 pinli (pwm destekli) sys fan girişi yada cpu fan girişi olanlar. 2- Elinde en az 1 adet 4 pinli (pwm destekli) kasa fanı olanlar. Eğer bunlara sahip değilseniz bu ürünü hiçbir şekilde kullanamazsınız. Son olarak tavsiyem; 3 pinli bağlanacak fanların (bu aparata max 4 adet bağlayabilirsiniz) hepsinin aynı marka ve devire sahip olması. Çünkü aldatmaca yaparak 3 pinli fanlara devir ayarı yapılmasını sağlayacak olan pwm destekli fan diğer fanları da kendi hızı ile aynı devirde otomatik olaraka döndürecektir (Buna müdahale edemezsiniz. fakat bios üzerinden pwm fanın max dönmesini istediğiniz devrini sabitleyebilirsiniz). Yani örnek vermek gerekirse standart 3 pinli 12 cm bir fan 12 volt ile ortalama 1200 devir sabit olarak döner (markaların %90/ı bu aralıktadır), pwm destekli 12 cm bir fan ise markaya göre 300 ile 2000 devir arası çalışabilmektedir. standart 1200 devir dönmesi gereken fanı pwm destekli 2000 devire kadar çıkarır.

  - Diyarbakır - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (12) Hayır (0)

 • sadece pwm fanlar için

  Kasamda 6 adet fan var. Bunların hepsini kontrol etmek ümidiyle aldım fakat 6 fandan 5 tanesi 3 pinli olduğu için kontrol edilemiyor, taktığınızda çalışıyor ama full RPM'de çalıştığı için çok ses yapıyor fanlar. Sadece 4 pinli fanları kontrol edebiliyorsunuz bu ürünle arkadaşlar ve ayrıca kontrol edebilmek için işlemci fan soketine takmak zorundasınız. Benim işlemci fanımla bir adet kasa fanım 4 pinli olduğu için sadece bu ikisini taktım. Alırken bunları dikkate alarak alın, nasıl olsa anakarta taktığım 3 pinleri kontrol edebiliyorum bu ürünlede kontrol edebilirim düşüncesiyle almayın çünkü kesinlikle pwm fan gerekiyor:)

  - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Bol bol fan

  Benim gibi kasada aynı anda 6 fan kullanıyorsanız pwm çoğaltmak için gayet iyi bir ürün + kasanız geniş ise o kadar yer kaplamıyor tamamen tower kasalar için dizayn edilmiş gidip mid-towera takarsanız kalabalık yapıyor. Ürünün 1 girişi haricinde diğer diğerleri 4 pine uyumlu yani 3 pin destekli pwm varsa fan hızını kontrol edemeyeceksiniz bilginize.

  GAZİOSMANPAŞA - İstanbul - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • Başarılı

  Ürünü bugün aldım, anakart üzerinde fan çoğalmak için güzel bir ürün. Tek 4 pin ve güç çıkışı ile diğer fanları kontrol edip güç beslemesini yapabiliyorsunuz. Bence piyasadaki diğer ürünlere göre fiyat ve kalite olarak yeterli.

  - Gaziantep - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • Alınabilir bir ürün

  Çok iyi ve güzel bir ürün alınabilir bir ürün

  - asdasdasd - Türkmenistan

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (2)

 • Güzel bir ürün

  Ürün 2 gün içinde elime ulaştı 3 pin fanlar için tam biçilmiş kaftan ben kasamda çok fan isterim derseniz bu ürün tam size göre ben taktım memnunum fiyatla uygun alın derim kaçırmayın

  - İzmir - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (1)

 • kaliteli sleeve,tek girişle 5 adet fan

  ürün cok iyi tek fan girişi ile 5 adet fanı yönetebiliyorsunuz.Ayrıca kullanılan sleeve ler kaliteli eksi olarak gördüğüm tek sey uzunluğuğu bunuda kabloları bir araya toplayarak tel yardımıyla birleştirmek.Tavsiye ederim.

  MERKEZ - Amasya - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (2)

 • Kullanışlı

  PWM fan alıpta tam devirde çalışması insanın canını sıkıyor. Çoklayıcı sayesinde fan sadece ihtiyac olduğu devirde çalışıyor. Yani sessiz. Şunuda belirtmekte fayda var, sadece bir fanın devrinni ne olduğunu gösteriyor. Diğer fanları göremiyorsunuz. Ama sorun yok, çünkü PWM özelliği çalışmaya devam ediyor.

  - Isparta - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (8) Hayır (0)

 • kullanışlı bağlantı

  Anakartınızda yeterli Pin çıkışları yoksa bu bağlantı aparatı çok işinize yarar. Fan sayınızı arttırmak isterseniz, çok iyi bir alternatif. Dikkat etmeniz gereken kablo sayısı çok ve uzun. Kablo bağlantılarını yaptıktan sonra, bir araya sabitleyin. Yoksa dağılıp fanlara sürtebilir.

  - Aydın - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (0)

 • Uyumlu fanlar gerekiyor (RPM)

  Ürün Kabloları uzun ve kaliteli. Yanlız Şunları dikkate alınız Aynı türden fanlar kullanmöanız gerekiyor. bende 2 tane 1900 RPM Viper fan + 1 tane 2200 RPM PC COOLER fan takılır. RPM ler PC COOler fana göre ayarlı oldu. Viperlar Normalden Hızlı Dönüyor. %10 da bile 1300 RPM yi görüyor fanlar. Onun için aynı türden fanları kullanınız üründen tam faydalanmak için. Gerçi bu özellik ürünün değil anakartın algılaması ile ilgili. Ben PC cooler fanı çıkarıp işlemciye 2X 12 Cm viper ile bağlayacağım mecburen şimdi.

  MERKEZ - Giresun - Türkiye

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (0)

 • Tüm yorumları gör (13)
Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

İncelediğiniz bu ürünü,
alışveriş kredisi ile satın almak için detayları inceleyin;
Alışveriş Kredisi Detayları
Alışveriş Kredisi Nedir?
Sepetinizdeki ürünleri istediğiniz vade seçeneği ile almak artık çok kolay!

Sepet tutarınız kadar Alışveriş Kredisi’nden 48 aya varan vade seçenekleri ile yararlanın. İhtiyaç krediniz anında onaylanır, size sadece alışverişinizi tamamlamak kalır.
Nasıl Kullanırım?
1
Alışveriş kredisi kullanmak istediğiniz bankayı seçin
Ödeme adımında Alışveriş Kredisi ile ödemeyi seçin. Müşterisi olduğunuz bankaya Hepsiburada üzerinden giriş yaparak krediyle ödeme sürecini başlatın.
2
İstediğiniz vade ile başvurunuzu tamamlayın
Bankanıza güvenli bir şekilde giriş yaptıktan sonra bilgilerinizi kontrol edin ve size uygun vade seçeneği ile başvurunuzu tamamlayın.
3
Krediniz anında onaylansın, siparişiniz ayağınıza gelsin
Sepet tutarınız kadar ihtiyaç kredisi anında onaylansın. Size sadece alışverişinizi tamamlamak kalsın.
Örnek Alışveriş Kredisi Tabloları
Vade Taksit Tutarı Toplam Tutar
tüm vade seçeneklerini görüntüle
Taksitli Satış Detayları

Ürüne Özel Taksit Fırsatları

Taksit Tutarı Toplam Tutar

Önemli Not

Fiyat Satıcı Kampanya Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
--
tarihinde stoklarda olacaktır.
--
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
BAŞA DÖN