Ses ve Görüntü Kabloları

Bilgisayarlardaki görsel ve işitsel veri aktarımlarında rol oynayan ses ve görüntü kabloları, masaüstü bilgisayarlar ve özellikle televizyonlarınıza bağlı olan mini bilgisayarların olmazsa olmazı konumundadır. Çok sayıda markanın, onlarca ürünü arasından, gereksinimlerinize uygun ürünleri edinerek bilgisayarlarınızdaki ses ve görüntü aktarım işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ses Görüntü Kablosu Ne İşe Yarar?

Çok geniş bir şekilde ele alınabilecek ses görüntü kablolarının temel işlevi, sahip oldukları giriş türüne göre bilgisayarın çıkış portlarına takılarak ses ve görüntüyle ilgili içerikleri, monitör gibi veri çıkışını görebileceğiniz ve hoparlör gibi veriyi duyabileceğiniz donanımlara aktarmaktır. Geçmişten bu yana çeşitli çıkışlara sahip olan bilgisayarlarda bulunan ekran kartı çıkış noktaları VGA, DVI gibi portlar, yalnızca görüntü aktarabilirken; yeni nesil HDMI çıkışlarından, hem ses hem de görüntü aktarımı sağlanabilir.

Kimi ses görüntü kabloları, uzatma kablosu görevi de görebilir. Örneğin bilgisayarınızın ses çıkışlarını uzun mesafede bulunan bir hoparlöre bağlamak istiyorsanız, her iki tarafı da 3,5 mm jakıyla donatılmış uzun ses kablolarını seçebilirsiniz. Bazı ses görüntü kablolarının da uçlarında bulunan çıkışlar, bilgisayarınızla monitörünüz veya televizyonunuz arasında dönüştürücü görevi görebilir. Eğer bilgisayarınızda görüntü çıkışı olarak yalnızca DVI portları, monitör veya televizyonunuzda ise HDMI girişleri bulunuyorsa, bir tarafı HDMI diğer tarafı DVI çıkışına sahip kablolardan edinerek bağlantınızı başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ses Görüntü Kablosu Fiyatları

Ses görüntü kabloları arasından her ihtiyaca yönelik çok sayıda ürün bulabilirsiniz. Günlük kullanımda sıklıkla başvuracağınız ya da bilgisayar kurulumlarınızda mutlak gerekli ürünleri edinebilir, ses ve görüntü konularıyla ilgili potansiyel sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Akıllı telefon veya tablet bilgisayarınızı televizyonunuza bağlamak istiyorsanız, cihazınızın görüntü aktarmak için de kullanabildiği Mini HDMI giriş yapısına uygun bir ürün seçmelisiniz. Televizyonunuzun MHL desteği olup olmadığını kontrol ettikten sonra, bir tarafı Mini HDMI diğer tarafı HDMI ya da MHL destekli HDMI kablolarından edinerek akıllı aygıtınız ve televizyonunuz arasındaki bağlantıyı sağlıklı biçimde yapabilirsiniz.

Oturma odası ya da salonunuza taşıdığınız mini bilgisayarınızdaki çevresel ses özelliğini, sahip olduğunuz ses sisteminize ya da kullandığınız AVR cihazına bağlamak arzusundaysanız optik ses kabloları edinerek istediğiniz sesleri, ses sisteminizden duyabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz ses görüntü kablosu fiyatları; markaları, özellikleri, uzunlukları, giriş çıkış destekleri ve beraberlerinde getirdikleri ekstra özeliklere göre değişiklik arz edebilir. Kablo seçiminiz sırasında, kullanım senaryonuza uygun kablo uzunluklarını ve giriş çıkış tiplerini belirlemeniz, hem kabloları alırken hem de aygıtlarınız arasındaki bağlantıyı gerçekleştirirken size kolaylık sağlayabilir.

Ses Görüntü Kablosu Çeşitleri

Gelişen teknoloji, tüm bilişim aygıtlarının birbirleriyle iletişim kurmalarını gerektirebilir. Yaygınlaşan kablosuz ürünlerin henüz üstesinden gelemediği bazı konularda sıklıkla başvurulan ses ve görüntü kabloları, bu noktada başvuracağınız ürünlerden olabilir. Çok farklı türlerde üretilen ses görüntü kabloları da çeşitlilikleriyle işinizi kolaylaştırabilir.

Görüntü kısmında HDMI – HDMI, Mini HDMI – HDMI, DVI – VGA, VGA – VGA, HDMI – DVI gibi ürünler, farklı markalarla ve özelliklerle sizlere sunulur. Ses kısmında ise optik ses kablolarının yanı sıra; stereo uzatma kabloları, bir tarafı RCA diğer tarafı 3,5 mm jaklı kablolar ve daha çok müzikle ilgilenenlerin kullandıkları bir tarafı RCA diğer tarafı 6,3 mm jaklı ürünler yer alır.

Ses ve görüntü konusunda meraklıysanız, kullandığınız aygıtlardan pürüzsüz ses ve görüntü elde etmek istiyorsanız, seçeceğiniz ürünlerin kablo sarım ve koruma yapılarını incelemeli, kabloların çıkış kısımlarının altın kaplama olup olmadığını dikkate almalısınız. Bu sayede hedeflediğiniz kusursuz ses ve görüntüyü elde edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ses ve Görüntü Kabloları

6962 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 46 / 6962 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?