Konnektör ve Pense

Pense, takım çantalarının en önemli aletleri arasında yer almaktadır. Sıkma, bükme, tutma gibi işler yapmaya yarayan pensenin kullanım alanı oldukça geniştir. Birçok çeşidi bulunan pense, sağlam malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Penseler kalitelerine ve ebatlarına göre çeşitli fiyatlarla satılmaktadır. Konnektör penseler de pense çeşitleri arasında önemli bir yer edinmektedir.

Konnektör Pense Fiyatları

Konnektör penseler, kalitelerine göre çeşitli fiyatlarla satılmaktadır. Bu penselere kablo sıkma pensesi adı da verilmektedir. Genellikle plastik tutacağı bulunan penseler birçok iş için kullanılmaktadır. Konnektör pense fiyatları hususunda dayanıklılığın büyük bir önemi vardır. Kaliteli malzeme ile üretilen ve uzun süre aynı verimlilikle kullanılabilen konnektör pense modelleri daha fazla rağbet görmektedir.

Konnektör penselerde fiyatı etkileyen faktörlerden birisi de kaç tür kabloda kullanıldığı konusudur. Değişik türde kablolar üzerinde etkili olan ve kullanım alanı genişleyen konnektör pense ürünleri daha fazla tercih edilmektedir. Pensenin şekli, boyutu ve ayarlanabilir oluşu da fiyat konusunda doğrudan etkilidir.

Konnektör penselerin set şeklinde satılması da fiyat açısından tasarruf etmenizi sağlayabilir. Pense ile birlikte satılan değişik girişlerin önemi büyüktür. Bu tarz, set şeklinde satılan penselerde jack yani giriş konusunda sorun yaşanmamaktadır. Tüm bu etkenler bu tarz penselerde fiyat konusu üzerinde etkilidir.

Konnektör Pense Nedir?

Konnektörler, özellikle sanayi alanında kullanılan ve bağlantıyı sağlayan, genellikle metal yapıda olan bağlantı unsurlarıdır. Gördüğümüz devasa yapılarda ya da tesisatlarda son derece önemli bir görevi olan konnektörler, evlerde de kablo bağlantısı için de kullanılmaktadır. Konnektör, bağlantı teknolojileri alanında önemli bir yere sahiptir. Parçalar arasında bağlantıyı sağlayan konnektörler ile birbirinden zorlu bağlantılar kolay bir hale gelmektedir.

Konnektör pense, bağlantıyı sağlayan konnektörlerin düzgün bir şekilde yerleşmesi işlemini sağlayan penselerdir. Bu penselerde çeşitli boyutlarda giriş bulunmaktadır ve böylelikle her türlü ihtiyaca anında cevap vermektedir. Kabloların ucuna takılacak girişler için bu tarz penseler kullanılmaktadır.

Konnektör pense modelleri, R6, RJ11, RJ45 ve daha birçok şekilde adlandırılan jack girişler için kullanılmaktadır. Özel üretim penseler arasında yer alan konnektör penseler, mandal sistemi ile çalışmaktadır. Değişik şekillerde üretilen bu tarz penseler; soyma, kesme ya da sıkma gibi işlemler de yapabilirler. Bir yerden bir yere girişi bulunan kablo çekileceği zaman ya da bir hattın ucunda değişiklik yapılacağı zaman bu tarz penselere ihtiyaç duyulmaktadır.

Metal yapıda üretilen konnektör penselerin tutacak kısmı genellikle plastik ile kaplanmıştır. Bu durum, tutuş ve kavrama kolaylığı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, konnektör pense ile birlikte genellikle yumuşak dokuda olan plastik tutacaklar da satılmaktadır. Bu tarz penseler, bağlantı kabloları ile çalışan kişilerin takım çantalarında mutlaka bulunmalıdır. Konnektör penselerin özellikle sıkıştırmalı modelleri revaçtadır. Bu penselerin evlerde de kullanım alanı oldukça geniştir; telefon ve internet bağlantı kablolarının ucundaki aparatlar bu sayede takılmaktadır.

Konnektör penseler, kabloları soyma konusunda da önemli bir görev üstlenmektedir. Kabloların özellikle uç kısımlarının soyulması işleminde bu penseler işlev görmektedir. Bunun yanı sıra bu kabloların uygun başlığa monte edilmesi de bu ürünler aracılığı ile yapılmaktadır. Bu penselerde değişik ebatta başlıklar kullanılmakta ve bu da değişik kalınlıktaki kablolarda önemli görevleri yerine getirmektedir.

Konnektör penseleri kullanırken güç kullanımına dikkat edilmelidir. Penseye zarar verilmese bile jack ya da kabloya zarar verilebileceği de unutulmamalıdır. Konnektör penseler, sanayide ve evlerde kullanılan önemli aletlerden biridir. Bu tarz penselerin takım çantasında yer alması önemli bir avantajdır. Konnektör ve penseler kategorisinde jackler ve pense haricinde; kablo test cihazları, prizler ve çeşitli ürünler de bulunmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Konnektör ve Pense Fiyatları

8793 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 24 / 8793 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?