Bilgisayarların ses, görüntü ve kullanıcı girdi aygıtları, genellikle tek kişinin bilgisayar kullanım senaryosu üzerine geliştirilerek piyasaya sunulur. Kimi durumlarda birden fazla bilgisayarın yönetiminin ağ ya da internet ortamı bulunmaksızın yapılması gerekebilir. İş yeri ve eğitim kurumu gibi yerlerde ise bir bilgisayarın görüntüsünün, çok sayıda kullanıcıya anlık olarak iletilmesi ihtiyacı doğabilir. Çeşitli kullanım alanları için çok sayıda markanın geliştirdiği switch box çoklayıcılar, bu tip gereksinimlerinize çözüm olabilecek nitelikte ürünlerdir.

Switch Box Çoklayıcı Fiyatları

Farklı amaçlarla geliştirilen switch box çoklayıcılar arasından gereksiniminize uygun olanı, kullanım alanınızı belirleyerek seçebilirsiniz. Amacınız salonunuzdaki televizyonunuza Bluray oynatıcınızı, bilgisayarınızı ve oyun konsolunuzu aynı anda bağlamaksa, bu senaryoya uygun aygıtlar HDMI çoklayıcılardır. Bu ürünlerin HDMI çıkış kısmına bağlayacağınız televizyonunuza, HDMI giriş yuvalarına bağladığınız çok sayıda kaynağın görüntülerini gönderebilirsiniz. HDMI kablolar sayesinde elle ya da uzaktan kumandalı yönetim sistemi aracılığıyla kaynaklar arası geçiş yaparak, arzu ettiğiniz içeriğe televizyonunuzdan kolayca erişebilirsiniz.

Sahibi olduğunuz iş yerinde şirket tanıtım video ve fotoğraflarının birden fazla monitörde eş zamanlı olarak gösterilmesini arzu ediyorsanız, tercih etmeniz gereken ürünler VGA monitör çoklayıcılardır. Bu ürünlerle ana bilgisayardan sağladığınız görüntüler, diğer VGA portlarına takılan monitörlerden kayıpsız olarak gösterilebilir. Bu sayede gerçekleştirmek istediğiniz sunumları başarılı bir şekilde yapmış olursunuz.

Hedefiniz birden fazla bilgisayarı tek bilgisayar üzerinden kontrol edebilmekse, VGA, PS2 ya da USB portlarına sahip olan switch box çoklayıcılar bu iş için uygun olabilir. Çeşitli bilgisayar kısa yolları ya da aygıtın üzerindeki değiştirme tuşları aracılığıyla, müdahale etmek istediğiniz bilgisayara geçiş yapabilir, uygulamak istediğiniz işlemleri sanki kendi bilgisayarınızdaymış gibi rahat bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Switch box çoklayıcı fiyatları; marka, model, sahip oldukları özellikler, beraberlerinde gelen yazılımlar gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Switch Box Çoklayıcı Nedir?

Switch box çoklayıcılar, genellikle geniş ve yassı yapıda üretilen; çok sayıda video, ses veya bilgisayar girdi aygıtlarının giriş yuvalarını barındıran cihazlardır. Bu cihazlar, kendisine bağlanan cihazlar arası geçiş yapabilmeye olanak tanıyan elektronik aygıtlardır.

Daha çok mağazalarda rastladığınız bu ürünler, tek kaynaktan gelen görüntüyü çok sayıda televizyona ya da monitöre aktarmakta kullanılabilir. Yeni nesil ürünler, hem ses hem de veri taşıyabilen HDMI girişlerini de çoğaltabildiklerinden ötürü bağlanan tüm televizyonlardan aynı görüntüyle eş zamanlı olarak kaynaktan gelen sesleri de alabilirler. Çoklayıcılar, çok sayıda aygıtı tek kaynağa bağlama şeklindeki kullanımlarda, kablo takıp çıkarmaktan sizi kurtarırlar. Switch box çoklayıcı ürünler; sahip olduğunuz aygıtların uzun ömürlü olmalarını sağlamanın yanı sıra, aygıtlarınızın belirli bir düzen içerisinde kalmasına da yardımcı olur.

Güvenlik dolayısıyla kablolu ya da kablosuz ağ üzerinden bilgisayar desteği verilmiyor ve gerekli olan destek teknik elemanlar aracılığıyla sağlanıyorsa; iş akışının düzeni ve sürdürülebilirliğin arttırılması açısından büyük faydalar bulunduran switch box çoklayıcılar değerlendirilebilir. İşletim sistemi ve bilgisayar mimarisi fark etmeksizin kullanılabilecek olan switchler, iş yerlerinde bulunan bilgisayarlardaki donanım veya yazılım arızalarına anlık olarak müdahale etmeyi kolaylaştırır. Böylelikle hem güvenli bir biçimde teknik destek sağlanmış olur hem de teknik elemanların yer değiştirmeleri arasında geçen süre ortadan kaldırılabilir.

HDMI çoklayıcılar ise takip ettiğiniz içerikleri yer değişikliği yapmanıza rağmen dilediğiniz yerde izlemeyi sürdürmenizi sağlar. Özellikle sevdiğiniz dizilerin hiçbir sahnesini kaçırmak istemiyorsanız başvuracağınız bu aygıtlarla, takip ettiğiniz diziyi; salonunuzda, mutfağınızda ve yatak odanızda izlemeye devam edebilirsiniz. Siz de kullanım alanınıza uygun ürünleri kategori içerisinden inceleyerek edinebilir, bu ürünlerin hayatınıza sağlayabileceği kolaylıklardan yararlanabilirsiniz.

Switch Box ve Çoklayıcıları

400 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. S-Link
  2. Alfais
  3. Onten
  4. Platoon
  5. Aten
  6. Digitus
  7. Wiwu
  8. Gplus
  9. CoverZone
  10. S-Line
  11. Dark
  12. Orite
  13. Everest
  14. Uptech
  15. Next
  16. Probiel
  17. Appa
  18. Baseus
  19. Blueendless
  20. Case 4U
  21. Class
  22. Club 3D
  23. Codegen
  24. Concord
  25. Hytech
  26. Powermaster
  27. Vcom
  28. Beek
  29. Daytona
  30. Electroon
  31. Geo Plus
  32. Hadron
  33. Microcase
  34. Assmann
  35. Azemax
  36. Blueway
  37. Bst
  38. CRESCENT
  39. Dell
  40. Lenovo
  41. Mobitell
  42. Monster
  43. Neta
  44. Prolink
  45. Qport
  46. Ubıquıtı (Ubnt)
  47. Airlink
  48. Anker
  49. DM Life
  50. EZ-IP
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/42/757/189
Başa dön