Bilgisayarların ses, görüntü ve kullanıcı girdi aygıtları, genellikle tek kişinin bilgisayar kullanım senaryosu üzerine geliştirilerek piyasaya sunulur. Kimi durumlarda birden fazla bilgisayarın yönetiminin ağ ya da internet ortamı bulunmaksızın yapılması gerekebilir. İş yeri ve eğitim kurumu gibi yerlerde ise bir bilgisayarın görüntüsünün, çok sayıda kullanıcıya anlık olarak iletilmesi ihtiyacı doğabilir. Çeşitli kullanım alanları için çok sayıda markanın geliştirdiği switch box çoklayıcılar, bu tip gereksinimlerinize çözüm olabilecek nitelikte ürünlerdir.

Switch Box Çoklayıcı Fiyatları

Farklı amaçlarla geliştirilen switch box çoklayıcılar arasından gereksiniminize uygun olanı, kullanım alanınızı belirleyerek seçebilirsiniz. Amacınız salonunuzdaki televizyonunuza Bluray oynatıcınızı, bilgisayarınızı ve oyun konsolunuzu aynı anda bağlamaksa, bu senaryoya uygun aygıtlar HDMI çoklayıcılardır. Bu ürünlerin HDMI çıkış kısmına bağlayacağınız televizyonunuza, HDMI giriş yuvalarına bağladığınız çok sayıda kaynağın görüntülerini gönderebilirsiniz. HDMI kablolar sayesinde elle ya da uzaktan kumandalı yönetim sistemi aracılığıyla kaynaklar arası geçiş yaparak, arzu ettiğiniz içeriğe televizyonunuzdan kolayca erişebilirsiniz.

Sahibi olduğunuz iş yerinde şirket tanıtım video ve fotoğraflarının birden fazla monitörde eş zamanlı olarak gösterilmesini arzu ediyorsanız, tercih etmeniz gereken ürünler VGA monitör çoklayıcılardır. Bu ürünlerle ana bilgisayardan sağladığınız görüntüler, diğer VGA portlarına takılan monitörlerden kayıpsız olarak gösterilebilir. Bu sayede gerçekleştirmek istediğiniz sunumları başarılı bir şekilde yapmış olursunuz.

Hedefiniz birden fazla bilgisayarı tek bilgisayar üzerinden kontrol edebilmekse, VGA, PS2 ya da USB portlarına sahip olan switch box çoklayıcılar bu iş için uygun olabilir. Çeşitli bilgisayar kısa yolları ya da aygıtın üzerindeki değiştirme tuşları aracılığıyla, müdahale etmek istediğiniz bilgisayara geçiş yapabilir, uygulamak istediğiniz işlemleri sanki kendi bilgisayarınızdaymış gibi rahat bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Switch box çoklayıcı fiyatları; marka, model, sahip oldukları özellikler, beraberlerinde gelen yazılımlar gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Switch Box Çoklayıcı Nedir?

Switch box çoklayıcılar, genellikle geniş ve yassı yapıda üretilen; çok sayıda video, ses veya bilgisayar girdi aygıtlarının giriş yuvalarını barındıran cihazlardır. Bu cihazlar, kendisine bağlanan cihazlar arası geçiş yapabilmeye olanak tanıyan elektronik aygıtlardır.

Daha çok mağazalarda rastladığınız bu ürünler, tek kaynaktan gelen görüntüyü çok sayıda televizyona ya da monitöre aktarmakta kullanılabilir. Yeni nesil ürünler, hem ses hem de veri taşıyabilen HDMI girişlerini de çoğaltabildiklerinden ötürü bağlanan tüm televizyonlardan aynı görüntüyle eş zamanlı olarak kaynaktan gelen sesleri de alabilirler. Çoklayıcılar, çok sayıda aygıtı tek kaynağa bağlama şeklindeki kullanımlarda, kablo takıp çıkarmaktan sizi kurtarırlar. Switch box çoklayıcı ürünler; sahip olduğunuz aygıtların uzun ömürlü olmalarını sağlamanın yanı sıra, aygıtlarınızın belirli bir düzen içerisinde kalmasına da yardımcı olur.

Güvenlik dolayısıyla kablolu ya da kablosuz ağ üzerinden bilgisayar desteği verilmiyor ve gerekli olan destek teknik elemanlar aracılığıyla sağlanıyorsa; iş akışının düzeni ve sürdürülebilirliğin arttırılması açısından büyük faydalar bulunduran switch box çoklayıcılar değerlendirilebilir. İşletim sistemi ve bilgisayar mimarisi fark etmeksizin kullanılabilecek olan switchler, iş yerlerinde bulunan bilgisayarlardaki donanım veya yazılım arızalarına anlık olarak müdahale etmeyi kolaylaştırır. Böylelikle hem güvenli bir biçimde teknik destek sağlanmış olur hem de teknik elemanların yer değiştirmeleri arasında geçen süre ortadan kaldırılabilir.

HDMI çoklayıcılar ise takip ettiğiniz içerikleri yer değişikliği yapmanıza rağmen dilediğiniz yerde izlemeyi sürdürmenizi sağlar. Özellikle sevdiğiniz dizilerin hiçbir sahnesini kaçırmak istemiyorsanız başvuracağınız bu aygıtlarla, takip ettiğiniz diziyi; salonunuzda, mutfağınızda ve yatak odanızda izlemeye devam edebilirsiniz. Siz de kullanım alanınıza uygun ürünleri kategori içerisinden inceleyerek edinebilir, bu ürünlerin hayatınıza sağlayabileceği kolaylıklardan yararlanabilirsiniz.

Switch Box ve Çoklayıcıları

356 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. S-Link
  2. Alfais
  3. Onten
  4. Platoon
  5. Digitus
  6. Aten
  7. Wiwu
  8. CoverZone
  9. Gplus
  10. Orite
  11. Dark
  12. Everest
  13. S-Line
  14. Next
  15. Probiel
  16. Uptech
  17. Baseus
  18. Case 4U
  19. Codegen
  20. Concord
  21. Hytech
  22. Vcom
  23. Appa
  24. Beek
  25. Class
  26. Electroon
  27. Geo Plus
  28. Microcase
  29. Prolink
  30. Assmann
  31. Azemax
  32. Blueendless
  33. Blueway
  34. Bst
  35. CRESCENT
  36. Daytona
  37. Dell
  38. Mobitell
  39. Monster
  40. Neta
  41. Powermaster
  42. Qport
  43. Airlink
  44. Anker
  45. Club 3D
  46. DM Life
  47. EZ-IP
  48. Elba
  49. Frisby
  50. Gembird
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/42/757/189
Başa dön