Alıştırma Bardakları & Pipetli Suluk

Alıştırma Bardağı

Bebekler, doğduğu günden itibaren gelişme, değişme ve hayata uyum sağlama süreci yaşarlar. Bu süreç içerisinde, yavaş yavaş bilmedikleri konularda yeni alışkanlıklar kazanmaları sağlanmaya çalışılır. Yavaş yavaş dahil olabildikleri bu süreçte öğrendikleri her yeni bilgi ve eylemi de uygulamaya başlarlar. İlk doğduklarında anne sütü dışında bir içecek tüketmedikleri için henüz sıvı tüketme gibi bir alışkanlıkları yoktur. Bu noktada, bebeğin ileriki çağları düşünülerek biberon dışında bir ürüne ihtiyaç duyulur. Bu alışkanlığı edinmelerini sağlamak için alıştırma bardağı kullanılabilir. Bu bardağın kullanımı bebekler açısından oldukça önemlidir. Bebeklerin de bu bardağı kullanmaya alışması gerekir. 

İlk kullanım için bardakların kalitesi oldukça önemlidir. Seçim yaparken önceliğiniz bu olmalıdır. Kaliteli bir şekilde üretilmiş olan bardak ve suluklar bebekleriniz için sağlıklı bir kullanım sunarlar. Ayrıca birbirinden farklı renk, model ve boyutta da üretilirler. Çok farklı şekillerde üretildiklerinden bu modeller arasında sizler de bebeğinizin dikkatini çekecek bir bardak bulabilirsiniz. 9-18 ay aralığındaki bebekleriniz için güvenle kullanabilir. Bu aylar geçtikten sonra da yavaş yavaş daha az kullanım sağlayarak bıraktırabilirsiniz. Pipetli modeller başta olmak üzere damlatmaz, akıtmaz, mini ve suluk modelleriyle de karşınıza çıkar. Damlatmaz ve akıtmaz modeller ilk kullanım aşaması için oldukça uygundur. İçeceğin dışarı çıkmasını engelleyerek bebeğinizin bilinçsiz gerçekleştirmiş olduğu ani bir hareketinde bile koruma sağlar. Mini modeller ilk kullanımlar için özellikle uygun olan ürünlerdir. Bebeğinizin rahat bir şekilde kavrayabilmesi açısından büyük önem taşır. Kendi kavrayabilen bebekler daha hızlı bir öğrenim süreci gösterir. Bu da bebeğinizin gelişimi açısından bilhassa önemlidir. Pipetli modeller ise daha rahat içme özelliği sunarlar. Bebeklerinizin bu bardakları dik tutarak içerisinde bulunan tüm sıvıyı tüketebiliyor olması, onun büyük avantajlarından biridir.

Damlatmaz Alıştırma Bardağı

Sıvı tüketimi konusunda bebekler için öncü olabilen bu bardaklar farklı renk ve modellerde bulunur. Farklı modeller farklı çağlardaki bebeklere hitap eder. Bir bebeği bardak kullanımına alıştırabileceğiniz en temel modelin damlatmaz alıştırma bardağı olduğu söylenebilir. Bebekler bu bardaklar vasıtasıyla emerek su içebileceklerinden dolayı kullanırken zorlanmazlar. Hâlihazırda, zaten alışmış oldukları bir eyleme devam etmeleri beklenir. Bir süre bu bardakların kullanımı önerilir. Daha sonrasında akıtmaz, mini ve pipetli modellere geçiş sağlanabilir. Bu bardaklar için dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta, boyutlarıdır. Bebeğinizin kavrayabileceği bir bardak almanız bu alışkanlığın her anlamda sağlanabilmesi açısından önemlidir. Bu bardaklar bebekleriniz için kolay içim sağlar. Damlatmadan içim şansı sunan yapısının en tercih edilir yanı olduğu söylenebilir. Kolay kavrama sağlayabildiği gibi aynı zamanda bebeğiniz için kolay içim de sağlar. Bu ürün siz ebeveynler ve büyükler için de oldukça kullanışlıdır. Az parçalı bir model olduğundan temizlenmesi çok kolaydır. Ayrıca tüm bu parçaların da makinede yıkanması mümkündür. Hem bebeğiniz, hem de sizin açınızdan tercih edilebilir bir üründür.

Alıştırma Bardağı Pipetli

Bebekler için sıvı tüketim alışkanlığı sağlayabilecek ürünlerden bir diğeri alıştırma bardağı pipetli modellerdir. Bu modeller de oldukça sık tercih edilir. Normal bardaklara nazaran daha uzun bir ağızlık sistemine sahiptir ve bu düzenek şekil alabilir bir pipetten oluşur. Bu sayede bebeklerinizin kullanım alanı için daha fazla alan tanınmış olacaktır. Büyümeye başlayan bebek ve çocukların kendi başlarına içme eylemini tamamlayabilmeleri için uygun olarak tasarlanmıştır. Ağız ve diş gelişimine katkısı vardır. İçerisindeki pipet sayesinde bebekleriniz su azaldığında bile sorun yaşamadan bitene kadar içmeye devam edebilir. Ekstra bir hareket yapmadan ve çaba göstermeden sıvı tüketebilecekleri bu bardak onlar için idealdir. Sizler de emme çağını geçmiş bebekleriniz için bu bardağı tercih edebilirsiniz. Bu sayede bebeğiniz bir adım daha öteye giderek yeni bir içme şekli alışkanlığı kazanır. Bu model sayesinde bebek ve çocuklarınız hem eğlenir, hem de öğrenmiş olur. Birçok farklı renk ve çeşitte bulunur. Sizler de seçeceğiniz renk ile onların dikkatini çekmesini sağlayabilirsiniz. Dikkatlerini çeken bir rengin kullanılması aynı zamanda onların bu süreçle daha yakından ilgilenmelerini de sağlayacaktır. Böylelikle bu alışkanlığı edinme süreçleri de hızlanır. Tüm bu koşulları onlar için sağlayarak siz de bu sağlıklı gelişim süreci için katkıda bulunabilirsiniz.

Bebek Suluk Modelleri

Bebekler, büyüyene kadar geçirdikleri süreçler boyunca yeni alışkanlıklar edinirler. Bu alışkanlıklar onların en küçük çağından başlayarak ilerleyen dönemlere doğru değişerek devam ederler. Bu yüzden her alışkanlık için belli adımlar takip edilir. Sıvı tüketme alışkanlıkları, doğdukları zaman anne sütü emmek dışında yoktur. Tek alışık oldukları durum budur. Zamanla büyürler ve 6 aylık olduklarında yeni bir sıvı tüketme alışkanlığı kazanmaları gerekir. Yavaş yavaş bardaklar yoluyla tüketim yapmaya başlarlar. Başladıkları ilk anlarda kullanılan alıştırma bardağı ucu sayesinde kolay bir tüketim yapabilirler. Zamanla bu sürece daha da alışırlar. Bu süreç için tercih edilebilecek farklı modeller vardır. Bebeğinizin gelişimine bağlı olarak modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Bu ürünler aracılığıyla tüketim yapmaya alışan bebekler için artık suluk günlük yaşamlarının vazgeçilmez bir parçası olur. Bu doğrultuda bebeklerinizin dikkatini çekebilecek bebek suluk modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz. Birçok farklı renkte ürün onlar için tasarlanmıştır. Bu renk ve desen çeşitliliği sayesinde kız ve erkek bebekleriniz için en uygun modele karar verebilirsiniz. 

Bebek Suluk Fiyatları

Bu ürünler farklı markalar üzerinden tasarlanarak birbirinden çeşitli ve renkli modellerle karşınıza çıkar. Her çağdan bebeğin kullanımı için uygun modelleri de vardır. Bu kadar çeşitlilik arasından sizin de kolaylıkla seçimler yapmanız mümkündür. Konu bebek olduğunda bunlardan daha çok önemsenen bir konu vardır. Bebeğinizin sağlığı her şeyden daha çok önemseyeceğiniz bir detaydır. Bu yüzden bu tarz suluk ve bardakları seçerken ilk dikkat etmeniz gereken de bu olmalıdır. Kaliteli bir yapıda üretilip sağlıklı olmaları her ebeveyn için tercihlerin başında gelir. Sizler de öncelikle bu kontrolü sağlamalı ve sağlık açısından uygun olan ürünler arasından tercihler yapmalısınız. Markalara bağlı olarak değişiklik gösteren bebek suluk fiyatları aynı zamanda bu noktada da değişiklik gösterir. Bunun dışında modellerin renkleri ve desenleri de fiyat noktasında etkili olabilir. Bebeğinizin sağlığını düşünerek gerekli olan bardaklara ve suluklara en uygun fiyatlar aracılığıyla buradan ulaşabilirsiniz. Bütçenizi aşmayan bu fiyatlar aynı zamanda bebeğinizin oldukça ilgisini çekebilecek modellere de ulaşmanızı sağlar. 

Alıştırma Bardağı Ne Zaman Kullanmaya Başlanır?

Bu durum bebekten bebeğe bağlı olarak değişiklik gösteren bir durumdur. Genel olarak bakıldığında bu sürecin 6-9 aylar arasına denk geldiği söylenebilir. Bu dönemde bebekler eline verilen her nesneyi ağzına götürmeye başladığından, bu alışkanlığın kazanılması mümkündür.

Bebek İçin İlk Suluk Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebekler için tercih edilmesi gereken suluk özellikleri arasında başlıca suluğun akıtma ve koku yapmıyor olması aranır. Ergonomik tasarıma sahip ve bu özellikleri de karşılayan bir suluk, bebeğiniz için kolay, güvenilir ve sağlıklı bir kullanım sağlayacaktır. 

Alıştırma Bardağı Bebeğin Emmesini Etkiler mi?

.rTable { display: table; width: 100%;} .rTableRow { display: table-row; } .rTableHeading { background-color: #ddd; display: table-header-group; } .rTableCell, .rTableHead { display: table-cell; padding: 3px 10px; border: 1px solid #999999; } .rTableHeading { display: table-header-group; background-color: #ddd; font-weight: bold; } .rTableFoot { display: table-footer-group; font-weight: bold; background-color: #ddd; } .rTableBody { display: table-row-group; }
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Alıştırma Bardağı & Bebek Suluk Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1393 ürün
DSACategoryId/2147483639/60002072/301161/301171