Alıştırma Bardakları & Pipetli Suluk

Bebeklerin yeni şeyleri öğrenmeleri ya da becerilerini geliştirmeleri için bazı aparatlar gerekir. İnsan hayatının vazgeçilmezi olan su içmeyi öğrenmeleri de bu aşamalardan biridir. Bebeklerin biberonu bırakıp bardağa geçmeleri için en önemli yardımcılardan biri de alıştırma bardağı olarak öne çıkar. Bebeğin biberondan bardağa geçişi ise aşama aşama meydana gelir. Her aşama için başka bir ürün ön plana çıkar. İlk aşamada devreye kulplu damlatmaz bardaklar girer. Bu bardaklar genel olarak 4 aydan daha büyük ve destek ile oturabilen bebekler için idealdir. 6 aydan daha büyük bebekler için uçlu damlatmaz bardak önerilir. 3. aşama 9 aylıktan daha büyük bebekler içindir ve onlar için pipetli bardak uygundur. 4. ve son aşamada ise devreye alıştırma bardakları girer.

Alıştırma Bardağı Ne İşe Yarar?

Biberon kullanımı belli bir zamandan sonra bebeğinizin ağız yapısına zarar verir. Bunun için bebeğin yavaş yavaş bardak kullanmasını öğrenmesi gerekir. Bu dönemde alıştırma bardakları öne çıkar. Alıştırma bardağı bebeklerin bir yetişkin gibi bardaktan sıvı tüketmelerine yardımcı olur. Bebeklerin pek çoğu biberonlarını bırakmak istemez. Bu konuda sabırlı olmanız gerekir. Biberonu bırakma sürecinden en iyi yardımcılarınızdan biri alıştırma bardağı olacaktır. Alıştırma bardağı hem bebeğinizi biberondan kurtarır hem de bardak kullanma becerisi gibi kaba motor becerileri öğrenmesini destekler. Skip Hop markası bebeğiniz için çeşitli alıştırma bardağı modelleri sunar. Ayrıca Bebedor markasının da alıştırma bardakları mevcuttur.

Alıştırma Bardağı Nasıl Olmalıdır?

Alıştırma bardağının her şeyden önce sağlıklı malzemelerden üretilmesi gerekir. Bu sebeple BPA içeren ürünlerden kaçınmanız gerekir. Özellikle plastik alıştırma bardaklarında BPA konusuna daha çok dikkat etmek gerekir. Sağlık meselesinden sonra göz önüne alınacak detay ergonomi meselesidir. Bebeğin bardağı kolay bir şekilde tutabilmesi gerekir. Bu sebeple ilk aşamada bebeğinize iki kulpu olan alıştırma bardağı almanız daha iyi olur. Bebek bu bardağı iki eliyle kavrayabilir ve daha kolay kaldırabilir. Böylece bardağın ucunda ağzına daha rahat bir şekilde götürebilir. Bebeğiniz için farklı dönemlerde farklı bardaklar kullanmanız gerekebilir. Philips Avent damlatmaz bardaklar ise fonksiyonel yapıları ile ön plana çıkar. Philips Avent bardak uçları ve üst kısımları değiştirilerek birbirleri ile kullanılabilir. Bu sayede aynı ucu birden fazla bardakta ve hatta biberonda bile kullanabilirsiniz.

Alıştırma Bardağı Nasıl Kullanılmalıdır?

Bebeklere biberonları terk ettirmek bazen zor bir iştir. Biberondan bardağa geçiş süreci ne daha sorunsuz olursa siz ve bebeğiniz için o kadar iyidir. Bu sebeple sabırlı olmanız gerektiği gibi bazı taktikler geliştirmeniz gerekir. Bebeğinizi besleyeceğiniz zaman öğüne biberon yerine alıştırma bardağı ile başlayın. Ona biberondan önce bardağı verirseniz alışma süreci daha hızlı olabilir. Bebekler meyve suyu gibi tatlı içecekleri severler. Dolayısıyla ona meyve suyunu biberon yerine alıştırma bardağından vermeyi deneyebilirsiniz. Akıtmaz bardağı farklı renklerde seçmeniz bebeğinizin ilgisini çekebilir. Ayrıca bebeğinizin sevdiği figürler sahip olan desenli akıtmaz bardakları da tercih edebilirsiniz. Bu sayede bebek bardağa daha çabuk adapte olabilir. Öte yandan bebeklerin hijyeni çok önemlidir. Bebeğinize alıştırma bardağı satın alırken akıtmaz özellikte olmasına dikkat etmeniz gerekir. Akıtmaz alıştırma bardağı sizi de sürekli çamaşır yıkamaktan kurtarır. 

Alıştırma Bardağı Fiyatları Nasıldır?

Alıştırma bardağı fiyatları ürünün markası ve kalitesine göre değişiklik gösterir. Bu ürünler genel olarak düşük fiyat seviyesinde seyrederler. Pek çok anne - baba için kolay satın alınabilir seviyede bulunurlar. Bu sebeple alıştırma bardağı satın almak için büyük bütçeler gerekmez.

Siz de Hepsiburada ile bebeğiniz için birbirinden çeşitli alıştırma bardağı modellerine kolayca ulaşabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Alıştırma Bardağı & Bebek Suluk Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 712 ürün
DSACategoryId/2147483639/60002072/301161/301171