AMD, kalite ve arge politikalarıyla Dünya’daki en saygın işlemci ve grafik kartı üreticilerinden biri olarak görülüyor. Ürettiği ürünler ve geliştirdiği teknolojiler sayesinde bilişim sektörünün öncülerinden biri konumunda yer alıyor. İşlemciler, bilgisayarların genel performansından sorumlu olan en önemli donanım birimlerinden birisidir. Anakarta ve sisteme bağlı olan tüm elektronik birimlerin çalışmasını yönetiyor ve düzenliyor. Bu doğrultuda güçlü bir bilgisayara sahip olmak için başvurulması gereken ilk donanım işlemciler oluyor. AMD işlemciler konusunda olduğu gibi son yıllarda grafik kartlarında da büyük atılımlar yapıyor. Radeon adı altında ürettiği grafik kartları o kadar başarılı ki, oyuncularının %53’ü gerek bilgisayarlarında gerekse de oyun konsollarında etkileyici ve akıcı bir deneyim için AMD Radeon’u tercih ediyor. Yalnızca oyuncular değil, oyun endüstrisi de AMD marka donanımları sıklıkla kullanıyor. Yakında piyasaya sürülecek olan Playstation 5’in de AMD mimarisine ait donanımlar kullanacağı yönünde açıklamalar geliyor. Konsolun AMD Ryzen işlemci kullanacağı biliniyor.

AMD İşlemciler ve Modelleri

Oyun oynuyorsanız, çizim yapıyorsanız ve hatta bilgisayarınızı gündelik işler için kullanıyorsanız işlemcinin önemi çok büyük oluyor. Oyunlarda gerekli performansı almak, takılma olmadan yüksek fps değerlerinde akıcı bir oyun oynamak için RAM ve ekran kartı kadar işlemci performansı da etkili oluyor. En iyi ekran kartlarına ve RAM'lere sahip olsanız dahi güçlü bir işlemciye sahip olmadığınız sürece bu donanımlar da güçlerini tam olarak gösteremiyorlar. AMD kullanıcıların taleplerini karşılamak amacıyla birçok farklı segmentte işlemci modeli üretiyor. Bilgisayarını basit işlemler için kullanan kişiler için üretilen işlemciler genellikle iki çekirdekli ve saat hızı 2 ile 3 GHz civarında oluyor. Bilgisayarını daha kompleks işlemler için kullanan ya da güncel oyunları oynamak isteyen kullanıcılar için üretilen işlemci modelleri ise âdeta sektörün öncüsü oluyor. AMD son yıllarda ürettiği işlemci teknolojileri ile rakiplerinin birçok alanda önüne geçmiş bulunuyor. Güncel teknolojiler ile donatılan ve kullanıcılar tarafından fiyat/performans açısından sıklıkla tercih edilen işlemci modelleri şunlardır:

  • Ryzen 3 Serisi: Üstün AMD teknolojisi ile üretilen bu işlemci serisi fiyat açısından uygunluğu ve yüksek performansı sayesinde kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Genellikle 4 çekirdek ve 4 ile 8 izlek(thread)’ten oluşan Ryzen 3 serisine ait işlemcilerde standart saat hızı değeri 3.0 GHz, hız aşırtmalı saat hızı(overclock) ise 3.8 GHz’e kadar ulaşıyor. Yüksek performansı sayesinde kullanıcılara benzersiz ve hızlı bir bilgisayar deneyimi sunuyor.
  • Ryzen 5 Serisi: Orta segment bir işlemci serisi olan Ryzen 5, 4 ile 6 çekirdeğe ve 8 ile 12 izleğe sahip oluyor. Standart saat hızı değerleri 3.2 GHz ve 4.0 GHz arasında değişiyor. Hız aşırtmalı saat hızı ise 4.0 GHz’e kadar ulaşabiliyor.
  • Ryzen 7 Serisi: Oyun oynamak ve video düzenlemek, renderlamak gibi yoğun işlerin altından en iyi şekilde kalkabilen işlemci serisi Ryzen 7 oluyor. Kullanıcılar tarafından oldukça yüksek bir segment olarak tanımlansa da fiyat ve performans açısından oldukça uygun bir seri oluyor. Ryzen 7 işlemci serisi 8 çekirdeğe ve 16 izleğe sahip oluyor. Temel hızı 3.2 ile 3.7 GHz arasında olurken hız aşırtmalı saat hızı ise 4.3 GHz'e kadar ulaşabiliyor.
  • Threadripper: Son teknoloji ürünü olan Threadripper işlemci serisi bilgisayarı yalnızca oyun oynamak isteyen kullanıcılar tarafından pek tercih edilmeyen bir ürün oluyor. Çünkü Threadripper teknolojisine sahip işlemcilerde çekirdek sayısı 32'ye izlek sayısı ise 64'e kadar ulaşabiliyor. Bu işlemciler genellikle iş yükü çok ağır olan, içerisinde sunucu barındıran ve sürekli yüksek güç gerektiren bilgisayarlar tarafından kulanılıyor. 

AMD’nin üstün teknolojileri sayesinde kullanım amacınıza uygun işlemcileri tercih ederek benzersiz bir bilgisayar deneyimi yaşayabilirsiniz.

AMD Ekran Kartları

Bilgisayar oyunlarına düşkünseniz ya da bir tasarımcıysanız bilgisayarınızın en önemli parçalarından biri ekran kartları oluyor. Ekran kartları, monitörünüzde gördüğünüz görüntülerin kalitesinde ve işlem hızında en önemli etken oluyor. Ekran kartlarının teknolojisi ve bellekleri sayesinde, bilgisayar görüntüleri depolamak zorunda kalmıyor ve grafik ile alakalı tüm işlemler ekran kartı tarafından gerçekleştiriliyor. Bu sayede grafik işlem hızı yükselirken görüntü kalitesi de artıyor. AMD tarafından üretilen grafik işlemcileri ASUS, MSI, GIGABYTE ve SAPPHIRE gibi markalar tarafından ekran kartlarında kullanılarak kullanıcılara sunuluyor. 2 GB’lık hafızaya sahip olan ekran kartlarından 16 GB’lık hafızaya sahip olan ekran kartlarına kadar geniş bir ürün skalası bulunuyor. Ekran kartları sayesinde akıcı ve 4K görüntü kalitesine kadar varan grafiklerle oyunlar oynayabilir, çizimlerinizi ve tasarımlarınızı vakit kaybetmeden işleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızda maksimum performansa ulaşmak için üretilen AMD işlemciler size en yüksek performans ve en kaliteli grafik özelliklerini sunuyor. AMD'nin yüksek performanslı ürünlerine uygun fiyat ve taksit avantajları ile sahip olun. Çok çekirdekli üretilen işlemciler, diğer markalara oranla daha uygun fiyatlı ve daha yüksek performanslıdır. Sıvı soğutma seçeneklerine uygun modeller ile isterseniz hız aşırtma yapabilirsiniz. Amd işlemci ailesinde entegre olarak içlerinde bulunan grafik işlemcileri ile, en son çıkan oyunların rahatça keyfine varın. Masaüstü işlemcilerde bir devrim niteliği taşıyan ve sadece AMD'nin üretebildiği, tek bir yongada bulunan AMD Radeon™ ekran kartı ve AMD işlemciler, yüksek performansın yanı sıra, düşük enerji tüketimi ile avantaj sağlar. 4 gerçek 4 sanal çekirdek kullanan modeller sayesinde, bilgisayarınız gerektiği zaman tüm gücünü aktif hale getirir ve sizi asla yarı yolda bırakmaz.AMD ekran kartı ailesi ile grafikler performansını en üst düzeylerde yaşayın. Oyunların seslerini daha iyi aktaran 32 kanallı surround özelliği sayesinde, oyun oynarken en kaliteli ses özelliklerine sahip olun. Geniş fiyat yelpazesi ve her kitleye hitap eden özellikleri ile, ister oyun için bilgisayar toplayın, ister gündelik işlerinizi yapabileceğiniz bir bilgisayar oluşturun. İş hayatında ise gelişmiş grafik performansı ve düşük enerji tüketimi ile her zaman size avantaj sağlar. Yüksek işlemci yeteneği gerektiren program veya oyunlarda, kapasitesinin sınırlarını zorlar ve asla ısı problemleri yaşatmaz. Yeni bir bilgisayar topluyorsanız veya işlemcinizi değiştirmek istiyorsanız, hepsiburada.com fiyat ve taksit avantajları ile bir AMD sahibi olmak için hemen ürünleri incelemeye başlayın.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

AMD

263 ürün listeleniyor
Bilgisayar
Kitap Film Müzik
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler