Hazır bilgisayar almak yerine, uyumlu bilgisayar bileşenleri ile bilgisayarını kendisi hazırlayan teknoloji tutkunlarının yakından tanıdıkları teknoloji markası AMD, geliştirdiği işlemci modelleriyle bilgisayar kullanıcılarını mutlu ediyor. Bilgisayar karşısında geçirilen zamanın alabildiğine verimli ve keyifli değerlendirilebilmesini sağlayan AMD işlemci çeşitleri, yüksek performanslarıyla modern uygulamaların konforlu şekilde çalıştırılabilmesine olanak veriyor.

İşlemcilerini sınıflandırarak kullanıcılarıyla buluşturan marka, hemen her bütçeye ve beklentiye uygun işlemciler üretiyor. CPU olarak adlandırılan merkezi işlem birimlerinin yanı sıra dahili grafik yongalı olan ve APU şeklinde isimlendirilen işlemcilere de hayat veren AMD, güç tüketimi ve performans arasındaki dengeyi mükemmel biçimde yakalıyor.

Hazırladığı bilgisayarda harici ekran kartı kullanmak istemeyen ve bilgisayarının mümkün olduğunca düşük güç tüketerek tatmin edici performans göstermesini hedefleyen teknoloji tutkunları, AMD’nin APU formundaki işlemcilerini tercih ediyorlar. Çok çekirdekli CPU ve genellikle CPU’dan daha fazla sayıda GPU (grafik işlemcisi) ile güçlendirilen APU’lar, yüksek çalışma hızlarına çıkarak masaüstü uygulamalarının akıcı çalışmasını mümkün kılıyor. AMD’nin çeşitli görüntü teknolojilerini destekleyen ve anakart üzerinden görüntü alınabilmesini sağlayan APU’lar, düşük güç tüketimleri sayesinde gayet serin çalışarak üst düzey soğutma çözümleri olmadan da değerlendirilebiliyor.

Daha yüksek performans sergileyen ve bu bağlamda daha fazla güç tüketen giriş seviyesi çok çekirdekli Athlon serisi AMD işlemci modelleri, işlem yüküne bağlı olarak çalışma hızlarını kolayca yukarı çekebiliyor. Fotoğraf ve video düzenleme yazılımlarıyla ilgilenenlerin yönelebilecekleri işlemciler, sunduğu performans nispetinde fiyatlar üzerinden kullanıcılarla buluşuyor.

Yüksek performanslı işlemcileri erişilebilir fiyat aralıklarıyla edinmek arzusundaki teknoloji meraklıları ise tercihlerini, AMD’nin FX serisi işlemcilerinden yana kullanabiliyorlar. Aynı anda birden fazla işlemi sorunsuzca gerçekleştirebilen ve karmaşık hesaplamalar gerektiren uygulamalarda hayli başarılı sonuçlar elde edilebilmesine olanak veren FX serisi AMD işlemci modelleri; yüksek boyutlu L2 ve L3 belleklerinin yanında, 5.0 GHz gibi yüksek frekanslara çıkabilmeleriyle de beğeni topluyor. Termal tasarımları nedeniyle yüksek güç tüketen ve yeterli soğutma tertibatı kurulmadığı takdirde yüksek sıcaklıklarda çalışabilen işlemciler, oyun tutkunlarının da sıklıkla seçtiği modeller arasında bulunuyor.

AMD İşlemci Fiyatları

AMD’nin Ryzen serisi işlemcileri ise tamamen yeni tasarım olmasıyla öne çıkıyor. Çoklu işlemci çekirdeğinden yararlanabilen; grafik tasarım, animasyon, oyun, matematiksel hesaplama ve simülasyon yazılımlarını en yüksek performansla çalıştıran işlemciler, dört çekirdekten on altı çekirdeğe kadar geniş bir yelpazede yer alıyor. Kimi modeller, iş parçacıkları sayesinde işlem güçlerini iki katına kadar yükseltebiliyor. Yeni nesil teknolojilerle üretilen Ryzen serisi AMD işlemci çeşitleri, kendi içinde; Ryzen 3, Ryzen 5, Ryzen 7 ve Ryzen Threadripper şeklinde ayrılıyor. İlgili numaralandırmaların altına konumlandırılan işlemcilerin model sayıları büyüdükçe, performansları ve güç tüketim oranları da kademeli olarak artış gösteriyor.

Genellikle hız aşırtma işlemi gerçekleştirilebilen ve doğru soğutma çözümleri kullanıldığında standart çalışma hızlarından yüksek frekanslara çıkarılabilen işlemciler bu sayede, normalden fazla performansla kullanılabiliyor. Yüksek başarımlı bilgisayar hazırlamak isteyenlerin alışveriş listelerine ekleyebilecekleri işlemciler, performansları arttıkça iş istasyonlarında da görev alabiliyor. Özellikle küçük çaplı bir sunucu işleten ve sunucuya bağlı istemci bilgisayarların darboğaz yaşamasını engellemeyi hedefleyen sistem uzmanları, Ryzen Threadripper modellerini tercih edebiliyorlar.

Her türlü gereksinime uygun işlemcilerle takdir kazanan AMD işlemci fiyatları ile yüz güldürüyor. Kısıtlı bütçeli teknoloji meraklılarının da tatmin edici performansa sahip işlemciler edinebilmelerine imkan tanıyan AMD, yüksek performanslı işlemcilerini ise güçleri ölçüsünde farklı fiyatlandırmalara tabi tutuyor.

Son kullanıcılara hitap eden işlemci tarafında attığı adımlarla sektörde kartların yeniden karılmasını sağlayan AMD, işlemci dünyasının en güçlü markalarından biri olmaya devam ediyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

AMD İşlemci Fiyatları

115 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
İşlemci Nesli
Toplam 24 / 115 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/46/amd