Araç kullanımında can güvenliği, konforun ve pratik ihtiyaçların ötesinde dikkat edilmesi gereken en önemli konuyu oluşturuyor. Araca uygun olmayan yedek parça değişimleri, sürücünün ve yolcuların yol güvenliğini riske atıyor. Motor ve bağlı aksamın çalışması açısından en gerekli elemanlardan biri olan eksantrik milinin de özenle belirlenmesi, değişim gerektiğinde orijinal ve kaliteli bir parça ile değiştirilmesi gerekiyor. Otomobilin uzun ömürlü ve sağlıklı işleyişinde motorun yanı sıra başka pek çok önemli parça da bulunuyor. Araba eksantrik mili de motorun ve aracın hareketini sağlayan temel parçalar arasında yer alıyor. Araç hareketinin sürmesinde kritik bir rolü bulunan eksantrik mili, görevini yerine getirmediği takdirde aracın sağlıklı çalışması da ciddi anlamda sekteye uğruyor.

Eksantrik mili, hem dört zamanlı hem de iki zamanlı motorlarda yardımcı mil olarak görev yapıyor. Dört zamanlı motorda hareketin iki ayrı kademede aksamdan geçmesi sağlanırken, iki zamanlı motorlarda eksantrik milinin de yardımı ile hareket, tek kademeli olarak iletiliyor. Eksantrik mili, oldukça kritik bir işlevi yerine getirerek supapların açma kapama anlarında harekete uygun olarak zamanlamayı ayarlıyor. Böylece supaplar doğru anda açılıp kapanıyor. Motorun hareketi ve devri ile orantılı bir şekilde çalışarak, hareket sürecinde gerekli ayarı sağlıyor. Eksantrik milinin bu fonksiyonu, aracın düzgün, dengeli bir şekilde hareket etmesini ve hareketin sürekliliğini temin ediyor.

Kategori içerisinde yer alan eksantrik milleri; yüksek kaliteli materyallerden, karbon çelikten ve döküm metodu ile üretildiği için gerekli işlevi en doğru şekilde yerine getiriyor. Çeliğin en nitelikli alaşımlarından üretilen miller; sürücünün, araç sahibinin beklentilerini tam olarak karşılıyor. Eksantrik milinin nitelikli olup doğru konumlanması, aracın sürüş esnasındaki güvenliğini yakından ilgilendiriyor. Ürünler, kaliteleri sayesinde işlevlerini en iyi şekilde yerine getirmenin yanı sıra uzun ömürlü oluşları ile de sürücüye avantaj sağlıyor. Eksantrik millerinin, araç türüne, markasına, modeline hatta yılına göre üretilmiş farklı modelleri ve çeşitleri bulunuyor. Araç sahibinin ya da servis elemanının, doğru araca doğru eksantrik milini uygulaması hayati önem taşıyor. Kaliteli ve doğru mil kullanıldığı durumda motorun kullanım ömrünü ve beraberinde aracın da ömrünü uzatıyor.

Otomobilin işleyiş mekanizmasında en önemli görevlerden birini üstlenen eksantrik milleri, supapların açılıp kapanmasını sağlarken, bir yandan da yağ pompasına ve yakıt otomatiği ile distribütöre hareket iletiyor. Bu denli önemli görevleri bulunan millerin özenle seçilmesi ve dikkatle monte edilmesi hayati değer taşıyor. Eksantrik millerinde herhangi bir zafiyet, hasar ya da arıza meydana geldiğinde araç güvenliği zayıflıyor ve millerin mutlaka kaliteli orijinal ürünlerle değiştirilmesi gerekli hâle geliyor. Kategori içerisinde yer alan ürünler, bu bağlamda doğan ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayacak nitelikte sunuluyor. Eksantrik mili fiyatları ise sürücüler için kolay erişilebilir ve uygun düzeylerde seyrediyor. Kaliteleri ve uzun ömürleri ile oranlandığında ürün fiyatları, araç sahiplerinin yüzünü güldürüyor. Fiyat/fayda dengesi açısından ürünler, kullanıcının yanında yer alıyor. Parça değişimi gerektiğinde, ertelemeden ve zaman kaybetmeden eksantrik millerinin yenilenmesi için kategorideki ürünler iyi birer fırsat teşkil ediyor. Siz de aracına ve yol güvenliğine özen gösteren bilinçli bir sürücü olarak ürünleri inceleyebilir; ihtiyaç duyduğunuz eksantrik millerini kolaylıkla edinebilirsiniz. Doğru ve nitelikli seçimler yaparak motorunuzun, aracınızın ömrünü uzatabilir; kullanım kalitenizi, sürüş keyfinizi artırabilir ve daha büyük bir huzurla yol alabilirsiniz. Aynı zamanda yakınlarınızı, sevdiklerinizi yolcu olarak taşıdığınız aracınızda güvenlik düzeyinizi maksimuma çıkarabilir; diğer sürücüler için de daha güvenli yol koşulları oluşturmaya katkıda bulunabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Eksantrik Mili

Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 932 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20003823/60008484