Hareketlendirici

Günlük yaşamımızda çok yoğun kullanılan arabalarda insan hayatı için sağlıklı bir ortam oluşturmak adına klima kullanımı artmış durumda bulunuyor. Klimaların çalışma sisteminde kullanılan yakıt miktarının ve bu yakıtın kullanımından sonra atmosfere salınan gazın daha az olmasını sağlamak adına gelişen teknolojiden faydalanılıyor.

Araç kullanımı sırasında mümkün olduğunca aracın konforunu sağlamak adına çevreci yöntemler kullanılmaya dikkat ediliyor. Artan teknoloji ile beraber gelen çeşitli özellikleri devreye sokan her türlü sistem aynı zamanda ek yakıt ve enerji anlamına geliyor. İnsan konforu sağlanırken çevrenin ve dünyanın zarar görmemesi için araç klimalarında da en kaliteli hizmeti en az yakıt ve enerjiyle gerçekleştirme yolları kullanılıyor. Bu alanda tasarım ve üretim yapan firmalar bu çevreci düşünceye göre çalışmalarına yön veriyor. 

Araba klima sistemlerinde klima sadece havayı soğutarak serinlememizi sağlamıyor. Klimanın havayı temizleme ve nemlendirme işlevi de bulunuyor. Klima bu işlevlerini yerine getirirken farklı amaçlarla kullanılan filtreler kullanılıyor. Bu filtreler araç içerisindeki havanın temiz ve sağlıklı olmasını sağlıyor. Bir aracın iç sıcaklığı için en uygun değerler 20 ile 22°C arasında olan sıcaklık değerleri olarak görülüyor. Bu uygun sıcaklığın sağlanması sırasında klima sisteminde bulunan ve sıvı halden gaz hale geçmiş olan klima gazı bulunduğu ortamdan ısıyı alıyor ve ortamı soğutuyor. İşte bu klimanın soğutma işleminde soğutmayı sağlama konusunda devreye giren sisteme araba hareketlendirici adı veriliyor. Araba hareketlendirici modelleri verimli bir şekilde çalışmazsa yüksek basınca sahip olan sıvı, genleşme valfine gönderilip basıncı düşürüldükten sonra evaporatör tarafından gaz hale getiriliyor. Böyle olunca da yeterli soğuma gerçekleşmiyor. Bu sırada araba hareketlendirici sistemi devreye girerek aracın ortam sıcaklığını sağlayacak soğutmayı yapamıyor. Soğutma olmazsa aracın kliması da işlevini yerine getiremiyor. Araba hareketlendirici bu aşamada gerekli olan soğutmayı sağlayacağı için araçlar açısından oldukça önem arz ediyor.

Araba Hareketlendirici

Aracın kullanımı sırasında sağlıklı bir sürüşün söz konusu olması çok önemli bir unsur haline geliyor. Bu sağlıklı sürüşün sağlanması sırasında aracın iç ortamında sürücünün dikkatini dağıtacak seslerin ve etkenlerin de bulunmaması gerekiyor. Aracın içindeki ortamın istenilen sıcaklığa ulaşabilmesi için klimalar kullanılıyor. Sürücünün araçtaki konforunun sağlamasında kullanılan bazı ekipmanlar aracın kullanımı sırasında sürekli çalışır vaziyette bulunuyor. Sürücünün araç kullanımı sırasında bu parçalar kendiliğinden devreye girerek çalışmakta ve araç içerisindeki görevlerini yerine getiriyor. Kendiliğinden devreye girerek araç için oldukça önemli olan bu aksamlardan biri de araba hareketlendirici modelleri olarak öne çıkıyor. Bu ürünler özellikle aracın klima sisteminde yer alıyor. Klima sistemi arabalarda sağlıklı bir sürüş ve konforlu bir yolculuk için tercih ediliyor.

Klimaların verimli çalışması adına araba hareketlendirici çeşitlerinin işlevini tam performans ile yerine getirmesi gerekiyor. Bu konuda klimanın gerekli soğutma işlemini gerçekleştirmesini sağlayan aksam olarak araba hareketlendirici sistemi karşımıza çıkıyor. Araba hareketlendiricileri ne kadar kaliteli olursa ve ve performansı ne kadar yüksek ise klimanın çalışması için gerekli olan yakıt ve enerji de o kadar az oluyor. Bu konuda araba hareketlendirici modelinin düzenli kontrol edilmesi hem kullanıcının yakıt masrafını düşürüyor hem de çevreye daha az zararlı madde salınıyor.

Bu alanda hizmet veren firmalar araba hareketlendirici modelleri konusunda oldukça farklı çalışmalar ve tasarımlar yaparak araç sürücülerinin konforlu bir yolculuk yapmaları konusunda sürücülere seçenekler sunuyor. İhtiyacınız olan araba hareketlendirici modelini seçerek, uygun bir fiyat aralığında bu aksama sahip olabilir ve aracınızda güvenle kullanabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Hareketlendirici

184 ürün listeleniyor
Toplam 24 / 184 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?