Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Arturia Warm Audio WA-87R2B Black Condenser Microphone

Arturia
20.691,00 TL
( / adet)
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483641/405134

İmrenilen ve Az Bulunan. Bugüne dek!

WA-CX12 organik tonu ve çok beğenilen yüksek frekansları ile tüm zamanların en doğal ve dengeli tüp mikrofonunun gerçeğine sadık kalınarak yapılmış bir replikasıdır. Orijinal AKG C12 mikrofon 1953-1963 yılları arasında Austurya'da imal edilmiş olup 12-tipi mikrofonların aslıdır. WA-CX12 sound profili ve devre tasarımı sadece 2500 adet üretilen orijinal ilk sürüm C12 temel alınarak yapılmıştır. Bu ilk sürüm vokal performanslarındaki, oda akustiğindeki ve benzeri uzak mikrofonlama tekniği kullanılan kayıtlardaki doğallığı benzersiz şekilde yakalaması ile ünlüdür. C12 kullanmayan ünlülerin listesi muhtemeln kullananlarınkinden çok daha kısadır. Orijinal mikrofon ile kayıt almış ünlü sanatçılar arasında; The Beatles, Lupe Fiasco, Tom Petty, Michael Jackson, Alanis Morissette, ve Taylor Swift sayılabilir. WA-CX12 tasarlanırken dünyanın en ünlü ses mühendisleri tarafından tekrar tekrar kullanılan, herkes tarafından imrenilen açık ve doğal ses profilini yakalamak için hiçbir fedakarlıktan kaçınılmamıştır.


Ödün Verilmeyen Komponentler

WA-CX12, premium komponentler ve elit üretim kalitesine sahip, Austin, Texsas’ta elle kalite kontrolden geçen profesyonel, geniş-diyafram bir tüplü mikrofondur. WA-CX12’nin devre tasarımı  1953-1963 yıllarında üretilen ilk sürüme sadık kalınarak oluşturulmuş ve orijinalinin ses profili birebir yakalanmıştır. Orijinalinde olduğu gibi WA-CX12’nin de tonu 2 kHz’e kadar neredeyse düz gelip 2 Khz’de küçük bir düşüşten sonra 5-10 kHz arasında hafif bir artışa sahiptir. Sinyal yolunun başlangıcında CX12 “edge-terminated” full pirinçten CK-12 tipi kapsüle sahiptir, böylelikle orijinal mikrofonun frekans cevabına sadık kalınabilmiştir. Bu kapsül WA-CX12’nin klasik cardioid, omni ve figure 8 pattern ve ara 6 pattern ile birlikte toplam 9 polar patterne sahip olmasına olanak tanır. Kapsülden aşağı doğru indiğimizde WA-CX12, sounda ek sıcaklık veren premium bir 12AY7 tüp kullanmaktadır. Devrenin sonunda kullanılan özel yapım TAB-Funkenwerk (AMI) USA çıkış transformatörü ise WA-CX12’de kullanılan kapsül ve elektronik devrelerden maksimum verimin almasını sağlayarak  geniş, dolgun ve açık bir sound sağlar.  WA-CX12’de tümü ile premium kapasitörler ve en düşük gürültünün sağlanabilmesi için “no-solder mask board” kullanılmıştır. Tüm WarmAudio ürünlerinde olduğu üzere en iyi sonucu alabilmek için en yüksek kaliteli komponentler kullanımına benzersiz önem verilmektedir.


Aslına Uygun

WA-CX12 ses profili performansların gerçek soundunu yakalayabilmesi ile öne çıkmaktadır. Orta frekanslarda netlik sağlayıp, üst frekansların sertliğini gideren WA-CX12, profesyonel vokal sololar, detaylı piyano performansları ve epic, doğal oda soundu benzersiz şekilde yakalar.


Premium Komponentler - Elit Yapım Kalitesi - Üstün Sound

WA-12-B-60V CK12-Style Kapsül

WA-12-B-60V CK-12-tipi kapsül, orijinal C12 mikrofonlarda bulunan kapsülün frekans cevabına birebir uymaktadır. Bu kapsül 30Hz ila 20kHz arasındaki frekans aralığında inanılmaz bir detay yakalayabilmektedir. 3k civarındaki üst frekans boostu devreye girmeden öncesine dek dikkat çekici düz frekans cevabına sahip olan WA-CX12’nin kapsülü 19kHz’deki tatlı roll-off öncesindeki top-end (üst frekanslar) yumuşaklığı ile inanılmaz doğal kayıtlar almaktadır.

Premium Tüpler, Kapasitörler ve Devreler

WA-CX12 içinde kullanılan premium 12AY7 tüp mikrofonun sinyaline sıcaklık ve derinlik katmaktadır. Tüm Warm Audio ürünlerinde olduğu gibi WA-CX12 ideal sinyal transferi için premium kapasitörler kullanılmaktadır. WA-CX12’nin içindeki devre kartlarında mümkün olan en düşük dip gürültüsü elde edebilmek için “solder mask” (lehim maskesi) kullanılmamıştır -böylelikle fazla lehim maskesi yüzünden oluşacak kapasitenin crosstalk oluşturmasının önüne geçilmiştir.

AMI USA Üretimi Çıkış Transformatörü

TAB-Funkenwerk (AMI) transformatörlerin tarihi, en fazla rağbet gören Alman analog ses buluşlarından birine kadar gitmektedir. WA-CX12’de kullanılan TAB (AMI)  transformatörü Amerikan malı olup orijinalini tasarlayan Oliver Archut’un standartlarına birebir uymaktadır. WA-CX12'nin doğal sonik karakteri TAB-Funkenwerk tarafından orijinaline sadık kalınarak üretilen transformatörler olmadan mümkün olamazdı.

Otantik Görünüm ve Elit Üretim Kalitesi

WA-CX12 ultra dayanıklı nikel kaplı pirinç gövdeye sahiptir. Her WA-CX12 mikrofonu taşımak için özel yapım tüvid kaplı bir çanta, ahşap mikrofon kasası, premium Gotham 7-pin kablo, shock mount ve harici güç kaynağı ile gelmektdir. Her WA-CX12 Warm Audio’nun Austin Texas’ta bulunan merkezinde gerçek müzisyen ve mühendisler tarafından tek tek elle kalite kontrolden geçirilmektedir.Teknik Özellikler
TipCondenser
Polar Pattern
Cardioid, Figure-of-eight, Omnidirectional
Frekans cevabı
20 - 20.000 Hz
Max SPL125dB, 132dB (10dB pad ile)
Gürültü-117 dB
Beraberinde Gelenler
Premium ahşap kasa ve Hard Mount, Shock Mount
Bağlantı XLR (3 Pin Jack)
Türü Stüdyo Mikrofonu
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00005DDOCA
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön