Ayrıntı Yayınları

Toplumsal, siyasi ve sanatsal içerikli yayınlarıyla okurlarının entellektüel gelişimlerini destekleyen Ayrıntı Yayınları, farklı edebiyat türlerinde yayımladığı eserler ile her kesimden okuyucunun ilgi ve beğenisini kazanmaya devam ediyor. 1988'de yayın hayatına adım atan Ayrıntı Yayınları, nitelikli çevirmenlere yer veren kadrosuyla Türkçeye büyük bir incelikle kazandırılan romanlar, incelemeler ve bilimsel kitaplarla okurların beğenisini kazanıyor. Dünya klasiği kategorisine erişmiş birçok modern esere de yer veren geniş külliyatıyla beğeni toplayan yayınevi, kaliteli ve sade baskılarıyla okurlardan tam not almayı başarıyor. Uzun ömürlü bir kullanım sağlayan yüksek kağıt kalitesi, yazar portrelerine yer veren kapak tasarımları ve editörlerin düştükleri notlarla daha anlaşılır hale gelen kitaplarıyla Ayrıntı Yayınları, Türkiye'nin en nitelikli yayınevleri arasında kendisine yer buluyor.

Değerini Yitirmeyen Dünya Klasikleri

Türk ve dünya edebiyatının geniş çaplı bir harmanı niteliğinde olan klasik eserlerle okurların kütüphanesinde yer alan Ayrıntı Yayınları, değerini yitirmeyen önemli eserleri edebiyatseverlerin beğenisine sunuyor. Dünyada adından sıkça söz ettiren, birçok kitaba ve filme referans kaynağı olmuş kült edebiyat eserlerini büyük bir titizlikle Türkçe olarak raflara taşıyan yayınevi sayesinde genel kültür açısından büyük bir birikim elde etme fırsatı elde ediliyor. Öğretmenler ve MEB'in tavsiye ettiği birçok klasikle ön plana çıkmayı başaran Ayrıntı Yayınları, redaksiyon konusundaki kusursuzluğuyla da takdiri hak ediyor. Birçok editörden destek alan yayınevi, imla ve yazım yanlışları açısından kusursuz eserler ortaya çıkarmaya gayret ediyor. 

İnceleme ve Eleştiri İçeren Bilimsel Eserler

Bilimsel yöntemler kullanılarak yapılmış olan incelemelerle ortaya konulan birçok kitapla toplum, ekonomi, siyaset, tarih, edebiyat, sinema gibi edebiyatın pek çok kategorisinde nitelikli eserler okuyabilme şansı yakalanıyor. Yaptıkları çalışmalar ve yazdıkları eserlerle dünyada kendisini kabul ettirmiş önemli isimlerin ortaya koyduğu bu eserler, dünyayı, toplumları, ilişkileri ve sanat türlerini daha iyi anlayabilmeye yardımcı oluyor. Ayrıntı Yayınları kitapları, bilim çevreleri tarafından tavsiye edilen ufuk açıcı içerikleri ile yetişkinlerin ve yetişkin olmaya aday genç okuyucuların kültürel birikimlerini artırmalarına yardımcı oluyor. Çocuklara yönelik bilimsel kitaplarla doğa olayları ve bilimsel gerçekler hakkında anlaşılabilir bir dille bilgilendirici açıklamalar yapılıyor. Çocuklar, bilimle olan dostluklarını Ayrıntı Yayınları yardımıyla küçük yaşlardan itibaren geliştirme imkanı elde edebiliyor.

Sadelik İçeren Klasik Tasarımlar

Sadelik ve tek renklilik anlayışıyla tasarlanan görünümleriyle dikkat çeken Ayrıntı Yayınları kitapları, edebiyatseverlerin minimalizmde bulduğu kaliteyi yansıtan tasarımlarıyla okurların beğenisini kazanıyor. Kitaba başlamadan önce okuyuculara sunulan önsözlerle yazar, eser ve eserin konusu gibi noktalar hakkında aydınlatıcı bilgiler elde edilebiliyor. Modern eserlerin yanı sıra postmodern kitaplara da yer veren Ayrıntı Yayınları, ilk yayımlanmalarının üzerinden çok az zaman geçmiş olsa dahi modern klasikler arasına girmeyi başarmış olan birçok roman ve öykü kitabına ürün yelpazesinde yer veriyor. 

Günümüzü Anlamaya Yardımcı Eserler

Tarihsel çağlar, ekonomik gelişmeler ve yaşayış biçimleri gibi sosyolojik konuların ele alındığı kitaplar ile birey ve toplum ilişkisi irdelenebiliyor. Günümüz dünyasını anlamaya ve olaylara daha geniş bir perspektiften bakabilmeye yardımcı olan bu eserlerle daha bilinçli bir birey olunuyor. Sanat kitapları kategorisinde yer alan önemli sanat kitaplarıyla birçok sanat dalı hakkında derinlemesine okumalar yapılabiliyor. Sanat eserlerini inceleyen eserlerle hangi eserin neden önemli olduğu, o eserin neden ölümsüz olduğu gibi sorular cevaplanıyor ve yeni eserleri bu bağlamda daha iyi bir şekilde anlamlandırabilmek mümkün hale geliyor. Ayrıntı Yayınları gezi kitapları ile okurlarını dünyanın farklı coğrafyalarına uzanan masalsı yolculuklara çıkarmayı başarıyor.  

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Ayrıntı Yayınları

1.317 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Yazar A-Z
  5. Basım Dili
  6. Boyut
  7. Satıcı A-Z
  8. Kelime Filtresi
Başa dön