Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bach Vt501 Pistonlu Trombon

Bach
33.948,72 TL
( / adet)
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483641/411209/411215
Bach Vt501 Pistonlu Trombon

Bach Vt501 Pistonlu Trombon
Tornado Dps-C022 Trombon Standı Hediyeli!

Genel ÖZellikler

12.7 Mm Boru ÇApı
203 Mm Kalak ÇApı
Paslanmaz ÇElik Pistonlar
Lake Kaplama
Darbeye Dayanıklı Hafif Taşıma Kutusu
Amerikan Yapımı Bach 12C Ağızlık

Bach Hikayesi

Vincent Bach Hem MÜZisyen Hem De Bir MÜHendis Olarak O Zamana Kadar HiÇ Yapılmamış,Emsalsiz Tonal Kaliteye Sahip Bakır Sazlar Yapmak İcin Yola ÇIktığında BugÜN DÜNyaca ÜNlÜ MÜZisyenlerin Ses Tercihi Olarak Tarihe GeÇEceğini Hic DÜŞÜNmemişti…

Asıl Adı Vincent Schrotenbach Olan 1890 Viyana / Avusturya Doğumlu Olan MÜZik Dehası MÜZiğe İlk Olarak Keman ÇAlarak Başladı Ve MÜZik Hayatı Trompetin O GÖRkemli Ve Muhteşem Sesini Duyduktan Sonra Değişti,Kendini Trompete Adayan Vincent GÜN GeÇTikÇE Kendini Geliştirmiş Ve Artık GerÇEkten De İleri DÜZey De Bir Trompet İcracısı Olmuştu. Bununla Birlikte Vincent'In Bilime Karşi Hem İlgisi Hem De Doğuştan Gelen Yeteneği Vardı Ve Maschinenbauschule Yani Makine MÜHendisligi Okulu'Ndan Derece İle Mezun Oldu.

Mezun Olduktan Sonra Kendine Verdiği SÖZÜ, Bilimden ÖĞrendiklerini, İlk Aşkı Olan MÜZik İle Birleştirmeyi GerÇEklestirmeye Başladı. 1.DÜNya Savaşı'Nın ÇIkmasıyla Vincent'In Hayatı Da Değişecekti Ve Amerika Yolculuğu GerÇEkleşti, New York'A Geldiğinde Cebinde Sadece 5 Usd'Si Vardı. Boston Senfoni Orkestrası'Nın ÜNlÜ Şefi Karl Muck'A Yazdığı Mektup Sayesinde Ses İmtihanlarina Girdi Ve Kazandıktan Hemen Sonra Da Metropolitan Opera Evi Opera Ve Bale Orkestraları'Nda Birinci Trompet Olarak ÇAlmaya Başladı; Aynı Zamanda Stravinsky'In Petruska Ve Ateş Kuşu'Nun Da Amerikan Galalarında ÇAlıyordu. Bir GÜN Pittsburgh'Da Turnedeyken,Bir Enstruman Tamircisi Vincent'İn Kullandığı Trompet Ağızlığından Daha İyi Verim Alabileceğini Sağlamasının MÜMkÜN Olduğunu SÖYleyerek, Onu, Ağızlığını Bırakması İÇİn İkna Eder ; Maalesef SonuÇ HÜSran Olur Ve Ağızlık Mahvolmuştur,Enstrumanını Artık Eskisi Gibi ÇAlamamakta Ve Yenisini Bulmakta ÇOk Ciddi Sıkıntı ÇEkmektedir. Bu Talihsiz Olay Vincent'In Tam Da GerÇEkten Daha İyi Ve Daha Kaliteli Ağızlık Aradığı GÜNlerde Yaşanmıştı.

Vincent'In Keşfi İse, 1.DÜNya Savaşi Sırasında, Camp Union-Long Island'Daki Daki 306.TopÇU Askeri Birliği Bandosu'Nda ÇAlıştığı DÖNemde Oldu.Bando Şefi Olduğu İÇİn Bir SÜRÜ Eski Ağızlık Ve Enstruman GeÇMişti Eline... İzinde Olduğu Bir DÖNemde, Daha Sonraları Selmer MÜZik Mağazası'Nın Arka Odasında, Eskilerini Kullanarak Yeni Ağızlıklar Yapacagi New York'A Gitti. 1918'De, Rivoli Tiyatrosu'Nda Part-Time Calışarak Tam 300 Usd Biriktirmişti; Bu Para İle 14. Cadde'De Ayak GÜCÜ İle ÇAlışan Pedallı Bir Torna Tezgahı Kurarak Ağızlık ÜRetimine Başlamıştı.

MÜHendislik Eğitimi Ve MÜZisyenliğini Birleştirerek Kısa Zamanda ÇOk İyi Ağızlıklar ÜRetmeye Başladığı İÇİn İşi BÜYÜTen Vincent'In Artık Tek Hayali Vardı; Trompet ÜRetmek… Artık Para Kazanmaya Başlayan Vincent,Hayalini GerÇEkleştirmek Ve Enstruman Bulmakta ÇEktiği Sıkıntıları Gerek Arkadaşları Gerekse Tanımadığı MÜZisyenler Adına ÇÖZmek İcin Trompet ÜRetmeye Karar Verir Ve 1924'Te İlk Trompetini ÜRetir.Hem MÜHendis Hem MÜZisyen Olarak ÜRetimde Yaşadığı Problemleri Kısa SÜRede Atlatan Vincent'İn Trompetleri Tanınmaya Başlamıştı Ve Artık Arkadaşlarının Ondan Bir İsteği Vardi, Stradivarius Keman Gibi Bir Trompet ÜRetmesi… Daha Sonraları,ÜRettiği Bu MÜKemmel Trompetlere Bach Stradivarius İsmini Verecek Olan Vincent, Kendini İyice Geliştirerek, 1928 Yilinda İlk Trombonunu Da ÜRetti Ve Yıllar Boyu Kaliteden ÖDÜN Vermeyerek, BugÜNlere Kadar Gelecek Olan Bach Enstrumanlarının Temelini Atmış Oldu.

71 Yaşına Girdiği 1961 Yılında Şirketini Satmaya Karar Veren Vincent, Aldığı 12 Tekliften En YÜKsek Teklifi Veren Selmer Şirketi İle Anlastı Ve Şirketini Sattı. Selmer Şirketi Firmayı Mount Vernon'Dan Elkhart-Indiana'Ya Taşıdı. Yillarca SÜRen Dostlukları Sayesinde Selmer Firması Vincent'İ İkna Ederek Fabrikada Eğitim Vermesi Ve Onlara Yol GÖStermesi İÇİn İkna Etmişti. O Da TÜM Bilgi Birikimini Ve Deneyimlerini Bach ÇAlışanları İle Paylaşarak BugÜN DÜNyanın En İyi MÜZisyenlerinin Tek Tercihi Olan Bach Enstrumanlarının ÜRetimini Başlattı. BugÜN, Conn-Selmer Inc. Adını Alan Amerika'Nın En BÜYÜK Nefesli Enstruman Ve Aksesuarlari ÜReticisi-İhracatÇIsı Selmer Firması, Profesyonel MÜZisyenlerin Ses Tercihi Olan Bach Efsanesini ÖZenle Ve Saygıyla Devam Ettirmektedir

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000GH9SG
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön