Beyzbol

Amerikan kökenli bir oyun olan beyzbol çeşitli ekipmanlar kullanılarak icra edilen spor dalları arasında yer alır. Amerika ve Uzak doğu ülkelerinde oldukça popüler olan spor ülkemizde de ilgi duyulan aktivitelerden biridir. Şık ve kullanışlı malzemelerin kullanıldığı beyzbol kendine özgü kurallara sahiptir. Saha içinde kurallar ile belirlenmiş uzaklıktan topa bir sopa aracılığıyla vurularak oyuna başlanır. Fırlatılan topu rakip takımdan önce yakalayıp takım arkadaşlarına ulaştırmaya çalışan sporcuların hızlı ve çevik şekilde hareket etmesi beklenir. Beyzbol malzemeleri oyunun profesyonel ve kurallara uygun şekilde oynanması için kullanımı zorunlu ekipmanlar arasında yer alır. Malzemeler arasında top, sopa, eldiven, şapka ve ayakkabı gibi birçok ürün bulunur. Sporculara konforlu şekilde hareket etme imkânı sağlayan ürünler model, tasarım, üretim materyali ve ebat bakımından birçok çeşite sahiptir.

Beyzbol oynayabilmek için temel olarak edinmeniz gereken malzemelerin başında sopa, top ve eldiven gelir. Teknik açıdan oyuna uygun şekilde hazırlanan beyzbol malzemeleri birçok marka tarafından kullanıcılara sunulur. Spor dallarının tümünde ekipman kullanımı sporcular için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Kullanışlı özelliklere sahip olan ürünler, şık tasarım detaylarıyla da kullanıcıların beğenisini kazanır. Renk ve tasarım açısından farklılıklara sahip olan beyzbol malzemeleri arasından antrenman seviyenize ve oynayacağınız alana bağlı olarak tercih yapabilirsiniz. Spor dalına uygun aksesuar ve ekipmanlar ile performansınızın yanı sıra motivasyonunuzu da yükseltebilirsiniz. Estetik görünümleri sayesinde sporcular dışında beyzbol hayranlarını da etkileyen aksesuar ve kıyafetler günlük hayatta kullanıma elverişlidir.

Beyzbol Sopası Modelleri ve Özellikleri

Filmlerde ve dizilerde görmeye alışık olduğumuz beyzbol oldukça popüler ve oynaması keyifli sporlardan biridir. Kare sahalarda icra edilen spor dokuz kişilik takımlar halinde toplamda dokuz set olarak oynanır. Beyzbol denilince akla ilk gelen ekipmanlar arasında beyzbol sopası yer alır. Tahta ve metal gibi materyallerden imal edilen beyzbol sopası oyun sırasında atıcının kullandığı ekipman olarak bilinir. 70 mm çapa sahip ürünlerin daha küçük çaplı çeşitleri de bulunur. Metal ve tahta malzemelerin yuvarlatılması ile edilen modellerin boyu 1067 mm standardında üretilir. Yaklaşık olarak 1.8 kg ağırlıkta tasarlanan ürünler oyuncakları rahat şekilde kaldırabilmesi ve topa şiddetli vurabilmesi için idealdir. Oyun sırasında iki el ile tutulan ekipmanların tutuş alanı aşağıya doğru daralan özelliktedir. Özel teknikler kullanılarak yontulan beyzbol sopaları standart sopalara kıyasla farklı özelliklere sahiptir. Sporcuya atış için gerekli gücü sağlayan modeller aynı zamanda kullanıcısının dengesini korumasına da yardımcı olur.

Profesyonel olarak yapılan beyzbol etkinliklerinde yalnızca tahtadan imal edilmiş sopalara izin verilmektedir. Eğlence ve antrenman amaçlı yapılan aktivitelerde ise metal beyzbol sopalarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Geleneksel görünümü ile kullanıcısını etkilemeye başaran modeller yapı malzemeleri sayesinde top ile temas ettiğinde etkileyici bir ses çıkarır. Tahta sopalar ile topa vurduğunuzda metal olan çeşitlere kıyasla daha hoş bir ses tınısı duyabilirsiniz. Tahta beyzbol sopası çeşitleri ağırlıklı olarak dişbudak ağacından üretilir. Sopaların üretiminde dişbudak ağacının yanı sıra akçaağaç ve Amerikan ceviz ağacı da sıklıkla tercih edilir. Beyzbol sopasının ebatları konusunda tercih yaparken yaş grubu ve antrenman seviyesi gibi özelliklere dikkat edebilirsiniz. Profesyonel oyunlarda 12 yaşından küçük çocuklar için 57 mm ölçüsünden uzun sopalara izin verilmemektedir. Beyzbol sopası çeşitleri renk ve desen bakımından da geniş ürün yelpazesi ile kullanıcılara sunulur. Logolu, yazılı, rakamlı ve desenli modeller göz alıcı duruşları sayesinde birçok kişinin dekoratif aksesuar olarak tercih ettiği ürünlerdir. Kullanım alanınızı ve amacınızı belirleyerek gereksinimlerinizi karşılayan beyzbol sopalarına kategori içinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Kullanışlı Beyzbol Malzemeleri

Beyzbol oyunun olmazsa olmaz malzemelerinden biri de beyzbol topudur. Beyzbol topu at ve sığır gibi hayvanların derisinden üretilen oldukça özel yapıya sahip toplardan biridir. Ustalıkla işlenen dikişlere sahip olan modeller, uzun uğraşlar sonucu elde edilir. Sıkı bir forma sahip olan beyzbol topunun üretim aşamasında yoğun miktarda ip kullanılır. Standart ölçülerde tasarlanan ürünler hafif köşeli bir yapıya sahiptir. Beyzbol topunun çapı 73 mm ile 76 mm arasında değişen ölçülerde olabilir. Topun çevresi ise 229 mm ile 235 mm arasında değişiklik gösterebilir. Deri malzemelerden imal edildiği için belirli bir ağırlığa sahip olan ürünler 142 gram ile 149 gram arasındaki ağırlıklarda hazırlanır. Sıkı şekilde dikilen beyzbol topu nizami şekilde sıralanmış dikiş ipleri ile ön plana çıkar. Çoğunlukla beyaz renkli olarak tasarlanan ürünlerin ip renkleri kırmızı, lacivert, siyah ve koyu yeşil gibi farklı tonlarda olabilir. Sert bir yapıya sahip olan ürünler diğer spor dallarının toplarına kıyasla yüksek dayanıklılığa sahiptir. Topların ipleri gevşeme, açılma ve yırtılma durumlarına karşı dirençli olacak şekilde tercih edilir.

Oyun sırasında kullanılan beyzbol malzemeleri arasında ayakkabılar da bulunur. Çim ve plastik sahalarda oynanan beyzbol oldukça hızlı şekilde koşmaya dayanan bir spordur. Koşu esnasında sporcuların çim sahada dengelerini korumaları ve dinamik hareket etmeleri için özel ayakkabılar tercih etmeleri gerekir. Oyuncunun performansını yüksek oranda etkileyen ayakkabıların özenle seçilmesi tavsiye edilir. Beyzbolun oynandığı alana bağlı olarak farklı ayakkabı modellerine yönelebilirsiniz. Çim sahada oynanan oyunlar için çivili beyzbol ayakkabıları oldukça elverişlidir. Çim ve toprak zeminde yüksek oranda tutuş başarısı gösteren çivili beyzbol ayakkabısı modelleri, her açıdan sporculara avantaj sağlar. Yapay zemin yapısına sahip alanlarda ise lastik tabanlı spor ayakkabılarını güvenle tercih edebilirsiniz.

Beyzbol Eldiveni Çeşitleri

Sert bir yapıya sahip olan beyzbol topu sopa ile vurulduktan sonra oyuncular tarafından yakalanır. Oyunun bu aşaması sırasında ellerin ve avuç içinin hasar görmemesi için eldiven kullanımı oldukça önemlidir. Sporculara konforlu bir kullanım sunan beyzbol eldiveni modelleri çoğunlukla hakiki deri malzemelerden üretilir. Avuç içine doğru çukurlaşan yapıya sahip olan ürünler bu özelliğinden dolayı kuş yuvasına sıklıkla benzetilir. Sporcuların topu rahat şekilde yakalayabilmesi için esnek dokuda tasarlanan modellerin parmak aralarında gevşeyebilen ipler yer alır. Oyun sırasında savunma ve hücum ekiplerinin kullandığı eldiven modelleri birbirinden farklıdır. Fırlatılan topu yakalamaya çalışan sporcular ve topu fırlatan oyuncular farklı ellerine eldiven giyer. Örneğin atıcı kişiler yalnızca sağ veya sol eline eldiven giymeyi tercih edebilir. Model seçiminde oyundaki pozisyonunuza ve hangi elinizi daha işlevsel şekilde kullandığınıza dikkat ederek size uygun modeli kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Yüksek kaliteli malzemelerden üretilen beyzbol eldivenleri dış etkenlere karşı dirençli bir yapıya sahiptir. Dayanıklı olmasına rağmen oldukça hafif ağırlığa sahip olan modeller oyuncuların ellerini konforlu şekilde kullanabilmeleri için idealdir. Kişisel bir ürün olan eldivenlerin ebatları ve bedenleri birbirinden farklıdır. Avuç için bölümünde darbenin şiddetini azaltmak için sünger yapılı yükseltiler kullanılır. Ayarlanabilir özelliğe sahip olan modelleri elinizin ve bileğinizin ölçüsüne bağlı olarak sıkı veya gevşek şekilde kullanabilirsiniz. Oyun sırasında pratik şekilde hareket edebilmek için elinizin ölçüsüne tam olarak hitap eden ürünleri tercih etmek oldukça önemlidir. Gereğinde fazla büyük veya dar eldivenler topu tutma performansınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Beyzbol eldivenleri tasarım ve renk açısından farklılıkları sahiptir. Kahverengi, siyah, pembe, mavi, kırmızı gibi renkler kullanıcıların sıklıkla tercih ettikleri arasında yer alır. Bilek ve el bölgesinin yaralanmasını ve hasar görmesini yüksek oranda engelleyen ürünler son teknoloji kullanılarak geliştirilir. Desen açısından da zengin çeşitlilik ile sunulan modellerin beyzbol oyununun simge ekipmanları arasında yer alır.

Günlük Kullanıma Uygun Beyzbol Şapkası Modelleri

Günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan beyzbol şapkaları açık alanda oynanan beyzbol sırasında sporculara büyük oranda rahatlık sağlar. Parlak güneş altında icra edilen spor sırasında başı ve gözleri güneş ışınlarından korumak için beyzbol şapkası kullanılır. Dinamik şekilde oynanan beyzbol için görüş açısının doğru şekilde ayarlandığı ve başı güvenli şekilde koruyan bir şapka kullanmak oldukça önemlidir. Yüksek hızda fırlatılan topu görebilmek ve koşu sırasında rahatsızlık hissetmemek için beyzbol şapkalarını tercih edebilirsiniz. Beyaz renkli bir top ile oynanan beyzbol sırasında özellikle güneşli havalarda iyi bir görüş açısı yakalamak için şapka kullanımı oyunculara büyük avantaj sağlar. Oyuncuların yanı sıra taraftarların ve beyzbol sporuna ilgi duyanların da sıkça tercih ettiği modeller uzun kasket alanına sahiptir. Baş bölgesine rahat şekilde oturan modeller özel dikişleri sayesinde hızlı koşularda bile başınızdan çıkmaz. Yumuşak dokuya sahip olan ürünler teri hızlı şekilde hapsettiği için oyuncuların öncelikli tercihleri arasında yer alır.

Ayarlanabilir tokalar kullanılarak üretilen beyzbol şapkası modellerini başınızın ölçüsüne göre sıkı veya gevşek şekilde kullanabilirsiniz. Beyzbol şapkaları yazlık ve kışlık olmak üzere iki farklı şekilde üretilir. Kışlık şapkalar oyuncuların üşümesi ve soğuk havadan etkilenmesi gibi durumların önüne geçer. Model seçiminde ölçülerinize tam uyan ürünleri tercih ederek doğru bir seçim yapabilirsiniz. Oldukça şık ve sportif bir görünüme sahip olan ürünler estetik duruşları sayesinde günlük hayatta kullanıma uygundur. Spor kıyafet kombinlerinin tamamlayıcı parçaları arasında yer alan beyzbol şapkaları ile tarzınızı bir üst basamağa taşıyabilirsiniz. Farklı renk ve desenlerde üretilen modeller kullanışlı özellikleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanır. Logolu, baskılı, yazılı ve desenli şekilde tasarlanan ürünlerden zevkinize hitap edenleri tercih edebilir, her açıdan keyifli bir kullanım elde edebilirsiniz.

Beyzbol Malzemelerinin Fiyatları Ne Kadar?

Beyzbol oyununun olmazsa olmazları arasında yer alan ekipmanlar özelliklerinin farklı olması nedeniyle geniş aralıkta fiyat seçeneklerine sahiptir. Beyzbol malzemelerinin fiyatları marka, model, tasarım, fonksiyonel özellik ve üretim materyali gibi durumlara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Beyzbol malzemeleri Voit, Wilson, Altis, Delta, Hattrick, Avessa, Sportive, Triathlon gibi markalar tarafından üretilir. Yüksek kaliteleri ile dikkat çeken ürünler uzun süreli kullanım için elverişlidir. Beyzbol malzemelerinin üretiminde kullanılan malzemeler fiyatların belirlenmesi konusunda önemli rol oynar. Örneğin beyzbol sopası fiyatları üretildiği ağacın türüne ve özelliklerine göre belirlenir. Beyzbol oynarken oyuncuların performansını yüksek oranda etkileyen ekipmanlar şık tarzlarıyla dikkat çeker. Ekipmanların yanı sıra kullanılan kıyafetler de diğer sporlara kıyasla oldukça farklı özelliklere sahiptir. Profesyonel ve amatör sporcular ekipmanlarının tam olmasına oldukça fazla özen gösterir. Özellikle top, sopa ve eldiven seçimi oyundaki manevralarınızı yüksek oranda etkileyebilir. Beyzbol eldiven fiyatları farklı aralıklarda sunulur. Kategori içinde yer alan beyzbol malzemelerini inceleyerek size uygun ekipmanları satın alabilirsiniz. Modellerin fiyatlarına ve özelliklerine dikkat ederek hem kullanım alanınıza uygun hem de bütçenize hitap edenleri kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Markaların beyzbol oyunu için özel olarak ürettiği malzemeler ile keyifli oyun seansları geçirebilir, baştan aşağı tüm ekipmanlarınızı tamamlayabilirsiniz. Ürünlerin teknik detaylarına ve sunduğu avantajlara dikkat ederek kullanışlı modelleri gönül rahatlığı ile sipariş edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Beyzbol Malzemeleri

523 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 523 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?