Bakım Aletleri

Bisikletlerin rutin bakım işlemleri için geliştirilen mekanik ekipmanlar, fonksiyonel kullanım özelliklerinin yanı sıra; kendi imkanlarınız ile onarım ve tadilat yapabilmenize de olanak tanıyor. Bisikleti hayatında aktif olarak kullanan kişilerin yanlarında alet çantası bulundurması, olası problemlerin kısa sürede çözüme kavuşturulmasını sağlıyor. Üstelik temel mekanik el becerisi ve doğru ekipmanlar ile bisikletin hemen hemen tüm parçalarının montajı ve onarımı da gerçekleştirilebiliyor. Zincir ayarlama aparatı, alyans setleri, mil akort anahtarı, ruble sökme aletleri, balata levyesi ve çok yönlü tornavida gibi fonksiyonel araçlar sayesinde, bisikletinizin ara parçalarını söküp yeniden takabilmek ve genel bakımlarını gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Bisiklet Bakım Aleti Fiyatları

Bisikletin türüne, teknik özelliklerine ve mekanik sistemine göre dizayn edilen farklı bakım araçları ile istenen parçanın değiştirilmesi veya tamir edilmesi sağlanabiliyor. Bisikletin farklı mekanizmalarını onarabilmek amacıyla spesifik kullanım olanağı sunan özel araç ve aksesuarlar bulunuyor. Örneğin; kaset setleri sökebilmek için, ruble tutma anahtarı, iç lastik değiştirmek için plastik levye, fren sistemi tadilatı için lokma ve alyan anahtarları gerekiyor. Farklı ekipmanların fonksiyonu dışında kullanılması, bağlantı noktaları ve somun gibi parçalara ciddi zararlar verebiliyor. Bu nedenle, doğru ekipman kullanımı büyük önem arz ediyor. Bisiklet bakım aleti fiyatları ise; ürünün markasına, türüne, kalitesine ve spesifik kullanım özelliklerine göre farklılık gösteriyor.

Bisikletin sağlam bir şekilde sabitlenmesi, bakım ve onarım çalışmaları için büyük önem arz ediyor. Sabit bir alana, duvara ya da zemine monte edilebilen bisiklet tamir stantları, bisikleti iki teker üzerinde tutarak işinizi hafifletiyor. Bisiklet bakım stantları portatif ve monteli olmak üzere ikiye ayrılıyor. Sabit stant aparatını garaj içine, bahçeye veya boş bir odaya monte ederek, bisikleti kadro üzerinden stabil ve güvenli bir pozisyona getirebilmek mümkün oluyor. Portatif ayaklı stant modelleri ise, ön ya da arka teker somunlarına bağlanarak bisikleti tutuyor. Aktarma organları, vites grubu, tekerlek, aynakol ve fren sistemi gibi bisikletin iki teker üzerinde onarılmasının gerekli olduğu durumlarda, lastikleri serbest bırakan stantlar da kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor.

Pedallardan alınan gücü arka tekere aktarmak için gerekli olan zincirlerin periyodik aralıklarla temizlenip yağlanması gerekiyor. Özellikle kum, su, toz ve çamur gibi metalik parçalar üzerinde tıkanmaya ve performans kayıplarına neden olabilecek ortamlarda bisiklet kullanıyorsanız, bakım ihtiyacı daha büyük bir önem kazanıyor. Zincir temizleme araçları, özel sıvı ve yağlar halkalı metal parçaların temizlenmesi için tercih ediliyor. İki zincir arasına yerleştirilen çift yönlü fırçalar ile metal yüzeyler kolaylıkla kirden arındırılıyor. Ayrıca, zincir mengene araçları ile esneyen ya da kopan zincir parçaları kısa sürede onarılabiliyor. Zincir dışında aynakol, kaset set, orta göbek ve aktarma organlarını birbirinden ayırmak için özel olarak dizayn edilen göbek anahtarları, dişli anahtarlar ve alyan takımları da bulunuyor.

Çok amaçlı anahtar takımları, bisikletin iç ve dış onarımında sıklıkla tercih edilen ekipmanların başında yer alıyor. Altıgen, mikro ve köşeli gibi özel ağızlı vidaları söküp takmak, fonksiyonel anahtar setleri ile çok daha kolay oluyor. Torx anahtarlar ise, ince ayar ile sıkılmış dişli cıvataların monte ve söküm işlemlerinde kullanılıyor. Özellikle tur ve dağ bisikletlerinde bulunan disk fren mekanizmasının rotor parçaları, torx ve dişli cıvata ile sabitleniyor. Torx anahtarları, fren diskinin pratik ve hızlı bir şekilde açılmasına olanak tanıyor. Farklı milimetrik ölçülere sahip akort anahtarları ise, jant üzerine takılan mil çubuklarının sabitlenmesi ve gerekli durumlarda mil ayarının gerçekleştirilebilmesini sağlıyor. Uluslararası standartlara sahip bisiklet bakım aletleri ile istediğiniz işlemin üstesinden gelmeniz mümkün oluyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bisiklet Bakım Aletleri

2173 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 38 / 2173 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?