Günde en az iki defa diş fırçalamanın ağız ve diş sağlığı için ne denli önemli ve gerekli olduğu artık herkes tarafından bilinmektedir. Ağızda gün içinde biriken yiyecek artıklarını ve zararlı bakterileri temizlemek ancak düzenli diş fırçalama ile mümkündür. Ağız ve diş bakımı aksatıldığı takdirde biriken artıklar plak ve tartar oluşumuna yol açmakta ve telafisi zor problemler doğurmaktadır. Diş çürükleri, diş eti hastalıkları ve benzer sorunların önüne geçmek adına size en uygun diş fırçası modeli tercihini Hepsiburada.com tarafından sunulan Colgate Diş Fırçası fiyatları ve çeşitlerini inceleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

Diş Fırçası Seçimi Neden Önemlidir?

Her çeşit diş fırçası ve macunu ile kapsamlı bir bakım yapmak mümkün değildir. 1900'lü yılların ilk yarısında ortaya çıkan ilk plastik diş fırçasından bu yana piyasaya pek çok diş fırçası modeli sürülmüş ve diş fırçalarken alınan verim giderek artırılmıştır. Teknolojik yeniliklerin de üretime dahil olması ile birlikte sizin için en doğru diş fırçasını seçmek oldukça önem kazanmıştır.

Sağlığınız için en doğru diş fırçası çeşitleri, yalnızca dişlere değil ağız içinde ulaşılması zor tüm noktalara temas eden ve etki gösteren modellerdir. Ağız sağlığınızı tehdit eden plak ve tartar problemlerinin önüne geçmek için dişlere ek olarak yanak, dil ve diş etlerinde de tam kapsamlı bir bakım yapılması çok önemlidir. Colgate diş fırçası çeşitleri gülümseme için özel olarak tasarlanmış, ağız içinde 360 derecelik bir etki göstererek maksimum bakım ve temizlik yapan ürünlerdir. 

Diş Fırçası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diş fırçası seçimi yaparken öncelikle boyuta dikkat etmekte fayda vardır. Çok kısa ya da küçük başlı bir diş fırçası ağzınızın her noktasına ulaşamayacağı gibi, büyük başlı bir diş fırçası da size kullanımda zorluk yaratabilir. Elektrikli ya da oynar başlıklı bir diş fırçası tercih ettiğiniz takdirde üç boyutlu bir hareket rutini oluşturabilir ve ulaşamadığınız yerlerin temizliğini de daha kolaylıkla yapabilirsiniz.

Manuel fırçalar arasından seçim yaparken ise fırça kıllarının yapısına dikkat edilmelidir. Çok sert yapıda kıllara sahip diş fırçaları zaman içinde diş minesine zarar verebilir ya da diş etlerini tahriş edebilir. Özel bir diş ya da diş eti probleminiz yoksa ekstra yumuşak kıllı diş fırçaları da yeterli etkiyi göstermeyebilir. Diş fırçası seçerken bir uzman tavsiyesine henüz başvurmadıysanız ve teşhis edilmiş bir probleminiz yoksa orta yumuşaklıkta ve yuvarlak kesimli kıllara sahip bir diş fırçasını tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. 

Diş Fırçası Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Size en uygun diş fırçasını bulduktan sonra onu rutin ve doğru bir şekilde kullanmak ve saklamak gerekmektedir. Diş fırçaları direkt olarak ağzınızla temas ettiği için tamamen temizlenmesi ve hijyenik koşullarda saklanması da büyük önem taşımaktadır. Dişinizi fırçaladıktan sonra fırçanızı bol su altında yıkayarak dik bir şekilde ve kılları bir yere temas etmeyecek halde kurutmanız gerekmektedir. Diş fırçalarının 3 ayda bir değiştirilmesi de temizliği açısından oldukça önemlidir.

Colgate Diş Fırçalarının Özellikleri Nelerdir?

Colgate diş fırçası fiyatları ve çeşitleri, çeşitli ihtiyaçlar doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Diş yapısı sebebi ile arayüz çürükleri ile mücadele edenler için özel olarak geliştirilmiş arayüz fırçaları, beyazlatıcı etki yaratan özel kıllı diş fırçaları ve hassas diş etleri için tasarlanmış yapıda fırça çeşitleri arasından size en uygun olanını seçebilirsiniz. Colgate diş fırçalarının tümünün sahip olduğu özellikler şu şekilde sıralanabilir;

  • Diş macununun maksimum verim gösterebilmesi için onu tutan kıllara sahiptir. Yüzey lekeleri ile mücadele etmekte oldukça etkilidir.
  • Kötü bir ağız kokusu oluşmasına sebep olan bakteri plaklarını yok eder.
  • Arayüz fırça kılları sayesinde diş aralarının temizliğini yapar ve arayüz çürüklerini önler. 
  • Dil ve yanak temizleyici özelliği ile ağız içinde tam bir bakım gerçekleştirir.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Colgate Diş Fırçası Fiyatları

341 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Sağlık / Kişisel Bakım
Ağız Bakım Ürünleri
Ağız Bakım Ürünleri
Diş Fırçaları
Diş Fırçaları
Manuel Diş Fırçası
Elektrikli Diş Fırçası
Yedek Başlık
Fırça Kabı
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Hepsiburada Limiti
Toplam 48 / 341 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?