Dolma kalem ve tükenmez kalemle yazılan belgelerde çeşitli yanlışları silmek için kullanılan daksiller, önemli kırtasiye gereçlerinden biri oluyor. Kişisel kullanımı ile birlikte özellikle ofislerde ve resmi kurumlarda büyük önem taşıyan daksiller, hatalı yazının üzerini beyaz bir şeritle kapatma işlemine dayanıyor. Küçük yanlışları silme imkanı verdiği için belgenin yeniden yazılma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor ve birçok iş yerinde zamandan ve emekten tasarruf etmeye imkan veriyor. Günümüzde elektronik belgeler yaygınlaştığı için kullanımı bir miktar azalan daksil & şerit düzelticiler, değişen modelleri ile farklı ürün çeşitleri olarak karşınıza çıkıyor.

Daksil çeşitleri arasında klasik kullanımı ile tanınan sıvı daksiller öne çıkıyor. Sıvı daksiller, su bazlı sıvı örtücü olarak tanınıyor ve kapağında yer alan küçük fırçası ile kullanılıyor. Fırçası aracılığı ile yanlış kısımlara sürülerek hatayı kapatan ürünler, kurumak için belli bir zamana ihtiyaç duyuluyor. Kuruma sorunu ile şerit düzelticilerden ayrılan sıvı daksil çeşitleri arasında hızlı kuruyan ve akışkan yapısı ile topaklanma olmadan yanlışları kapatmaya imkan veren ürünler de bulunabiliyor. Özellikle ince bir katmanda dahi kapatıcılık sağlayan ve faks kâğıtlarında bile ideal bir kullanım sunan ürünleri inceleyebilirsiniz. 20 ml’lik küçük şişelerde satılan sıvı daksiller arasında kuruma tehlikesi olmadan uzun süre kullanabileceğiniz ürünlere erişebilirsiniz.

Sıvı daksil çeşitlerinin yanında daha kolay ve hızlı bir kullanım sunan şerit düzelticiler de ürünler arasında yerini alıyor. Standart daksiller ile aynı kullanım prensibine sahip olan fakat biçim olarak farklılık gösteren ürünler, şerit makinesi ve içinde şerit biçimindeki silici bant ile kullanılıyor. Hatalı bölümlerin üzerine çekerek kolayca kullanabileceğiniz şerit düzelticiler, "doldurulabilir" ve "tek kullanımlık" yapıları ile değişiyor. Doldurulabilir düzelticilere yedek bant takılarak tekrar kullanılabiliyor. Yedek şerit takılmayan ürünler ise tek seferlik kullanılan ürün olarak tercih edilebiliyor. Yedek silici bant takılmayan düzelticilerin bant kapasitesini inceleyerek uzun dönem kullanıma elverişli ürünleri bulabilirsiniz. Modelleri ile birlikte şerit düzelticilerin kullanım özelliklerinin de değiştiği görülüyor. Şerit silicilerde her kâğıt tipine uygun kullanım sunan ürünlerin bulunduğu dikkat çekiyor. Normal kâğıt tiplerinden fotoğraf kâğıtlarına kadar her türlü kâğıtta kusursuz bir kapatıcılık sağlayan ürünler, düzgün bir biçimde sürülebildiği için görünüm açısından da belgeleri bozmuyor. Üzerine her türlü kalemle yazmaya imkân veren özelliği de bulunan ürünler, genellikle kokusuz formda oluyor.

Şerit silici çeşitleri dışında sıvı düzeltme kalemleri de ürünler arasında bulunuyor. Kalem biçiminde tasarıma sahip olan kalem düzelticiler, üç kısımda normal kalemle yazar gibi hatalı yerleri silmeyi sağlıyor ve sıkılabilir gövdesi ile de değişiklik gösteriyor. Fırçalı sıvı daksillerin kalem şeklinde karşınıza çıkan çeşitleri, kolay kullanımı ve kolay muhafaza edilme özelliği ile tercih ediliyor. Kalem silicilerde kalem uçlarının kalınlığı ise genellikle "1.0" oluyor ve ince uçlu ürünler, daha titiz bir kullanım sunduğu için daha fazla tercih ediliyor. Aynı zamanda kalem çeşitlerinde sıvı akışını kontrol edebilen ürünler de yer alıyor ve daha güvenli kullanımı ile beklenmedik hataların önüne geçmeyi sağlıyor.

Farklı tasarımlara sahip olmasına rağmen kullanım amaçları aynı olan daksil & şerit düzelticiler, tek ürün olarak ve setler hâlinde bulunabiliyor. Sıvı daksiller, şerit düzelticiler ve silici kalemlerin set paketlerinde 10 ya da daha çok adet ürün bulunuyor. Kişisel kullanım için uygun olan tek kullanımlık pratik ürünlerin yanında çoklu setler ise daha çok ofis ya da okul gibi yoğun kullanım gerektiren alanlarda ideal bir seçim oluyor.

Daksil & Şerit Düzelticiler

106 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bic
  2. Faber-Castell
  3. Noki
  4. Tipp-Ex
  5. Globox
  6. Bigpoint
  7. MAS
  8. UHU
  9. Kraf
  10. Temat
  11. Tombow
  12. Gıpta
  13. Magnetoplan
  14. Pritt
  15. Uni-Ball
  16. Edding
  17. Mikro
  18. Tesa
  19. 3A
  20. Adel
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/15547/80149005
BAŞA DÖN