Spor yapmak herkes için bir ihtiyaçtır. Takım sporları ise tüm dünyada yaygın olarak yapılan spor türlerindendir. Tüm spor çeşitlerinde ve takım oyunlarında kullanılan spor materyallerinin de bazı standartları bulunmaktadır. Bu standartları yakalamanın en kolay yolu, profesyonel spor malzemeleri üreten markaları tercih etmek olacaktır. Delta voleybol topları, uygun ağırlık ve ölçülerde üretilerek kolay kullanım sağlamaktadır.

Delta Voleybol Topu

Tüm takım oyunlarında olduğu gibi voleybol alanında da kesinleşmiş bazı kurallar ve oyuncuların kaliteli bir oyun sergilemesi için düşünülmüş bir takım standartlar bulunmaktadır. Bu standartlar oyuncuların rahat hareket etmesi, güvenliği ve ataklığı açısından oldukça önemlidir. Kullandıkları voleybol topunun ağırlığı oyuncuların sergilediği oyunu büyük ölçüde etkilemektedir. Belirlenen limitlerin üzerinde üretilen ağır voleybol topları sporcuların sakatlanmasına ya da başarısız bir oyun sergilemesine sebep olabilmektedir. Bu durum sporcular açısından olumsuz sonuçlar doğuracağından, kesinlikle riske atılmaması gereken bir konudur. Ağırlık bakımından standardın altında üretilen voleybol topları ise beklentileri karşılayamamaktadır. Beklenen performansı sağlayamayan voleybol topları, sporcuların çok daha fazla efor sarf etmesine ve istenilen performansı elde edememesine sebep olmaktadır.

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından belirlenen bu ölçü ve ağırlık koşulları, tüm profesyonel spor müsabakalarını kapsayan bir karara bağlanmıştır. Bu karar tüm voleybol maçlarında kullanılan topların kalitesi, ağırlığı ve ölçüleri tek bir düzeyde tutulmuştur. Verilen karar tüm voleybol maçlarında şartlarda eşitlik sağlamıştır.

Verilen karara göre tüm voleybol topları benzer maddelerden üretilmelidir. Voleybol toplarının içerisinde lastik veya benzeri bir maddeden üretilen bir kese bulunmalıdır. Bu kese, voleybol topuna küre şeklini vermek üzere tasarlanmış olmalıdır. Topun dış yüzeyi küresel yapıyı bozmayacak şekilde, esnek deri ya da sentetik deriden üretilebilir. Top rengi için belirtilen bir standart olmamakla birlikte, bütünlüğü bozmayacak şekilde açık renklerden üretilmiş olması önerilmektedir.

Voleybol toplarının ağırlığı ise 260 – 280 gr düzeyinde tutulmalıdır. Bu, tüm voleybol maçlarının verimli ilerlemesi için yeterli bir ağırlık ölçütüdür. Topun çevresinin ise 65 – 67 cm arası olması ideal ölçüdür.

Belirtilen tüm standartlara uygun olarak üretilen Delta voleybol topları, kapalı spor salonları ve profesyonel voleybol maçlarında kullanılmak üzere üretilmiştir. Malzeme kalitesi, en zorlu zeminlerde ve dış kullanıma uygun şekilde belirlenmiştir. Özellikle dış alanlarda malzeme kalitesi ve ürün dayanıklılığı önemli farklar yaratmaktadır. Kolay yıpranmayan, su ve çamur ve taşlı yüzeylerden etkilenmeyen voleybol topları, yüksek kalitesi ile fark yaratmaktadır.

Delta Voleybol Topu Fiyatları

Tüm spor materyalleri fiyat ve özellik bakımından bazı farklılıklar göstermektedir. Aradığınız her özelliğe ve kullanım alanına uygun seçenekleri bulabileceğiniz Delta voleybol topları, her bütçeye uygun seçenekler sunmaktadır. Size en uygun voleybol topu çeşidini bulmak için ürün özellikleri bölümünü inceleyebilir, bu özelliklere göre sunulan avantajlı fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Yeni başlayanlar için üretilen nispeten daha küçük ve hafif voleybol topu seçenekleri de bulunmaktadır. Bu ürünler, henüz profesyonel olmayan sporcular ve spor alışkanlığını kazanmak isteyen amatör adaylar için uygundur.

Kapalı spor salonlarında ya da voleybol sahalarından daha küçük alanlarda kullanılmak üzere üretilen voleybol topları profesyonel ürünlere göre daha küçük boyutta, yumuşak ve daha hafif olarak üretilmektedir. Bu ürünler, kullanılacak alanın küçük olmasından dolayı herhangi bir zorluk yaratmayacak ve amatör sporcular için kolaylık sağlayacaktır.

Aynı zamanda minik sporcular için üretilen küçük boy voleybol topları da bulunmaktadır. Bu toplar sayesinde küçükler spor alışkanlıklarını rahatlıkla kazanabilmektedir. Her yaşa uygun seçenekler bulabileceğiniz Delta voleybol topları sayesinde kullanıcı kitlesine en uygun ürün seçeneklerini bulabilirsiniz.

Delta Voleybol Topları

6 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Delta
  2. Mikasa
  3. Vertex
  4. Voit
  5. Molten
  6. Altis
  7. Avessa
  8. Selex
  9. Nike
  10. Slazenger
  11. Lescon
  12. Uhlsport
  13. Wilson
  14. Busso
  15. Hattrick
  16. Sportica
  17. Tryon
  18. Lotto
  19. Petra
  20. Runway
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Renk A-Z
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Delta
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19004/19023/delta
Başa dön