ARA
Loading interface...
Loading interface...
İnkılap Kitabevi
Dinlerin Başkenti Kudüs Eski Şehir - Talha Uğurluel

Dinlerin Başkenti Kudüs Eski Şehir - Talha Uğurluel

İnkılap Kitabevi
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510778
Dinlerin Başkenti Kudüs Eski Şehir - Talha Uğurluel

2018 yılı Kasım ayında İnkılap kitabevi tarafından basılan Dinlerin Başkenti Kudüs Eski Şehir kitabı sanat tarihi meraklılarını heyecanlandırıyor. Yazarın enfes üslubu ve harika anekdotları ile kaleme aldığı bu eserin, her köşesinden tarihi hatıralar fışkıran Kudüs’e giderken başvuru kitabınız olması hedefleniyor.

İslam’ın İlk Kıblesi; Kudüs

Sanat tarihçisi Talha Uğurluel tarafından kaleme alınan Dinlerin Başkenti Kudüs Eski Şehir kitabında, etkileyici fotoğraf kareleri ve harita üzerinden onlarca medeniyetin iç içe yaşadığı şehir olan Kudüs bilinen ve bilinmeyen yönleriyle anlatılıyor. Yazar, Dinlerin Başkenti kitabında tarihî Kudüs’te hem uydu görüntüleri hem de normal harita üzerinden adım adım tariflerle tarihin derin dehlizlerinde yol aldırıyor. Kitap, okuyucuların sanat tarihi çeşitliliği açısından dünyada bir numara olan Kudüs şehrine gitmeden sanki oradaymış gibi sokak sokak o toprakları hissetmelerini amaçlıyor.

Kitapta Kudüs'ün tarihini, görülmesi gereken yerleri ve de adı geçen yerlerin dinler tarihindeki karşılıklarını, yazarın sürükleyici anlatım üslubu ve harika anekdotları ile okuyabilirsiniz. Peygamberlerden krallara, âlimlerden komutanlara kadar birçok önemli kişinin yaşadığı dönemlerden oluşan kent tarihinin, sadece bir tarihçi gözü ile değil aynı zamanda sanat tarihi yönünden de yorumlanması okuyucuların beğenisini topluyor.

Etkileyici görseller ile süslenmiş kitabın konu aldığı şehir olan Kudüs, İlk Çağ'dan Orta Çağ'a, Yeni Çağ'dan Yakın Çağ'a kadar her dönemin dokusuna sahip, birçok peygambere ev sahipliği yapmasıyla ön plana çıkıyor. Uzun yıllardır gündemden düşmeyen bu şehir, insanların ilgisini çekmeye, merak konusu olmaya ve ziyaret edilmeye devam ediyor.

Tarihçi olan Talha Uğurluel, çeşitli radyo ve televizyon programları hazırlayıp sunuyor; tarih ve kutsal emanetler üzerine kitaplar yayınlamaya devam ediyor. Aynı zamanda tarihi mekânlarda gezi rehberliği yapan yazar, sanat tarihi üzerine akademik çalışmalarına da devam ediyor.BİR HAYALİM VARDI!

 

Sanat tarihi çeşitliliğinde dünyada 1 numaralı şehir…

Dinler tarihinde her köşesinden bir hatıra fışkıran şehir…

Onlarca medeniyetin iç içe, yan yana durduğu şehir…

Siyasi tarih denilince eline su dökülemeyen şehir…

Birçok peygambere ev sahipliği yapmış şehir…

İlkçağ’dan Ortaçağ’a, Yeniçağ’dan Yakınçağ’a, her dönemin dokusuna sahip şehir…

Peygamberlerden krallara, âlimlerden komutanlara nice önemli ismin kabrinin bulunduğu şehir…

İnsanlığın asırlardır paylaşamadığı şehir…

                                 

Hayalim buraya gitmeniz. Kendi başınıza. Elinizde bu kitap. Sokak sokak, kimsenin yardımı olmadan dolaşabilmeniz. Her dinin, her medeniyetin ortamına uğrayıp sanat ve yaşam farklılıklarını gözlemleyebilmeniz. ARTIK BU MÜMKÜN! Gidemeseniz bile evinizde, işinizde bu satırların arasına dalarak Kudüs’ü keşfedebilmeniz ARTIK ÇOK KOLAY!
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön