İnkılâp Kitabevi, kurulduğu 1927 yılından günümüze Cumhuriyet döneminin en köklü  yayınevi olarak din, tasavvuf, felsefe, kişisel gelişim, gezi gibi 40 değişik kategorideki kitaplarıyla yayın hayatına devam ediyor. 

İnkılâp Kitabevi

İnkılâp Kitabevi, kuruluşundan günümüze Cumhuriyet tarihinin en köklü ve bilinir yayınevi olarak faaliyet gösteriyor. Yayınevinin kurucusu olan Garbis Fikri'nin Cumhuriyet döneminin sahip olduğu çağdaş ve ilerici toplum anlayışına uygun olarak kurduğu yayınevi, aynı ruhla yayın hayatına devam ediyor. İnkılâp Kitabevi, 90 yılı aşan yayın serüveninde 20.000'den fazla kitabı yayımlama şansına erişmiş olmanın gururunu yaşıyor. Kurulduğu ilk günlerde eğitim ve kültür ile ilgili konularda hayata üstün katkılar sunan kitabevi, bugünse zamanın ruhuna uygun olarak gelişimini gerçekleştiriyor. Yayın sürecine uygun şekilde kurumsallaşan yayınevi, okuyucuların isteklerini daha iyi karşılamak adına üç farklı markayla ve birçok mağazasıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Bir Çınarın Dalları 

İnkılâp Kitabevi, öncü ve güçlü bir yayınevi olması nedeniyle çınar ağacını simgeleyen bir logo kullanıyor. Çağın ruhuna uygun şekilde gelişimini sağlamak isteyen yayınevi, farklı kategorilere ait kitapların yayımlanmasını gerçekleştiren 2 tescilli yayınevi markasını bünyesinde bulunduruyor. Gövdesinden ilham aldığı çınar ağacı logosuna bu iki taze kan ile güç katıyor. Gelişim ve değişim  sürecinde iki yeni marka ile okuyucuların gereksinimlerini daha güçlü ve daha gerçekçi biçimde karşılanması amaçlanıyor. 2008 yılında çınarın ilk dalı olan Mandolin Yayınları'nın kurulması ile dünya genelinde yaygınlaşan 0-18 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik kitaplar, bu marka altında yayımlanıyor. İnkılap Kitabevi bünyesinde 2010 yılında kurulan en yeni üye Sayfa6 yayınları ise daha çok genç kuşağın tercih ettiği fantastik türdeki kitaplar ile popüler kültüre ait dünya edebiyatı yapıtlarını yayımlıyor.

Kitapçılığın Değişen Yüzü

İnkılâp Kitabevi, kurulduğu 1927 yılından günümüze dek geçen sürede Fikri ailesi tarafından yönetiliyor. Ailenin 3. kuşaktan üyesi olan Arman Fikri, 1996 yılından bugüne kitabevinin yöneticisi konumunda bulunuyor. Kitabevi, 1999 yılına kadar ağırlıklı olarak büyük şehirlerde olmak üzere sadece sahaf anlayışı ile mağazacılık alanında faaliyet gösteriyordu. İnkılâp Kitabevi, son yıllarda kurucu felsefesi olan ilerici yaklaşımdan kopmadan modern mağazacılığa geçiş yaptığı gibi, internet ortamında yaptığı atılım ile yeniliği sonuna kadar kullanıyor. 

İnkılâp Kitabevi, geleneksel ve modern yüzünü harmanlayan anlayışı ile sadece kitap satışı gerçekleştirmiyor. Modern mağazacılığın gereği olarak müzik ve film alanlarında CD ve DVD satışları da gerçekleştiriyor. Bunlarla birlikte; hobi, oyun türleri gibi çağımızın olmazsa olmazı akıllı saatler, taşınabilir hafıza cihazları ve oyun konsolları gibi elektronik ürünler kategorisindeki ürünlerin satışını da gerçekleştiriyor. 

Sevdiğiniz Yazarın İmzası Bir Tık Uzakta

İnkılâp Kitabevi, tüm Türkiye'de daha çok insana kitabı sevdirmek, okuma alışkanlığını yükseltmek için ülkenin tanınan yazarları ile çalışıyor. Yayınevi, ülke genelinde gerçekleştirilen kitap fuarlarına katılarak bünyesinde yer alan yazarların okuyucuları ile buluşmasını da sağlıyor. İnkılâp Kitabevi, düzenlenen bu fuarlara katılım gösteremeyen ya da fırsat bulamayan okuyuculara ulaşabilmek için alternatif çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmalar ile artık sevilen yazarın imzalı kitaplarına sadece fuarlar aracılığıyla ulaşma zorunluluğu kalmıyor. Kitabevi, bünyesinde yer alan yazarların internet satışları için sınırlı sayıdaki yeni kitaplarını imzalıyor. İmzalı kitaplar ile okuyucular, sevdiği yazarlardan bir anıya sahip olma fırsatını yakalıyor. Yazarlar ise okuyucuları ile aralarındaki bağları güçlendiriyor. 

Okuyucu Dostu Kampanyalar

İnkılâp Kitabevi, internet satışları ve şube satışlarında okuyucuları düşünerek en uygun fiyatları uygulama anlayışıyla hareket ediyor. Dönemsel olarak uygulanan fırsat kampanyaları ile okurların beğenilen yazarların kitaplarına en uygun koşullarla sahip olması amaçlanıyor. İnkılâp Kitabevi, okuyucuları için fiyat kampanyalarının dışında da faaliyetlerde bulunuyor. Türkiye'nin pek çok şehrinde bulunan İnkılâp Kitabevi şubelerinde oluşturulan etkinlik günleri ve özel günlerle yazarların okuyucular ile İnkılâp Kitabevi'nin samimi ve sıcak ortamında buluşması sağlanıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...