Bebeklerin güvenliğini sağlayan araçların başında oto koltuğu gelir. Oto koltuğu, bebeklerin araç içerisinde seyahat ederken sabit bir şekilde oturmasını, herhangi bir sarsıntıdan önemli derecede etkilenmemesini ve kaza meydana gelmesi durumunda sağlığını tehlikeye atacak bir hareketin etkisinde kalmamasını sağlar. Kısa süreli yolculuklar için bile oto koltuğu kullanımı hayati önem taşır. Disney oto koltuğu çeşitleri renkli tasarımlarıyla bebeklerinizin ilgisini çekeceği gibi güvenliklerini de önemli düzeyde sağlar.

Yüksek Güvenlik Önlemleri ile Bebekler Güvende

Kazalarda hayatını kaybeden ya da yaralanan insanların önemli bir kısmını 0-14 yaş aralığındaki çocukların oluşturduğu belirlendikten sonra oto koltuğu kullanımının önemi daha da kavranmıştır. Birçok ülkede kullanımı zorunlu hâle getirilen oto koltuğu, yaralanmaların %80'ini önlemektedir. Disney oto koltuğu modelleri, oluşabilecek tüm problemler ve bunların yaratabileceği etkiler göz önüne alınarak üretilir. Kafa koruması sayesinde bebeklerin kafaları sabitlenir ve herhangi bir darbede kafanın zarar görmesi önlenir. Gövdenin görebileceği zararı engellemek için de yan koruma özelliği geliştirilmiştir. 3 nokta emniyet kemeri bebeklerin bir manevrada yerlerinden ayrılmasını engeller. Emniyet kemeri her bebeğin bedenine özel olarak ayarlanabilir. Kemer üzerinde bulunan koruyucu yapı bebeği rahatsız etmemenin yanında göğüs kafesinde oluşan basıncın dağıtılmasını sağlayan şok emici özelliktedir.

Bebeklere Konfor Sunan Çeşitli Özellikler

Bebeklerin uzun süre oturabileceği oto koltuklarının rahat olması da ayrıca önemlidir. Aksi takdirde bebekler oturmak istemeyebilirler ve yolculuk esnasında huzursuz olabilirler. Disney oto koltuklarında bebeklerin konforu düşünülmüştür. Kol dayama yerleri ile bebekler kollarını rahatça konumlandırabilirler. Baş ve boyun bölgelerinde oluşan yükü azaltan omuz yastığı sayesinde yolculukları ekstra konforlu hâle gelir. Oturdukları bölge destekli dolgu ile oldukça yumuşak ve rahattır. Arka kısımlarına denk gelen oto koltuğu bölümlerindeki sertlik uygun kumaş kullanımı ile giderilmiştir. Kumaşın doku açısından çocuklara rahatsızlık verebilecek herhangi bir özelliği yoktur. Sırt bölümü ayrılabilen oto koltuğu çeşitleri de farklı kullanıma olanak tanır. Disney oto koltuğu boyutları her çocuğa uygun olabilecek şekilde düzenlenmiştir. 

İlgi Çeken Canlı Tasarımlar ve Uzun Süreli Kullanım

Disney oto koltuğu modelleri bebeklerin ilgisini çekecek şekilde farklı görsellerle zenginleştirilir. Dış kumaşlarda çeşitli animasyon karakterler kullanılır ve canlı renkler tercih edilir. Böylece bebekler oto koltuklarını daha fazla sevebilir ve benimseyebilirler. Kumaşlar aynı zamanda yanmaz özelliktedir ve ısıya dayanabilir. Koltuk gövdesinden rahatlıkla çıkarılıp yıkanabilir, yani temizliği kolaydır. Yapıları sayesinde yırtılma, aşınma gibi çeşitli deformasyonlara karşı dayanıklıdır. Oto koltuğu gövdesi enjeksiyon yöntemi ile üretilir ve oldukça sağlamdır. Kullanılan aksesuarların da kalite sınıfına dikkat edilir. 36 kilograma kadar taşıma kapasitesi olan Disney oto koltukları kısa sürede atıl hâle gelmez ve uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir.

Disney oto koltukları ile kazanabilecekleriniz:

  • Bebeğiniz tüm yolculuğunuz boyunca güvende olur ve olası tehlikelerin şiddetli etkilerinden önemli oranda korunur.
  • Çocukların keyifle izlediği animasyon karakter tasarımları ile Disney oto koltukları bebeğinizin seveceği türdedir.
  • Kumaş seçimi, kullanışlı aksesuarlar ve çeşitli vücut destekleri sayesinde bebeğiniz konforu en üst düzeyde yaşar.
  • 36 kilograma yani ortalama 12 yaşa kadar olan taşıma kapasitesi ile uzun süre kullanma imkanınız vardır.

Disney Oto Koltuğu Fiyatları taşıma kapasitesi, kullanılan malzeme ve aksesuarların kalitesi, çift yastık gibi ek özelliklere bağlı olarak farklılık gösterir. Hepsi çocuk güvenliğini sağlama amacına hizmet ettiği için ek özellikler dikkate alınarak seçim yapılabilir. 

Bebeğiniz ile yola çıktığınız zamanlarda onun güvende ve rahat olduğundan emin olabilmek için Disney oto koltuğu modellerinden hemen birini belirleyebilir ve hızlıca sipariş oluşturabilirsiniz.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Disney Oto Koltuğu Fiyatları

36 ürün listeleniyor
BeSafe
Cybex
Maxi-Cosi
JOIE
Kraft
Chicco
Britax Römer
Disney
Nania
Comfymax
Marvel
Inglesina
Sevi Bebe
Kanz
Baby Plus
Renolux
Prego
Lionelo
Graco
Weichuang
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Taşıma Kapasitesi
Toplam 36 / 36 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?