Dizlikler

Spor aktiviteleri sırasında kullanılan voleybol dizlikleri, çeşitli model seçenekleriyle ön plana çıkar. Sporcular kendi beden yapılarına uygun olan dizlikleri tercih edebilir. Voleybol dizlikleri rahatlıkla takılıp çıkarılabilme özelliğine sahiptir. Maç ya da antrenman esnasında diz bölgesini korumak ve eklemlerinizin zarar görmesini engellemek adına voleybol dizlikleri kullanabilirsiniz. 

Voleybol Dizlik Modelleri

Özellikleri bakımından birbirinden ayrılan dizlik modelleri siyah, beyaz ve lacivert başta olmak üzere değişik renk seçeneklerine sahiptir. İsteğinize göre tek renkli ya da iki renkli modelleri seçebilirsiniz. Sürekli olarak yaptığınız maç ya da antrenmanlar için kullanışlı modelleri tercih edebilirsiniz. Pamuklu ve jelli voleybol dizlikleri uzun süreli kullanım için idealdir. Diz eklemini koruyan jel pedler, minderli yapısıyla oldukça sağlamdır. Diz eklemi için yüksek seviyede koruma sağlar. Ortası açık olan dizliklerin ise diz kapağı kısmı açıktır. Elastik yapısı sayesinde dokulara kompresyon yapan dizlikler, kasları güçlendirerek şişliği önlemeye yardımcı olur. Çocuk ve yetişkinlere özel olarak üretilen voleybol dizliklerinin hangi bedene uygun olduğuna dikkat etmek gerekir. Çocuk ve genç oyuncular için küçük boyutlu dizlikler uygun bir seçenektir. Yetişkinler ise orta ya da büyük boy koruyucu dizliklere yönelebilir. Dizliğin bol ya da sıkı olmaması önem taşır. Aşırı sıkan dizlikler hareket ederken rahatsızlık verebilir. Bol olanlar da spor esnasında aniden dizden yere düşebilir. Koruyucu dizliklerin sağlam ve esnek olmasının yanı sıra hava alması da önemlidir. Aşırı terlemeye karşı açık süngerli voleybol dizliklerini tercih edebilirsiniz. 

Voleybol Dizliği Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Voleybol dizliği kullanmak spor esnasında vücudumuzu korumamıza yardımcı olur. Beden güvenliğinin sağlanmasıyla kalıcı sakatlıkların önüne geçmek mümkündür. Zıplama ve yere inişlerin yoğun olduğu spor dalında hem saha sınırlarında hem saha dışarısında hızlı hareket etmek önem taşır. Karşı yönden gelen topları karşılamak için oyuncuların sıklıkla yere doğru hamle yapması gerekebilir. Topu karşılarken bazı pozisyonlarda dizden de destek almaya ihtiyaç duyulur. Dizi korumak adına dizlik kullanılması son derece gereklidir. Hem antrenman hem de maçlarda sporcuların düşme ihtimali çok yüksektir. Sert düşüşlerde diz ve eklemlerin zarar görmemesi açısından dizlik takılması gerekir. Koruyucu dizlikler voleybolun güvenli bir şekilde oynanmasına olanak sağlar. Farklı yaş grupları ve cinsiyete göre üretilen dizlik çeşitleri arasından ihtiyacınız doğrultusunda bir tercih yapabilirsiniz. 

  • Voleybol dizliklikleri spor esnasında meydana gelebilecek sakatlık riskini en az seviyeye indirir.
  • Diz bölgesinin etkili bir şekilde korunmasını sağlar.
  • Eklemlere binen yükün eşit düzeyde dağılmasıyla birlikte lif kopmalarına büyük ölçüde engel olur.
  • Sünger dokuları sayesinde düşmelerin daha yumuşak olmasına katkıda bulunur.
  • Gözenekli voleybol dizlikleri, teninizin hava almasını sağlayarak terlemeyi önlemeye yardımcı olur. 

Her Bütçeye Hitap Eden Voleybol Dizlikleri 

Değişik özelliklere sahip olan voleybol dizlikleri, fiyat bakımından her türlü bütçeye hitap eder. Dizliklerin sahip olduğu özellikler ve markaları fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Dizlik modelleri fiyat açısından ekonomik seviyelerdedir. Voleybola yeni başlayanlar ve voleybol sporu yapanlar için dizlik kullanımı son derece önemlidir. Dizlik satın alırken kaliteli ve uzun ömürlü modellere yönelmek gerekir. Pamuklu ve esnek dokuya sahip olan dizlikler uygun fiyat seçenekleriyle büyük beğeni toplar. Isı dağılımını sağlayan özel kanal sistemiyle terlemeyi önleyen modeller, klasik dizliklere göre yüksek fiyat aralıklarında satışa sunulur. Diz eklemi için maksimum koruma sağlayan voleybol dizliklerini ekonomik fiyatlarda satın alabilirsiniz. Çeşitli voleybol dizliği markaları tarafından satışa sunulan koruyucu dizlikler arasından beğendiğinizi tercih edebilirsiniz. Seçim yaparken bütçenizi ve dizliğin bedeninize uygun olup olmadığını göz önünde bulundurabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Voleybol Dizlikleri

160 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 160 ürün
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19004/19030