Ergonomi Ürünleri

Beyaz yakalı çalışanlar günde ortalama on saati masa başında geçirir. Bilhassa hareket alanının kısıtlı olduğu mekânlarda kullanılan mobilyaların rahatlığı çok büyük bir önem taşır. Özellikle bel ve boyun sağlığı açısından, muhakkak eklem bölgelerini destekleyen ürünleri seçmek gerekir.

Ortopedik Destek Ürünleri Nasıl Kullanılmalı?

Ofis mobilyaları insanı ve insan iskeletini merkeze alarak tasarlanır. Gün boyu aynı pozisyonda oturmak bedeni çeşitli sağlık sorunlarına karşı savunmasız bırakır. Bu sorunları minimuma indirmek için destek ürünlerini tercih etmek gerekir.

Örneğin çalışma sandalyesi seçimi yapılırken öncelikle bel destek bölümünün ve koltuk yüksekliğinin ayarlanabilir olmasına bakılır. Kolçakların, sırt yüksekliğinin ve sırt eğiminin de aynı şekilde kişiye özel ayarlanabilir seçenekleri bulunmalıdır. Yine de en sağlıklı sonuç ortopedik oturma minderi kullanımı ile gerçekleşir. Vücut ısısı ve beden ağırlığı ile kişiye göre özel şekil alan minder, oturma pozisyonunda gerekli destek ve konforu sunar. Sandalye seçiminde bacak boyuna göre oturma alanına bakılmalı, oturma pozisyonunda ayaklar muhakkak yere temas etmelidir. Ortopedik olarak tasarlanmış bir sandalye, rahatça oturmayı ve vücudun gün boyu mümkün olan en iyi konumda kalmasını sağlar. Tüm bu özelliklerin yanında en sağlıklı oturuş pozisyonunu yakalamak için bel boşluğunu dolduran destek yastığı da kullanılmalıdır. Bel destek ürünleri sayesinde ağrı yoğunluğunun şiddetli hissedildiği bölgeler desteklenerek duruş bozukluğunun sebep olduğu ağrı en aza iner. Ayrıca vücutta duruş bozukluğu sorunlarını engellemek adına yerle teması kolaylaştıran ayak destek ürünleri de tercih edilmelidir.

Seçilen sandalyenin karşısına rahatlık bakımından uygun bir masa konumlandırılmalıdır. Çalışma masasının ergonomisini özellikle ebat ve yükseklik ölçüleri belirler. Yumuşak köşe ve kenarların yanı sıra ürünün ham maddesi de kullanıcı rahatlığı açısından büyük önem kazanır. Kullanım kolaylığı adına çekmecelerin konumlanması ve ideal kol yüksekliğinin yakalanmış olması masa seçiminde ele alınması gereken önemli iki unsurdur. Ham maddesi masif ya da hafif ağaçlar olan masaların genelde ergonomik tatmin yüzdesi düşüktür. Bu ve benzeri ürün tercihlerinde vücut sağlığını gözetmek ve konforu yükseltmek adına mutlaka yan destek ürünleri de kullanılmalıdır. Örneğin bilek boşluğunu dolduran jelli mouse pad destek ürünleriyle bilek desteklenerek uzun süre kullanıma dayalı el, bilek ve omuz ağrılarının önüne geçilir. Vücudun doğal kıvrımlarına ve ihtiyaçlarına uyum sağlamak için tasarlanmış klavye destek ürünlerinin kullanımı sayesinde olası bir karpal tünel sendromunun yaşanması engellenir.

Ergonomik Ürünler Çalışma Performansını Nasıl Etkiler?

Uzmanlar günde on saat veya daha fazla oturarak masa başı iş ile ilgilenen kişilerin yüzde otuz beşinden fazlasının bir tür kas-iskelet sistemi rahatsızlığı geliştirme ihtimalinin bulunduğunu ve yanlış ürün kullanımının da bu riski artırabileceğini belirtmektedir. Ergonomik mobilyalar, sırt ve omurganın ihtiyaç duyduğu desteği omurgaya sunmaya olanak sağlar. Böylece çalışanlar gün içinde daha rahat bir şekilde oturabilir. Tüm günü desteksiz ve sert bir ofis mobilyası üzerinde geçirmekten çok daha verimli ve sağlıklı sonuçlar elde edilir.

Çalışma ortamında konfor en önemli başlıklardan biri olarak sıralanır. Verimli çalışmak, zamanı iyi ve kaliteli yönetmek ya da iç disiplinini yükseltmek gibi amaçları olan tüm çalışanların esas hedefi başarıya ulaşmaktır. Bu kişiler işlerini zamanında bitirerek bireysel yaşamlarına da zaman ayırmayı amaçlar. Bu denklemi en iyi şekilde sonuçlandırmak için birbirinden farklı çokça adım atılır. Bu adımlardan biri de konforlu bir çalışma alanını sağlamaktır. Destek ürünleri sayesinde bu ideal çalışma ortamını kolayca sağlayarak başarıya bir adım daha yaklaşılabilir.

Her gün kullanılan mobilyalar duruş, konfor seviyesi ve sağlık üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Çalışma günü mesai saatlerinde mümkün olduğu kadar rahat ve sağlıklı olmaya yardımcı olacak ergonomik tasarımlı destek ürünlerine yatırım yapmak için gerekli vakti ayırdığınızdan mutlaka emin olun.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ergonomik Ofis Mobilyaları

1644 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 1644 ürün
DSACategoryId/2147483643/15312/60000534