Bilgisayar kasalarının ana işlevi, donanım birimlerini bir arada tutmak ve bu birimlere gerekli soğutmayı sağlayarak kullanıcıya güvenli bir kullanım sunmaktır. İlk bakışta her ne kadar boş metal bir kutu gibi görünüyor olsa da bilgisayar kasaları deneyiminizi etkileyecek birçok özelliğe sahip oluyor. Kasanın boyut, kasada yer alan bağlantı girişleri ve soğutma sistemleri bu özelliklerin en önemlilerinden oluyor. Genellikle bilgisayar kasalarının boyutları arttıkça ve soğutma sistemleri güçlendikçe fiyatları da artıyor. Everest, ürettiği bilgisayar kasası modelleriyle kullanıcılara maksimum kaliteyi oldukça uygun fiyatlarla sunuyor.

Everest Bilgisayar Kasaları Herkese Hitap Ediyor

Masaüstü bilgisayar donanımları dizüstü bilgisayarlara oranla çok daha uygun fiyatlara satışa sunulduğundan yer sıkıntısı olmayan kullanıcıların birçoğu kendilerine bir masaüstü bilgisayar toplamak istiyor. Bilgisayar kasaları da toplanılan tüm donanımları bir arada tutuyor ve bunların soğutulmasını sağlıyor. Ayrıca neredeyse her bilgisayar kasasında standart bir güç kaynağı bulunuyor. Bilgisayar toplarken karar verilmesi gereken ilk husus kasanın boyutu oluyor. Satın alınan anakartın kasa ile uyumlu olması oldukça kritik bir öneme sahip oluyor. Bu sebepten bilgisayar kasası satın alırken anakart ve kasa uyumuna mutlaka dikkat gösterilmesi gerekiyor. Bilgisayar kasaları kendi içerisinde çeşitleniyor. Everest, ürettiği bilgisayar kasalarıyla her türlü kullanıcı talebine cevap veriyor.

  • Standart Kasa Modelleri: Her kullanıcı bilgisayarını oyun oynamak için toplamıyor. Oyuncular için üretilen kasa modellerinde renkli bir tasarım ve fazladan havalandırmalar bulunuyor. Günlük ve iş amaçlı bilgisayar kullanımı bu denli kompakt bir tasarıma ihtiyaç duymayacağından bu ihtiyaçlara yönelik en uygun model standart bilgisayar kasaları oluyor. Bu kasalarda genellikle aşırı tasarımdan kaçınılıyor ve tasarımda sadeliğin getirdiği şıklık hakim oluyor. Genellikle arka panelde bulunan bir adet fan ile soğutma işlemi gerçekleştiriliyor ve fiyatları diğer modellere oranla daha uygun oluyor.
  • Oyuncu Kasaları: Oyuncu kasalarının genel tasarımı itibariyle ikiye ayrılıyor. Bazı modeller sert ve gösterişli tasarımlara sahipken bazı modeller ise oldukça yumuşak hatlara ve stil sahibi bir tasarıma sahip oluyor. Oyuncu kasalarının tasarımları genellikle LED aydınlatmalar ile süsleniyor. LED aydınlatmalar hem kasa içinde hem de kasa dışında bulunabiliyor. Modelden modele değişiklik göstermekle birlikte oyuncu kasalarında genellikle soğutma amaçlı birden fazla fan bulunuyor. Dahili güç kaynakları ise diğer modellere oranla daha yüksek kapasiteye sahip oluyor.
  • Slim Kasa Modelleri: Slim kasa modelleri özellikle çalışma ortamları için üretiliyor ve ofis ortamında çalışan ya da evinde yer sıkıntısı bulunan kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Slim kasalar ergonomik ve etkili bir görünüme sahip oluyor. Slim kasalar boyut olarak küçük olan anakartlarını destekliyor.
  • Mini Kasa Modelleri: Mini kasalar slim kasalardan da daha küçük boyutlara sahip oluyor. Tasarımları sayesinde hem yatay hem de dikey olarak kullanılabiliyor. Küçük boyutu sayesinde bavul içerisinde rahatlıkla seyahate uygun bir hale getirilebiliyor. Mini kasalar,MINI – ITX anakart modellerini destekliyor.
  • Kübik Kasa Modelleri: Son dönemlerde popülerleşen kübik kasalar, oyun odaklı bilgisayarlar için adeta ideal bir kasa oluyor. Küp yapıları sayesinde minimal boyutlara sahip olan bu kasalar, mini kasaların aksine güçlü donanımları içerisinde barındırabilecek bir yapıya sahip oluyor. Bunun sebebi ürünün yüksekliğinin düşük, genişliğinin ise yüksek ölçülerde tutulması oluyor. Kübik kasalar, tasarımları itibarıyla tüm kabloları düzenli olarak bir arada tutuyor. Levhalarında kullanılan ızgaralı yapı kasa içinin etkili bir şekilde soğutulmasını sağlıyor. Yeterli olmadığı durumlarda ise bu levhalara dıştan fan takılabiliyor. Ayrıca kübik kasalar sıvı soğutma boruları için dizayn edilen giriş ve çıkış kanalları da bulunuyor. 

Everest Etkili Tasarımları Uygun Fiyat Seçenekleri ile Buluşturuyor

Söz konusu oyun donanımları ve ekipmanları olduğunda fiyatlar bir hayli artıyor. Bu artışın sebebi ürünlerde kullanılan teknoloji ve ürünlerin detaylı tasarımı oluyor. Everest, oldukça şık görünümlü oyuncu kasalarını uygun fiyat seçenekleriyle kullanıcılara sunuyor. Farklı tasarımlar ile dizayn edilen kasalarda bulunan birden fazla fan ile sistemlerinizi etkili bir şekilde soğutabilir, yan paneli saydam olan ve kasa içerisinde LED ışık barındıran modeller ile sisteminizi adeta bir sanat eseriymiş gibi sergileyebilirsiniz. Sizler de en şık ve en kaliteli oyuncu kasalarına sahip olmak isterseniz Everest bilgisayar kasalarını tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Everest Bilgisayar Kasası Fiyatları

İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Power Supply
Toplam 23 / 23 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/1013/everest