Bilgisayar kasalarının ana işlevi, donanım birimlerini bir arada tutmak ve bu birimlere gerekli soğutmayı sağlayarak kullanıcıya güvenli bir kullanım sunmaktır. İlk bakışta her ne kadar boş metal bir kutu gibi görünüyor olsa da bilgisayar kasaları deneyiminizi etkileyecek birçok özelliğe sahip oluyor. Kasanın boyut, kasada yer alan bağlantı girişleri ve soğutma sistemleri bu özelliklerin en önemlilerinden oluyor. Genellikle bilgisayar kasalarının boyutları arttıkça ve soğutma sistemleri güçlendikçe fiyatları da artıyor. Everest, ürettiği bilgisayar kasası modelleriyle kullanıcılara maksimum kaliteyi oldukça uygun fiyatlarla sunuyor.

Everest Bilgisayar Kasaları Herkese Hitap Ediyor

Masaüstü bilgisayar donanımları dizüstü bilgisayarlara oranla çok daha uygun fiyatlara satışa sunulduğundan yer sıkıntısı olmayan kullanıcıların birçoğu kendilerine bir masaüstü bilgisayar toplamak istiyor. Bilgisayar kasaları da toplanılan tüm donanımları bir arada tutuyor ve bunların soğutulmasını sağlıyor. Ayrıca neredeyse her bilgisayar kasasında standart bir güç kaynağı bulunuyor. Bilgisayar toplarken karar verilmesi gereken ilk husus kasanın boyutu oluyor. Satın alınan anakartın kasa ile uyumlu olması oldukça kritik bir öneme sahip oluyor. Bu sebepten bilgisayar kasası satın alırken anakart ve kasa uyumuna mutlaka dikkat gösterilmesi gerekiyor. Bilgisayar kasaları kendi içerisinde çeşitleniyor. Everest, ürettiği bilgisayar kasalarıyla her türlü kullanıcı talebine cevap veriyor.

 • Standart Kasa Modelleri: Her kullanıcı bilgisayarını oyun oynamak için toplamıyor. Oyuncular için üretilen kasa modellerinde renkli bir tasarım ve fazladan havalandırmalar bulunuyor. Günlük ve iş amaçlı bilgisayar kullanımı bu denli kompakt bir tasarıma ihtiyaç duymayacağından bu ihtiyaçlara yönelik en uygun model standart bilgisayar kasaları oluyor. Bu kasalarda genellikle aşırı tasarımdan kaçınılıyor ve tasarımda sadeliğin getirdiği şıklık hakim oluyor. Genellikle arka panelde bulunan bir adet fan ile soğutma işlemi gerçekleştiriliyor ve fiyatları diğer modellere oranla daha uygun oluyor.
 • Oyuncu Kasaları: Oyuncu kasalarının genel tasarımı itibariyle ikiye ayrılıyor. Bazı modeller sert ve gösterişli tasarımlara sahipken bazı modeller ise oldukça yumuşak hatlara ve stil sahibi bir tasarıma sahip oluyor. Oyuncu kasalarının tasarımları genellikle LED aydınlatmalar ile süsleniyor. LED aydınlatmalar hem kasa içinde hem de kasa dışında bulunabiliyor. Modelden modele değişiklik göstermekle birlikte oyuncu kasalarında genellikle soğutma amaçlı birden fazla fan bulunuyor. Dahili güç kaynakları ise diğer modellere oranla daha yüksek kapasiteye sahip oluyor.
 • Slim Kasa Modelleri: Slim kasa modelleri özellikle çalışma ortamları için üretiliyor ve ofis ortamında çalışan ya da evinde yer sıkıntısı bulunan kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Slim kasalar ergonomik ve etkili bir görünüme sahip oluyor. Slim kasalar boyut olarak küçük olan anakartlarını destekliyor.
 • Mini Kasa Modelleri: Mini kasalar slim kasalardan da daha küçük boyutlara sahip oluyor. Tasarımları sayesinde hem yatay hem de dikey olarak kullanılabiliyor. Küçük boyutu sayesinde bavul içerisinde rahatlıkla seyahate uygun bir hale getirilebiliyor. Mini kasalar,MINI – ITX anakart modellerini destekliyor.
 • Kübik Kasa Modelleri: Son dönemlerde popülerleşen kübik kasalar, oyun odaklı bilgisayarlar için adeta ideal bir kasa oluyor. Küp yapıları sayesinde minimal boyutlara sahip olan bu kasalar, mini kasaların aksine güçlü donanımları içerisinde barındırabilecek bir yapıya sahip oluyor. Bunun sebebi ürünün yüksekliğinin düşük, genişliğinin ise yüksek ölçülerde tutulması oluyor. Kübik kasalar, tasarımları itibarıyla tüm kabloları düzenli olarak bir arada tutuyor. Levhalarında kullanılan ızgaralı yapı kasa içinin etkili bir şekilde soğutulmasını sağlıyor. Yeterli olmadığı durumlarda ise bu levhalara dıştan fan takılabiliyor. Ayrıca kübik kasalar sıvı soğutma boruları için dizayn edilen giriş ve çıkış kanalları da bulunuyor. 

Everest Etkili Tasarımları Uygun Fiyat Seçenekleri ile Buluşturuyor

Söz konusu oyun donanımları ve ekipmanları olduğunda fiyatlar bir hayli artıyor. Bu artışın sebebi ürünlerde kullanılan teknoloji ve ürünlerin detaylı tasarımı oluyor. Everest, oldukça şık görünümlü oyuncu kasalarını uygun fiyat seçenekleriyle kullanıcılara sunuyor. Farklı tasarımlar ile dizayn edilen kasalarda bulunan birden fazla fan ile sistemlerinizi etkili bir şekilde soğutabilir, yan paneli saydam olan ve kasa içerisinde LED ışık barındıran modeller ile sisteminizi adeta bir sanat eseriymiş gibi sergileyebilirsiniz. Sizler de en şık ve en kaliteli oyuncu kasalarına sahip olmak isterseniz Everest bilgisayar kasalarını tercih edebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Everest Bilgisayar Kasası Fiyatları

28 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Power Supply A-Z
 4. Anakart Desteği
 5. Markalar A-Z
  1. Everest Bilgisayar Kasaları
  2. Corsair Bilgisayar Kasaları
  3. Cooler Master Bilgisayar Kasaları
  4. MSI Bilgisayar Kasaları
  5. Aerocool Bilgisayar Kasaları
  6. Dark Bilgisayar Kasaları
  7. Power Boost Bilgisayar Kasaları
  8. Rampage Bilgisayar Kasaları
  9. Thermaltake Bilgisayar Kasaları
  10. Zalman Bilgisayar Kasaları
  11. Frisby Bilgisayar Kasaları
  12. Vento Bilgisayar Kasaları
  13. Xigmatek Bilgisayar Kasaları
  14. Gametech Bilgisayar Kasaları
  15. Rush Bilgisayar Kasaları
  16. Fractal Design Bilgisayar Kasaları
  17. Cougar Bilgisayar Kasaları
  18. Sharkoon Bilgisayar Kasaları
  19. GameBooster Bilgisayar Kasaları
  20. Tx Bilgisayar Kasaları
  21. Deep Cool Bilgisayar Kasaları
  22. Phanteks Bilgisayar Kasaları
  23. Asus Bilgisayar Kasaları
  24. Raijintek Bilgisayar Kasaları
  25. Dragos Bilgisayar Kasaları
  26. Nzxt Bilgisayar Kasaları
  27. TGC Bilgisayar Kasaları
  28. Gamepower Bilgisayar Kasaları
  29. Performax Bilgisayar Kasaları
  30. Silverstone Bilgisayar Kasaları
  31. Be Quiet! Bilgisayar Kasaları
  32. Fsp Bilgisayar Kasaları
  33. Game Case Bilgisayar Kasaları
  34. Gigabyte Bilgisayar Kasaları
  35. Turbox Bilgisayar Kasaları
  36. Inca Bilgisayar Kasaları
  37. Morex Bilgisayar Kasaları
  38. İzoly Bilgisayar Kasaları
  39. Adata Bilgisayar Kasaları
  40. Antec Bilgisayar Kasaları
  41. Canar Bilgisayar Kasaları
  42. Compusa Bilgisayar Kasaları
  43. DarkFlash Bilgisayar Kasaları
  44. Destro Bilgisayar Kasaları
  45. GAMEMAX Bilgisayar Kasaları
  46. OEM Bilgisayar Kasaları
  47. Akasa Bilgisayar Kasaları
  48. Aopen Bilgisayar Kasaları
  49. Boost Bilgisayar Kasaları
  50. Fortune Bilgisayar Kasaları
 6. Boyutlar A-Z
 7. Toplam Fan Sayısı
 8. Renk
 9. Dahili Fan Sayısı
 10. Sıvı Soğutma Desteği
 11. CPU Soğutucu Boşluğu
 12. Max. VGA uzunluğu
 13. Güç Kaynağı Konumu
 14. Kasa Aydınlatması
 15. USB 3.0
 16. USB 3.1
 17. Fan Aydınlatması
 18. 5.25 inç Yuvası
 19. 3.5 inç Yuvası
 20. Şeffaf Yan Panel
 21. Fırsat Ürünleri
 22. Dahili Kart Okuyucu
 23. Genişleme Yuvası
 24. 2.5 inç Yuva
 25. Satıcı A-Z
 • Marka Everest
DSACategoryId/2147483646/8/1013/everest
Başa dön