İçerdiği fosfor bileşeni sayesinde fosforlu kalemler çizilen yüzeylere ışıltı veriyor. Highlighter olarak da bilinen fosforlu kalemler, yazıların üzerinde renkli bir şerit oluşmasına imkan tanıyor. Kalem çeşitleri arasında en fazla tercih edilenlerden biri olan fosforlu kalemler okul sıralarının ve ofis masalarının gözdesi haline geliyor. Alternatif renk seçeneklerine sahip olan fosforlu kalemler, çeşitli kullanım amaçlarına yanıt veriyor. Öğrenciler tarafından özellikle sınav zamanlarında soru işaretlemelerinde kullanılan fosforlu kalemler, okul çantalarından ve çalışma masalarından eksik olmuyor.  Bunun dışında derslerde alınan notların önemli kısımlarını gözden kaçırmamak için de fosforlu kalemler ile vurgu yapılabiliyor. Fosforlu kalemleri yalnızca öğrenciler değil, iş hayatındaki kişiler de tercih edebiliyor. Ofis ortamında değerli bilgileri hatırlamak için kullanılan fosforlu kalemler, hazırlanan raporların önemli noktalarını belirlemek için sıklıkla değerlendiriliyor. Alınan notlar, ders kitaplarındaki ya da romanlardaki sevilen sözlerin üstleri fosforlu kalemlerle çizilerek belirginleştirilebiliyor. Bu şekilde çizilen yazıların akılda kalıcılığı artıyor ve görsel hafıza güçlendiriliyor. 

Fosforlu kalem mürekkebi ile üstü çizilen yazı, okunabilme özelliğini yitirmiyor. Mürekkep boyası arkaya geçmediği için sayfanın yüzeyinde herhangi bir değişiklik olmuyor. Sarı, yeşil gibi fosforlu renkler daha çok vurgulama amaçlı kullanılıyor. Kırtasiye malzemelerinden biri olan fosforlu kalemler hayatı kolaylaştırıyor ve öğrenmeyi hızlandırıyor. Derslere ve sınavlara çalışırken, toplantılarda önemli notlar alınırken ya da hazırlanan sunumda anlatılacak kelimeler belirlenirken fosforlu kalemlerden yararlanılabilir. Sarı ve yeşil dışında fosforlu kalemler arasında pembe, mavi, turuncu gibi çeşitli renkler de yer alıyor. Renkli kalemler öğrenme sürecine önemli bir katkıda bulunuyor. Sektörde birçok marka fosforlu kalem üretimi yapıyor. Bunlar arasında kalitesi ile ön plana çıkan Faber Castell 1761 yılından beri faaliyet gösteriyor. Faber Castell fosforlu kalem çeşitlerine ve fiyatlarına Hepsiburada ile kolayca ulaşarak detaylı bir inceleme yapabilirsiniz. 

Faber Castell Fosforlu Kalem Çeşitleri

Geniş bir renk skalasına sahip olan Faber Castell fosforlu kalem çeşitleri hem eğitim hem de iş hayatında sıklıkla tercih ediliyor. Keçeli kalemler olarak da bilinen fosforlu kalemlerin mürekkep bileşiminde fosfor kullanılıyor. Fosforlu kalemlerin uç kısımları keçeli kalemlere kıyasla daha kalın oluyor. Diğer kalem çeşitlerine kıyasla farklı bir yazı deneyimi sunan Faber Castell fosforlu kalemlerle yazılan yazılar silinmiyor. Uygulandığı yüzeyde parlak bir görüntü imkanı sunan fosforlu kalemler; belge, defter, dosya, çizim kağıtları üzerinde kullanılabiliyor. Dikkat edilmesi gereken önemli hususları daha belirgin hale getiren Faber Castell fosforlu kalemler farklı adetlerde satışa sunuluyor. Birden fazla renk seçeneğine sahip olan 8’li fosforlu kalem farklı çalışma alanlarında değerlendirilebilir. Hızlı kuruyan özel mürekkebi sayesinde Faber Castell fosforlu kalemler yüzeylerde herhangi bir yayılma ve bulaşma yapmıyor. Farklı uç kalınlıkları ve renk seçenekleri ile Faber Castell fosforlu kalemler hem ofis çalışanları hem de öğrenciler tarafından tercih edilebiliyor. Toksik madde içermeyen fosforlu kalemler su bazlı olduğu için bulaştığı yüzeylerden kolayca temizlenebilir. Kırmızı, sarı, turuncu, mavi, siyah, yeşil gibi farklı renklerdeki Faber Castell fosforlu kalemler beynin hatırlama merkezini uyarabiliyor. 

Faber Castell Fosforlu Kalem Kullanım Alanları

İlk olarak 1960’lı yıllarda kullanılmaya başlanan fosforlu kalemler günümüzde de popülerliğini koruyor. Geniş bir kullanım alanına sahip olan Faber Castell fosforlu kalemler su bazlı mürekkebe sahip. Temelde metnin belirli bölümlerini vurgulamak için tercih edilen fosforlu kalemler canlı renklerden oluşuyor. Metni tamamen kapatmadan ön plana çıkartan fosfor mürekkepli kalemler özellikle eğitim sektöründe sıklıkla tercih ediliyor. Öğrenciler ve öğretmenler tarafından tercih edilen fosforlu kalemler; metnin altını çizmek ya da yer imi bırakmak yerine doğrudan metni çizmek için değerlendiriliyor. Yazıları görünür kılan fosforlu kalemler, metin içerisinde önemli olan yerleri bulmayı kolaylaştırıyor. Defterden kitaba kadar birçok farklı alan üzerinde kullanılabilen Faber Castell fosforlu kalemler her bir kağıt çeşidi için farklı gövde ya da uç seçeneklerine sahip. Ergonomik yapıları ile dikkat çeken Faber Castell markasına ait fosforlu kalemler sınava çalışırken ya da kitap düşerken tercih edilebiliyor. Farklı öneme sahip notlar için çeşitli renkler belirlenerek daha pratik notlar alınmasını mümkün kılan fosforlu kalemler istenen metni bulmayı kolaylaştırıyor. Not alma işlemi dışında fosforlu kalemler çizim ya da planlama yaparken de değerlendirilebilir. Planlama işinde fosforlu kalemler ile çeşitli renklendirmeler yaparak öncelikler belirlenebiliyor. Karanlıkta parlayan fosforlu kalemler ile çocuklar eğlenceli boyamalar yapabiliyor. 

Faber Castell Fosforlu Kalem Satın Alırken Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmeli?

Geniş renk seçeneğine sahip olan Faber Castell fosforlu kalemler arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Çünkü markanın fosforlu kalemleri uç yapılarından gövde tasarımlarına kadar farklılık gösteriyor. Fosforlu kalem satın alırken nelere dikkat edilmeli;

  • Geleneksel renk tonlarına sahip olan fosforlu kalemler profesyonel olarak faydalı notlar almak isteyenler tarafından tercih edilebiliyor. Sarı ya da pembe renkli kalemler ise akılda kalıcılığı arttırır ve görünürlüğü kolaylaştırır. 
  • Pastel renklerdeki fosforlu kalemler planlayıcı ya da ajanda tutan kişiler tarafından harfleri renklendirmek için tercih edilebiliyor. Neon ve soft renklerdeki fosforlu kalemler ile yoğun boyamalar yapsa dahi mürekkep arka sayfaya geçmiyor. 
  • Metalik renkli fosforlu kalemler parlak ve simli renk tonları arayan kişilere hitap ediyor. Eğlenceli yazılar için gümüş, altın ya da bronz renkli Faber Castell fosforlu kalemler ile renklendirme yapılabiliyor. 
  • Arka sayfaya geçmeyen ve silinebilir özelliğe sahip olan fosforlu kurşun kalemler işaretleme kalemi arayanlara hitap ediyor. Bu kalemlerle işaretlenen sayfalar fotokopilerde görünmüyor. 
  • Kalın ve dikdörtgen uçlu fosforlu kalemler metnin tamamını işaretlemek için, ince fosforlu kalemler ise daha hafif işaretlemeler için değerlendirilebilir.

Fosforlu Kalem Seti

7’den 70’e herkes tarafından kullanılabilen rengarenk ve parlak fosforlu kalemler, her yaştan insanın ihtiyacına yanıt veriyor. Öğrencilerin çalışma hayatları boyunca yanlarından eksik etmedikleri kırtasiye malzemelerinden biri olan fosforlu kalemlerin mürekkepleri çok hızlı kuruyor. Vurgulanan alanda yayılma ve bulaşma yapmayan fosforlu kalemler sıklıkla kullanılıyor. Farklı renklerdeki fosforlu kalemler ile çalışma planları belli kategorilere ayrılabiliyor. Örneğin; her başlık için renkler belirlenerek önemli satırlar fosforlu kalemlerle vurgulanabiliyor. Alternatif renk seçenekleri sunan fosforlu kalem seti öğrencilerin ders çalışırken keyif almasını sağlıyor. Ayrıca farklı renklerle yapılan vurgulamalar sayesinde hatırlama süreçlerine olumlu yönde katkı sağlanabiliyor. Fosforlu kalemler yardımıyla yapılan işaretlemeler ve çizimler, kişilerin çalıştıkları konuya odaklanmalarını mümkün kılıyor. 4’lü olarak satışa sunulan fosforlu kalem setinde en çok kullanılan sarı, turuncu, yeşil ve pembe rengi yer alıyor. Fosforlu kalem setleri 4’lü, 6’lı, 8’li gibi farklı sayı ve renk seçenekleri ile satışa sunuluyor. 

Fosforlu Kalem Uçları

Parlaklık ve solmayan özellikleri sayesinde fosforlu kalemler çizilen alanlarda görünürlüğü arttırıyor. Sayfaların çizilen bölümlerine canlı bir renk katan kalemler belirginliği arttırarak sayfanın göze çarpmasına neden oluyor. Mürekkepleri su bazlı olan fosforlu kalemler el ya da giysi gibi yüzeylere bulaştığında lekeler kolayca çıkartılabiliyor. Kullanım alanlarına göre farklı boyut ve uçlarda üretilen fosforlu kalemler mevcut. Yumuşak yapıda uçlara sahip olan fosforlu kalemler keçe gibi görünüyor. İnce ve kalın olarak çeşitlilik gösteren fosforlu kalem uçları kullanım amaçlarına göre tercih ediliyor. Fosforlu ince uçlu kalemler genellikle okul, ofis notlarında ve sınav işaretlemelerinde kullanılıyor. Çözülen soruların cevaplarını kontrol etmek için yine ince uçlu fosforlu kalemler tercih ediliyor. Fosforlu kalın uçlu kalemler ise daha çok geniş yüzeylerde kullanılıyor. Bir kitapta ya da büyük yazılara sahip sayfalarda kalın uçlu kalemlerin kullanılması daha uygun oluyor. Son teknoloji ile üretilen fosforlu jel kalemler ucunda bulunan jel bir çubuk sayesinde metin üzerinde işaretleme yapma olanağı tanıyor. Küçük fosforlu kalemler çantada ya da cepte kolaylıkla taşınabiliyor. Mini boyutlu fosforlu kalemler ise minik çocukların oyun arkadaşı olabilir. 

Rengarenk Fosforlu Kalemler

Renkli kalemler kategorisinin lideri olan fosforlu kalemler, her türlü alanda yaygın bir şekilde kullanılıyor. Günümüzde yeni teknolojiler ile tasarlanan fosforlu kalemler; daha dayanıklı, sağlam uçlu ve yeni renklerle üretiliyor. Metalik özelliğe sahip olan fosforlu kalemler; silver, yakut, gold, rose gibi renk seçenekleri ile satışa sunuluyor. Üstü çizilen yazılar ve alınan notlar metalik kalemlerle daha çarpıcı bir görünüme kavuşuyor. Metalik renkler dışında fosforlu kalemler arasında pastel renkler de kullanıcılar tarafından yoğun bir ilgi görüyor. 

Fosforlu Kalem Nasıl Silinir?

Akışkan bir boya olan fosforlu kalem mürekkebi içerisinde birden çok renklendirici barındırıyor. Mürekkebinden dolayı fosforlu kalemler elleri, kıyafetleri ve halı, koltuk gibi dokunulan yüzeyleri boyayabiliyor. Akışkan bir boya olan fosforlu kalemler temas edilen yüzeylere çok hızlı bir şekilde bulaşıyor. Bundan dolayı da zamanında müdahale gerekiyor. Yüzeye yeni bulaşan fosforlu kalemlerde sabun kullanılmaması öneriliyor. Çünkü sabun mürekkebi daha fazla alana yayabiliyor. Fosforlu kalem lekeleri çeşitli yöntemlerle çıkartılabiliyor. İlk olarak temiz beyaz havlu ve alkollü pamuk çubuğun kullanıldığı yöntemden bahsedilebilir. Bu yöntemde boyanan kıyafetler havlunun üzerine konuluyor ve pamuklu çubuğa alkol dökülüyor. Daha sonra çubuk kumaşa hafifçe sürülüyor ve işlem birkaç kez tekrarlanıyor. Son olarak lekeli kıyafet makinede yıkanarak fosfor lekesi kontrolü yapılıyor. İkinci yöntem olarak fosfor lekesinde saç spreyi kullanılabiliyor. Yine pamuklu çubuk yardımıyla leke çıkarılıyor ve daha sonra soğuk suya batırılan kıyafete tuz dökülerek yıkanıyor. Lekenin çıkmaması durumunda işlem tekrarlanabiliyor. Mürekkebin halı gibi bir yüzeye bulaşması durumunda bir parça pamuğun yüzeye bastırılması lekenin yayılmasını durduruyor. Daha sonra halıya kolonya dökülerek fosfor mürekkebinden kurtulmak mümkün hale geliyor. Ayrıca halı, sandalye, koltuk gibi fosfor mürekkebi bulaşan yüzeyler temiz bir bez ve sirkeli su yardımıyla temizlenebiliyor. 

Fosforlu Kalemle Neler Yapılır?

Birden fazla renk seçeneğine sahip olan fosforlu kalemler ile unutulmak istenmeyen ya da önem verilen notlar vurgulanabilir. Çeşitli etkinliklerde değerlendirilen fosforlu kalemler minik çocukların keyifli boyama ve yaratıcı resimler yapmasını mümkün kılıyor. Eğitim ve iş hayatında kullanılmak amacıyla tasarlanan fosforlu kalemler parlaklık ve canlılık özelliğinden dolayı eğlence ve süsleme alanlarında da sıklıkla tercih ediliyor. Pankart ya da karton kağıt üzerinde kullanılan fosfor mürekkepli kalemler, dikkat çekici sunum hazırlama imkanı tanıyor. 

Faber Castell Fosforlu Kalem Fiyatları

Faber Castell fosforlu kalem fiyatlarına Hepsiburada’nın kalem çizim gereçleri kategorisinden erişebilirsiniz. Farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunulan fosforlu kalemler arasından bütçenize hitap edeni tercih ederek hemen satın alabilirsiniz. Filtreleme özellikleri ile aramanızı özelleştirerek ihtiyacınıza ve aynı zamanda bütçenize hitap eden fosfor mürekkepli kaleme kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Online alışveriş ile hem zaman hem de bütçe tasarrufu sağlayabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Faber-Castell Fosforlu Kalem

461 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 48 / 461 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?