Her yerde ve her koşulda hızlıca not alabilmeyi sağlayan, resmi evraklardan ödevlere kadar her tür belgenin hazırlanmasında akla gelen ilk materyal olma özelliği taşıyan tükenmez kalemler, çeşitlilikleriyle dikkat çekiyor. Her koşula uygun yazabilirlik niteliği ile öncelikli tercihlerin başında gelen Faber-Castell tükenmez kalemler, geniş ürün skalası ile kullanıcıların gözdesi olma özelliğini koruyor.

Faber-Castell tükenmez kalem fiyatları ile her bütçeye uygun seçenekler oluştururken, onlarca renkte çok sayıda farklı uç özelliği ile yazma deneyimine yeni bir boyut kazandırışı ile de dikkat çekiyor. Tükenmez kalemler siyah, kırmızı, mavi gibi klasik renklerin yanı sıra turuncu, eflatun, pembe, mor, turkuaz, yeşil ve kahverengi gibi farklı ve orijinal zevklere hitap eden, hoş seçenekleri ile de kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Göz Alıcı ve Özgün Tasarımlar

Bireysel kullanıcılar için tekli, ikili ya da onlu paketlerde satışa sunulan Faber-Castell tükenmez kalemler, ofis ya da okul gibi birden fazla kullanıcının erişebileceği organizasyonlar için otuzlu, ellili ya da seksenli paketlerde de kullanıcılara ulaştırılıyor. Mürekkep, uç ve gövdeleri ile her bütçe ve ihtiyaca yönelik kendine özgü tasarımları kullanıcı ile buluşturulan Faber-Castell tükenmez kalemlerin fiyatları talep edilen ürünün niteliğine göre değişiklik gösteriyor.

Ağaç, platin, metal gibi özel malzemeler kullanılarak tasarlanan yüksek segmet Faber-Castell tükenmez kalemler, zarafetle konforu birleştirirken, standart boyutta yüksek yeniden dolum kapasiteleri ile de dikkat çekiyor. Yazım araçları arasından hızla sıyrılan bu özel kalemler, göz alıcı tasarımları ve özgün yapıları ile kullanıcıların yoğun ilgisini topluyor.

Ürün yelpazesinde el işçiliği ile üretilen özel tasarımlara da yer veren Faber-Castell, namlu tasarımında kullandığı şık halkaları kullanıcısına adeta bir imza gibi sunuyor. Şık bir hediyelik olabileceği gibi hoş bir anı olarak da kullanıcıların yoğun ilgisini gören Faber-Castell tükenmez kalemler, koleksiyonerlerin de vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Ömürlük Kalemler

Faber-Castell tükenmez kalem fiyatları geniş bir skalaya yayılırken birçok kullanıcının kolayca ulaşabileceği seçenekleri ile kullanıma sunuluyor. Faber-Castell’in refil ile yeniden dolum seçeneği sunan tükenmez kalemleri yoğun ilgi görürken, uzun ömürlü tükenmez kalem seçenekleri de bu özellik sayesinde kullanıcılarla buluşturuluyor.

Klipsli ya da klipssiz olarak üretilen Faber-Castell tükenmez kalemler basmalı, yaylı ya da kapaklı modelleri metal ya da plastik gövdeleri ile farklı kullanıcıların çok sayıda ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanıyor ve satışa sunuluyor. Kullanılan malzemeden işçiliğe çok geniş bir tasarım ağı içinde oldukça farklı nitelikler ile üretilen tükenmez kalemler, her yaştan kullanıcının kendi zevkine hitap eden bir kalem bulması hedefiyle kullanıma sunuluyor.

Soru 1: Faber-Castell tükenmez kalemlerle farklı yazı görünümleri elde etmek mümkün mü?

Cevap 1: Evet. Farklı uç kalınlıklarına sahip olarak üretilen Faber-Castell tükenmez kalemler, M, F ya da 0.5, 0.7, 0.8, 1.0 vb. şekilde adlandırılan farklı kalınlıktaki uç seçeneklerinin yanı sıra kalem uçlarındaki değişken tasarımları ile de kullanıcılara birbirinden farklı yazı deneyimleri yaşatıyor.

Soru 2: Farklı kâğıt tipleri ile uyumlu tükenmez kalem seçeneklerini Faber-Castell’de bulabilir miyiz?

Cevap 2: Evet. Tükenmez kalemler farklı uç tipleri ile üretilir. İğne uçlu ya da roller gibi seçenekler içinden kâğıdınızın hassasiyetine en uygununu belirleyerek akışkan bir yazı yazma deneyimi sağlarken hem Faber-Castell tükenmez kaleminizden hem de kullandığınız kâğıttan en yüksek performansı elde edebilirsiniz.

Soru 3: Faber-Castell’in tükenmez kalemleri arasında özel tasarım hediyelik ürünler yer alıyor mu? 

Cevap 3: 2011 yılında 250. Kuruluş yılını kutlayan Faber-Castell, dünyanın en eski yazım gereçleri firması olma özelliğini taşıyor. Bu yönüyle ön plana çıkan firmanın kendine has, eşsiz tasarımları, hediyelik ürünleri ve özel tasarımları da dünya genelindeki kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Seçkin hediyelik kalemlerin üretiminde her daim dikkat çekici bir öneme sahip olan Faber-Castell, kullanıcıların bu ihtiyaçlarını da tasarımdaki yüksek özverisi ile karşılıyor.

Faber-Castell Tükenmez Kalem Fiyatları

Tükenmez kalemler, hızlı yazı yazma imkânı sağlaması ve farklı amaçlar için kullanılabilmesi sayesinde en çok tercih edilen kalem çeşitlerinin başında geliyor. Yüksek kaliteli kalem üretiminde dünyanın önde gelen markalarından biri olan Faber-Castell, çeşitli tükenmez kalemleri müşterileriyle buluşturuyor. Ulaşılabilir fiyatlı ürünleri kaliteyle birleştirmesi sayesinde tükenmez kalem kullanıcılarının en çok tercih ettiği markalardan biri haline geliyor. Farklı tasarım, renk ve uca sahip tükenmez kalemler farklı ihtiyaçlara hizmet ediyor. Faber-Castell tükenmez kalem fiyatları, kalemin özelliklerine göre değişiklik gösteriyor.

Tükenmez Kalem Seçimi

Tükenmez kalemler ofis, okul ve evlerde sıklıkla tercih ediliyor. Not almaktan imza atmaya uzanan farklı amaçlar için kullanılıyor. İlk bakışta hepsi aynı gözükse de jel, iğne uçlu, roller ve yuvarlak uçlu kalem başta olmak üzere, pek çok çeşidi bulunuyor. Kullanım amacına göre en uygun kalemi seçmek için dikkat edilmesi gereken birkaç basit nokta var.

Önemli belgeleri imzalamak için en uygunu jel ve roller kalemlerdir. Klasik yuvarlak uçlu tükenmez kalemler çeşitli kimyasallarla kolayca kâğıdın üzerinden silinebildiğinden önemli belgelerde kullanılması önerilmez. Öğrenciler için en kullanışlı tükenmez kalem, klasik yuvarlak uçlu olanlardır. Yuvarlak uçlu tükenmez kalem, diğerlerinden daha uzun süre kullanılabilir ve tek bir kalemle daha çok yazı yazma imkânı sağlar. Hızlı kuruduğu için sayfa değiştirirken mürekkep bulaşmasının önüne geçer. Jel kalemler hızlı yazı yazma imkanı sağlar ve not tutmak için idealdir. Çevre dostu ve en ekonomik yol ise mürekkep haznesi değiştirilebilen roller kalem kullanmaktır. Bu sayede uygun mürekkep kartuşu satın alınarak, tek kalem defalarca kullanılabilir. İğne uçlu kalemler, çizim ve doodle yapanlar ile güzel yazı yazanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Kolay dağılmayan mürekkepleri ve detay çizmeye olanak tanıyan ince uçları, çizim sırasında rahatlık sağlar.

Tükenmez Kalem Bakımı

Tükenmez kalemler fazla bakım gerektirmeyen, kullanımı kolay ve her yaş grubu tarafından rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Çok çeşitli renkleri ve farklı kullanım amaçları sayesinde çok sayıda kaleme sahip olunabilir. Kalemler uzun süre kullanılmayacaksa, saklama koşulları önem kazanır. Kalemler yüksek sıcaklıkta ve güneşe maruz kalan alanlarda saklanmamalıdır. Isı mürekkebi akışkan hale getirip kalemin akmasına sebep olabilir. Güneş gören bazı kalemlerin dış plastiği deforme olup kullanılmaz hale gelebilir. Uzun süre kullanılmayacak tükenmez kalemler; güneş görmeyen, serin yerde, yatay ve kapağı kapalı olarak saklanmalıdır. Kalemlerin ucu aşağıda kalacak şekilde dik olarak durması kalemin akmasına sebep olabilir. Ucu yukarıda olacak şekilde saklanan kalemler yazmamaya başlayabilir.

Soru 1: Faber-Castell tükenmez kalem çocukların kullanımı için uygun mu?

Cevap 1: Çocuklar da güvenle Faber-Castell tükenmez kalem kullanabilir. Tüm Faber-Castell tükenmez kalemler standartlara uygun üretilir ve sağlığa zararlı madde içermez.

Soru 2: Kıyafetteki tükenmez kalem lekelerini nasıl çıkarılır?

Cevap 2: Bu sorunun cevabı kumaşın ve kalemde kullanılan mürekkebin özelliğine göre değişiklik gösterir. Çoğu su bazlı tükenmez kalem lekesi, su ve sabunla yıkayarak temizlenebilir. Bu yöntem işe yaramazsa alkol ile temizlenebilir. Ancak alkol bazı kumaş boyalarına da zarar verebileceğinden, tamamını temizlemeden önce küçük bir bölgede denenmelidir. Çok amaçlı yüzey temizleyiciler de mürekkep lekesini çıkarmak için kullanılabilir.

Soru 3: Tükenmez kalem yazmamaya başlarsa ne yapılır?

Cevap 3: Kalemin yazmamasının birden fazla sebebi olabilir. İlk adımda kalemin mürekkebinin olup olmadığını kontrol edilir. Eğer mürekkebi olmasına rağmen yazmıyorsa, kalemin mürekkep kısmını saç kurutma makinesi ile 8-10 saniye ısıtılır. Bu sayede mürekkep yumuşar ve kalem yazmaya başlar. Eğer bu yöntem işe yaramazsa, kalemin mürekkep kısmı 10-15 dakika sıcak suyun içinde bekletilebilir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Faber-Castell Tükenmez Kalem Fiyatları

243 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Faber-Castell Tükenmez Kalemler
  2. Ülker Reklam Tükenmez Kalemler
  3. Scrikss Tükenmez Kalemler
  4. Lamy Tükenmez Kalemler
  5. Parker Tükenmez Kalemler
  6. Pensan Tükenmez Kalemler
  7. Cross Tükenmez Kalemler
  8. Caran D'Ache Tükenmez Kalemler
  9. Mikro Tükenmez Kalemler
  10. Crea3B Tükenmez Kalemler
  11. Pelikan Tükenmez Kalemler
  12. E+M Tükenmez Kalemler
  13. Schneider Tükenmez Kalemler
  14. Waterman Tükenmez Kalemler
  15. Sheaffer Tükenmez Kalemler
  16. Bic Tükenmez Kalemler
  17. Tasarım Mağazası Tükenmez Kalemler
  18. Uni-Ball Tükenmez Kalemler
  19. Bigpoint Tükenmez Kalemler
  20. Graf Von Faber-Castell Tükenmez Kalemler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
 • Marka Faber-Castell
DSACategoryId/2147483643/15344/15220/21037855/fabercastell
Başa dön