Aksesuar

Fenerbahçe Aksesuarları

Fenerbahçe

Fenerbahçe, sarı ve lacivert renklere sahip olan, İstanbul’da kurulmuş bir spor kulübüdür. Kuruluş yılı 1907 olan bu spor kulübünün simgesi sarı kanaryadır. Türkiye’nin en eski ve en ünlü spor kulüplerinden biri olan Fenerbahçe’nin renkleri sarı ve laciverttir. Fenerbahçe, adını sıkça duyduğumuz ve üç büyükler olarak bilinen üç ünlü spor kulübünden biridir. 

Bir spor kulübü olarak Fenerbahçe, çeşitli spor dallarında takımlara sahiptir. Bu spor dallarından en etkin olduğu alanlar arasında futbol, basketbol, voleybol, atletizm, boks ve yüzme gibi alanlar bulunmaktadır.

Fenerbahçe’nin maçlarına ev sahipliği yapan stadyum, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer almaktadır. Başlarda adı Fenerbahçe Stadyumu olan bu stadyumun adı sonradan Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu olarak değiştirilmiştir. Stadyum içerisinde kulübün kupalarının sergilendiği, arşivinin paylaşıldığı, filmlerin oynatıldığı bir müze de yer almaktadır.

Fenerbahçe Müzesi, Fenerbahçe’nin kazandığı kupalara ev sahipliği yapmanın yanı sıra dünyada ve Türkiye’de futbolun tarihiyle ilgili çeşitli bilgilendirmelere ve sunumlara da yer vermektedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün kulübü ziyaret edişinin canlandırıldığı bir bölüm de bulunmaktadır. 

Müzenin en dikkat çekici bölümlerinden biri ise işgal döneminde işgalci kuvvetler ile yapılan maçlarla ilgili bölümdür. Bu bölümde, işgal kuvvetlerine karşı kazanılan ve Milliyetçi Karşı Çıkış Harekatı’nın simgesi olarak kabul edilen General Harrington Kupası sergilenmektedir.

“Yaşa Fenerbahçe” isimli marş, Fenerbahçe’nin en bilinen marşlarından biridir. Fenerbahçe’nin 100. Yılı şerefine Kıraç, Athena, Funda Arar gibi pek çok ünlü isim çeşitli marşlar keleme almıştır. Bu yönüyle Fenerbahçe müzik dünyasında da iz bırakmış, başarılı sanatçıların desteğini alarak adını tüm ülkeye duyurmuştur.

Türkiye’nin en kalabalık taraftar gruplarından birine sahip olan Fenerbahçe’nin en bilinen taraftar grubu Genç Fenerbahçeliler grubudur. Taraftar gruplarının Türkiye’nin neredeyse her ilinde üyeleri bulunmaktadır.

Fenerbahçe tarihte büyük başarılara imza atmış köklü bir spor kulübüdür. Türk futbol tarihinin ilk uluslararası başarısı olarak Balkan Kupası’nı kazanmıştır. Uluslararası başarıları hala devam etmekte olup UEFA’nın çeşitli liglerinde çeyrek ve yarı finale çıkmıştır. Fenerbahçe ayrıca Türk futbol tarihinde en çok milli şampiyonluk sahibi olan takımdır.

Genellikle adı futbolla anılsa da diğer spor dallarında da büyük başarı sahibi olan Fenerbahçe, basketbol, voleybol gibi alanlarda da uluslararası başarılar elde etmiştir. Kadın Voleybol takımı Kadınlar Dünya Şampiyona’sında yenilgisiz Dünya Şampiyonu olarak tarihe geçmiştir. Atletizm takımı ise 21 kez Avrupa şampiyonluğu görmüştür.

Fenerbahçe’nin takıma sahip olduğu spor dallarının neredeyse hepsinde hem kadın hem erkek takımları bulunmaktadır. Buna ek olarak tekerlekli basketbol gibi dezavantajlı gruplara yönelik takımları da bulunmaktadır.

Fenerbahçe çok köklü bir spor kulübü olmakla birlikte güncelliğini hala koruyan, gelişmeleri takip eden, yeni dünyanın ihtiyaç ve beklentilerine karşılık verebilen bir spor kulübüdür. Bu durumun en bariz örneği tüm dünyada son dönemlerde popülerleşen ve büyük bir hızla gelişen e-spor sektöründe Fenerbahçe’nin aktifliğidir.

Aksesuarlar

Aksesuarlar çok geniş bir kategoriyi oluşturmaktadır. Kendi içinde ev aksesuarları, araç aksesuarları, kişisel aksesuarlar gibi pek çok alt gruba ayrılmaktadır. Yaşamın her yerinde kullanılan aksesuarlar, çok büyük bir sektör oluşturmaktadır.

Kişiler bazen şık görünmek için, bazen sevdiği renkleri üzerinde taşımak için, bazen sevdikleri müzik gruplarını, film karakterlerini belirtmek için, bazen de mekanı zenginleştirmek için çok çeşitli aksesuarlar kullanmaktadır. 

Bu aksesuarlar içerisinde kadınlar için kolyeler, bileklikler, broşlar yer alırken erkekler için ise atkı, araba kokusu, bileklik, cüzdan gibi çeşitler bulunabilmektedir. Ev aksesuarı olarak ise nevresim takımları, saatler, tablolar, kupalar gibi çeşitleri bulmak mümkündür.

Aksesuarlar kişilerin zevklerini, beğenilerini temsil ettiklerinden kişiler genellikle sevdikleri şeyleri zevklerini aksesuarlar yoluyla yansıtırlar. Bu durumlara en güzel örnek genellikle takımlar üzerinden görülmektedir. Örneğin; Fenerbahçe aksesuar yönünden oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. 

Fenerbahçe taraftarları, tuttukları takıma olan desteklerini ve sevgilerini göstermek için Fenerbahçe aksesuarları kullanmaktadırlar. Bu aksesuarlar arasında lisanslı ürünler yer alabildiği gibi çeşitli mağazaların ürettiği Fenerbahçeli aksesuarlar da yer alabilmektedir. Lisanslı ürün denildiğinde ürünün orijinal olduğuna dair lisansa sahip ürünler kastedilmektedir. Giyimden kırtasiyeye, takılardan nevresim takımlarına kadar lisanslı ve lisanssız pek çok ürüne ulaşılabilmektedir.

Fenerbahçe Aksesuarları

Fenerbahçe köklü bir takım olduğundan ve Türkiye’nin en kalabalık taraftar gruplarından birine sahip olduğundan aksesuarları açısından da oldukça zengindir. Seveni çok olduğundan, sevenlerinin hayatlarının her alanında kullanabileceği pek çok Fenerbahçeli aksesuar üretilmektedir. Kadından erkeğe, yaşlıdan gence, çocuklardan ebeveynlere pek çok farklı kategoride aksesuar bulmak mümkündür.

Fenerbahçe, bünyesinde pek çok ünlü ismi barındırmış bir takımdır. Hem sporcular açısından hem de yöneticileri açısından önemli isimler kulüpte bulunmuştur. Ünlü yöneticilerinden Aziz Yıldırım’ın 20 senelik yönetiminden sonra Ali Koç başkanlığa geçmiştir. Alex De Souza, Lefter, Mesut Özil, Ariel Ortega gibi ünlü isimler de Fenerbahçe ile özdeşleşmiş isimlerdendir. Robin Van Persie de transferiyle oldukça gündem olmuş isimlerdendir.

Fenerbahçe taraftarlarına alınabilecek en güzel hediyelerden biri şüphesiz Fenerbahçeli aksesuarlardır. Kişinin isteği ve ihtiyacına göre alacağınız hediyeyi seçtikten sonra bu hediyenin Fenerbahçeli bir şekli varsa onu tercih etmeniz taraftar arkadaşınızı oldukça mutlu edecektir. Gün geçtikçe yeni ürünlerin eklendiği aksesuar sektörü, sporseverler ve özellikle fanatikler için vazgeçilmez bir sektör haline gelmiştir. 

Aksesuar açısından zengin olması nedeniyle pek çok Fenerbahçeli aksesuar çeşidine rastlamak mümkündür. Örneğin Fenerbahçeli oda aksesuarları tercih edilecekse Fenerbahçe baskılı nevresim takımları, yastık kılıfları, kalemlikler, gece lambaları seçilebilir. Eğer Fenerbahçe duvar aksesuarları düşünülüyorsa duvara astığımız saatler, tablolar, bayraklar Fenerbahçe baskılı şekilde tercih edilebilir. Bu alanlara ek olarak Fenerbahçe ev aksesuarları da oldukça çeşit barındıran bir kategoriyi oluşturmaktadır. Bu kategoride ise Fenerbahçe baskılı ekmek kızartma makinesi, süs eşyaları, kupalar yer almaktadır.

Aksesuar denildiğinde ilk akla gelen genellikle takılar olmaktadır. Takılar içerisinde de Fenerbahçe baskılı takılar bulmak mümkündür. Özellikle kolye, bileklik ve küpe gibi takılarda Fenerbahçe amblemi, Fenerbahçe kuruluş yılı, kanarya simgesi gibi çeşitli baskılar tercih edilebilmektedir. Ayrıca, Fenerbahçe ile özdeşleşen isimler de bazı aksesuarlar da kullanılabilmektedir. 

Fenerbahçe Aksesuarları Nasıl Seçilmelidir?

Aksesuar seçilirken kimin için seçildiği önem taşımaktadır. Aksesuarı kullanacak kişinin zevki, ihtiyacı önem taşımaktadır. Örneğin; takı takmayı seven biri için Fenerbahçe baskılı kolyeler, bileklikler oldukça doğru bir seçim olacaktır. Aktif olarak spor yapan biri için ise Fenerbahçe forması, futbol topu gibi ürünler seçilebilir. Seçim yapılırken aksesuarı kullanacak kişinin ihtiyaç ve istekleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Fenerbahçe Aksesuarları Uzun Ömürlü müdür?

Aksesuarların ömrü çeşidine, malzemesine göre değişebilmektedir. Aksesuar takı olarak seçildiyse malzemesine bağlı olarak çok uzun süre bozulmadan durabilir veya zaman içerisinde kararma yapabilir. Lisanslı formalar ise çok uzun süre dayanabilir. Dolayısıyla ömrü için ürünün malzeme kalitesine dikkat edilmelidir. 

Fenerbahçe Aksesuarları Pahalı mıdır?

Fenerbahçe aksesuarları pek çok üretici tarafından üretilmektedir. Bu sayede zengin bir ürün çeşitliliği bulunmakla birlikte her bütçeye hitap eden ürünlere ulaşmak mümkündür. Lisanslı ürünler genellikle daha yüksek fiyatlı olurken lisanslı olmayan ürünler daha uygun fiyatlarla elde edilebilmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fenerbahçe Aksesuarları

4 ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Spor Outdoor
Spor / Fitness
Spor / Fitness
Taraftar Ürünleri
Taraftar Ürünleri
Fenerium
Fenerium
Aksesuar
Aksesuar
Fb Ev
Fb Ev
Fb Saatler
Fb Saatler
Fb Takı Aksesuar
Fb Takı Aksesuar
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?