ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim
Pembe Patikler
Fikir Fabrikası Okul Öncesi Eğitim Seti 5 - 6 Yaş

Fikir Fabrikası Okul Öncesi Eğitim Seti 5 - 6 Yaş

Pembe Patikler Ininal ile 200 TL ve üzeri elektronik hariç alışverişlerde 25 TL indirim
%0 indirim 179,00 TL 179,00 TL
( / adet)
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80224072/9932

Fikir Fabrikası Okul Öncesi Eğitim Seti 5 - 6 Yaş

Pembe Patikler Mucit Dede ve Torunlarının Fikir Fabrikası Okul Öncesi Eğitim Seti 5 - 6 Yaş

 

Değerli Öğretmenler, Sevgili Ebeveynler;

 

“Fikir Fabrikası Eğitim Seti”mizde; Steam, Creative Problem Solving, Montessori, Scamper, Orff, Değerler Eğitimi gibi birçok öğretim modelini bir arada kullandık. Çevremizde oluşan olumlu - olumsuz bazı değişimlerin ve teknolojinin bir insan etkinliği olmasından yola çıkarak farklı disiplinlerin işbirliği içinde çalıştığı bu sistemimizi, sosyal farkındalık ile bütünleştirdik. Çocuklarımızın teknolojiyi kullanarak farklı ve faydalı ürünler üretebileceklerini keşfetmelerini sağlayan, ürettiği fikri değerlendirip üzerinde değişiklikler yaparak yeni ve yararlı ürün geliştirerek kendilerini sürekli yenileyebilecekleri etkinliklere yer verdik,

 

“Fikir Fabrikası Eğitim Seti”mizi; planlı ve programlı olma alışkanlığı kazandıran, gruplar halinde çalışarak sosyal bireyler olma, fikir üreterek öz güven geliştiren, empati kurarak sorun yaşayan bir kimsenin neler hissetiğini anlamayı sağlayan etkinliklerle zenginleştirdik. Çocuklarımızın, Sosyal Farkındalık Sağlayan Çevre Problemlerini tanımlayıp çözmeleri için; beyin fırtınası, hikâye, şiir, drama, kodlama-algoritma etkinliklerini oyunla ve empati kurarak yapmalarını, deneyerek öğrenmelerini, modelleme etkinliklerini adım adım uygulayarak sorunun nasıl çözüleceğini belirleyip yeni ve farklı fikirleri eğlenerek üretmelerini sağlamak istedik.

 

“Fikir Fabrikası Eğitim Seti” ile STEAM yaklaşımı benimsenmiş, çevre için faydalı ürünler oluşturulmuş ve böylelikle bilim ile sosyal hayat bir bütün haline getirilmiştir.

 

STEAM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) Eğitimi;

 

Teorik bilginin uygulanmaya, ürüne ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlayan, öğrencilerin fen bilimleri, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik gibi ilgi alanlarını bir bütünün parçaları olarak görebilmelerini sağlayan dünyada birçok ülkenin eğitim programına dahil ettiği bir yaklaşımdır. STEAM Eğitimi, üretim, buluş yapma bilgi ve becerilerini kazandırmayı amaçlıyor. STEAM Eğitimi almış bireylerin, gelecekte de bu becerileri kullanarak sosyal, akademik ve iş hayatında da çeşitli başarılara imza atması hedefleniyor. STEAM Eğitimi dünyada okul öncesi eğitimden yükseköğretime kadar tüm eğitim sürecini kapsayan disiplinler arası bir yaklaşım olarak kabul ediliyor.

 

“Fikir Fabrikası Eğitim Seti” klasik eğitim modellerinden çok daha farklı, renkli ve denemeye dayalı bir eğitimi ifade ediyor. Böylelikle öğrenilen bilgilerin pratik hayatta kullanılması, bilgi edinme sürecinde birden fazla disiplinden yararlanma, takım halinde hareket etme, düşünme ve yaşama ile yeni bilgiler öğrenme süreçleri bir arada paylaşılıyor. Buradaki hedef ise; takım çalışmasına yatkın, özgün ve farklı düşünebilen, liderliği üstenip sorumluluk alabilen, bilgiye dayalı düşünerek hareket edebilen bireylerin yetiştirilmesidir.

 

Okul öncesi çocuklar için somut nesnelerle çalışmak ve deneyip dokunarak öğrenmeleri çok önemlidir. Bu yüzden farklı malzemelerle, farklı ürünler oluşturmaları ve bu süreçleri deneyimlemeleri zihinsel, duygusal, sosyal, öz bakım ve motor gelişim alanlarının hepsinin aktif olarak kullanılması öğrenme başarısını artıracaktır. Çocukların okul öncesinden itibaren kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetişmesi ve yeteneklerini geliştirmesi eğitim hayatı için çok önemli bir aşamadır. Bütün bunları göz önüne alarak “Fikir Fabrikası Eğitim Seti” mizde bilime yer verdiğimiz gibi Sosyal Farkındalık Sağlayan Çevre Problemlerini ele alıp, farklı ve yararlı çözüm yolları üretmeye çalıştık.

 

Fikir Fabrikası etkinliklerimizle hayvanların karşılaştıkları çeşitli problemleri çözmeye çalışırken ürettiğimiz projelerle çocuklarımıza STEAM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) Eğitimini de vermeyi amaçladık. Böylelikle bilimsel bilgiyi sosyal farkındalık ile birleştirmiş olduk.

 

“Fikir Fabrikası Eğitim Seti”miz ; Meb Okul Öncesi Eğitim Programı’nda yer alan tüm kazanım ve göstergelerin yer aldığı etkinliklerle hazırlanmıştır. Hazırladığımız etkinliklerle çocuklarımızın günlük hayatta kullandığımız bir çok araç ve gerecin teknoloji sayesinde üretildiğini fark etmelerini, teknolojik ürünlerin, insanların hayatını kolaylaştırdığını ve kendilerinin de teknolojiyi kullanarak farklı ve faydalı ürünler üretebileceklerini keşfetmelerini istedik.

 

“Fikir Fabrikası Eğitim Seti”mizde; kitaplarımızın içerisindeki temalarla ilgili hazırlanan videolarla çocukların meraklarını uyandırmak, farklı bilgiler sunarak ilgilerini çekmek, hayal güçlerini geliştirmek, özgün ve farklı düşünmelerine katkı sağlamak ve bu şekilde öğrendiklerini kalıcı hâle getirmek istedik. Hazırlanan dinleme etkinlikleri ile işitsel dikkatlerini geliştirip karakter eğitimi ile saygılı ve pozitif bir birey olmalarını sağlayıp özgüveni olan başarılı çocuklar yetiştirmeyi hedefledik. “Fikir Fabrikası Eğitim Seti,”mizin içine çocukların ilgilerini çekmek, etkinlikleri eğlenceli bir hâle getirmek, el becerilerine katkı sağlamak, tahmin yeteneklerini geliştirmek, farklı düşünmelerini desteklemek amacıyla farklı malzemelerden yapılmış sayfalar ekledik. Bunlar; asetat sayfaları, maket sayfaları, drama maskeleri, çıkartmalı etkinlikler, dikkat ve zeka oyunları, kabartmalı etkinlik sayfalarıdır.

 

“Fikir Fabrikası Eğitim Seti”mizle; sosyal farkındalığa sahip, üreten, geliştiren, paylaşan, keşfeden, grup bilincine sahip, sorumluluk alabilen, liderlik yapabilen bireyler yetiştirmenizi temenni ediyor, çocuklarımızın eğlenceli, başarılı, mutlu ve yeni fikirlerle dolu bir sene geçirmelerini diliyoruz...

 

Basım Dili Türkçe
Boyut Büyük Boy
Cilt Durumu Ciltli
Sayfa Sayısı 448
Yaş Grubu 4 - 6 Yaş
Yayın Tarihi 2020
Yazar Yasemin Mimir Altunok
Diğer
Garanti Süresi (Ay) 1
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000VJF4Z
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Sarıl Bana! - Gabriele Antonini
Dikkati Güçlendirme Seti Anasınıfı 2 Yaş - Osman Abalı
Utangaç Ayı Monti - Duncan Beedie
Hortumuma Çörek Kaçtı! - Melanie Joyce
%40
10,00 TL 6,00 TL
%50
150,00 TL 75,00 TL
Sepette %20 indirimli fiyat
59,90 TL
%40
14,00 TL 8,40 TL
%40
10,00 TL 6,00 TL
Satıcı
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Hepsiburada
Değerlendirmeler
(507)
(1502)
(674)
(312)
Basım Dili Türkçe Türkçe Türkçe Türkçe
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 24 - 40 24
Yayın Tarihi 2019 2019 2017 2019
Yazar Gabriele Antonini Osman Abalı Duncan Beedie Melanie Joyce
Başa dön