Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Furkan Store Ph Metre Meter Test Ölçme Kağıdı 80 Li 1-14 Ph Ölçer - 80 Adet Turnusol Kağıdı

Furkan Store
85,89 TL %42
49,80 TL
( / adet)
Loading interface...
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/60001091/296159
Furkan Store Ph Metre Meter Test Ölçme Kağıdı 80 Li 1-14 Ph Ölçer - 80 Adet Turnusol Kağıdı

Furkan Store 80'li pH ölçme kağıdı, bir çözeltinin asidik ve alkali olup olmadığının ölçülmesinde kullanılıyor. Profesyonel amaçlı olarak da kullanılan ürün, hobi amaçlı ve ev kullanımlarında da tercih ediliyor. 

Hızlı Sonuç Sunan Ürün

  • Furkan Store turnusol kağıdı, 1 ile 14 pH değerleri arasında ölçüm yapıyor.
  • Kağıt, çözelti içerisindeki Hidrojen iyonu aktivitesi doğrultusunda renk değiştirerek sonucu veriyor. Kağıdın renk değişimi tamamlandıktan sonra ürün içinden çıkan renk skalası ile kıyaslanarak çözeltinin pH değeri ölçülüyor. 
  • Çözeltinin pH değerini ölçmek için pratik bir ürün olan Furkan Store, 15 saniye gibi kısa bir süre içerisinde sonucu almanızı sağlıyor. 
  • Akvaryum hobisiyle ilgilenenlerin akvaryum suyu değerlendirmelerinde kullanabileceği ürün, kolay kullanımı sayesinde okullar, fabrikalar, tarım ve pek çok yerde kendine yer buluyor. Kimyaya ilgi duyan çocukların evdeki basit deneylerde değerlendirebileceği turnusol kağıdı, sporcu içeceklerinin, sulama sularının, havuzların, idrarın ve benzer çözeltilerin pH değerlendirmelerinde tercih ediliyor. 

pH Ölçümleri için Pratik Çözüm

Ölçüm Aralığı: 1 - 1 pH

Turnusol Kağıdı Adeti: 80

Sonuç Süresi: 10 saniye

Eğlence, Deney ve Hediyelik

Farklı alanlarda hizmet veren Furkan Store, çocuklara bilimi sevdiren ürünleriyle öne çıkıyor. Farklı konseptlerde hediyelik eşya çeşitleri bulunan marka, kostüm ve maske gibi ürünleriyle ilgi çekiyor. 

Kolay Kullanım

Ölçüm yapılacak sıvıyı iyice çalkalamanız ya da karıştırmanız, en doğru sonuca ulaşabilmeniz için öneriliyor. Sonrasında paket içerisinde yer alan ölçüm kağıtlarından biri çözeltiye 1 saniye kadar batırılıp çıkarılıyor. Kağıt çözeltiyle temas ettiği andan itibaren renk değiştiriyor. 15 saniye sonunda renk sabitleniyor. Kağıdın rengi, ürünle birlikte gelen renk skalasıyla kıyaslanarak sonuca ulaşılıyor. 

Ürün renk skalası, 14 farklı rengi barındırıyor. Çıkan sonuç 7 ise çözeltinin nötr, 7'den küçükse asidik, büyükse bazik olduğunu gösteriyor. 


15 Saniyede Ölçüm Sonucu Verir. 80 Adet Ölçüm Kağıdı İçerir. Kullanımı Kolay, Kartela Üstünde Karşılaştırma İçin Renk Skalası Ph 1 Den Ph 14 E Kadar Net Ölçüm Yapabilirsiniz . Birkaç Saniye İçinde Sonuç Verir. İdrar... Havuz Suyu... Akvaryum Suyu... Balık Çiftliği Gıda Ve İçme Suyu... Bahçe Suyu... Okul Laboratuvarı... Ölçek 1 İle 14 Okur: 1 - 3 Derece Asidik Madde Gösterir 4-6 Asidik Bir Madde Veya 7 Nötr Olduğunu Gösterir 8 - 11 Bazlık Gösterir 12 - 14 Alkalilik Çok Yüksek Seviyesini Gösterir Kağıt Boyutu: 59Mm X 8Mm
Garanti Süresi (Ay) 12
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000007ZTHX
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön